Przegląd dostępnych zestawów
Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego zestawu LEGO, sprawdź, jakie propozycje dostępne są na polskim rynku. Nie ulega wątpliwości, że świat klocków rozrasta się w szybkim tempie, dlatego do wyboru mamy naprawdę sporo pozycji. Co ciekawe, nie wszystkie godne uwagi osoby dorosłej dedykowane są pełnoletnim, a więc oznaczone jako 18+. Dobrym przykładem jest zestaw LEGO 76421 prezentujący uroczego skrzata Zgredka z filmu „Harry Potter”. Przeznaczony jest on dla dzieci powyżej 8. roku życia, ale nie jest tajemnicą, że bardzo chętnie sięgają po niego dorośli. Jeśli szukasz inspirującej dekoracji do domu, sprawdź zestawy z serii LEGO Icons. Nie wszystkie są dla dorosłych, natomiast z każdego można stworzyć coś niepowtarzalnego i pięknego.
Przeznaczenie klocków LEGO, czyli w jakim celu je kupujemy?
Dzieci układają LEGO z potrzeby dobrej zabawy i zajęcia wolnego czasu. Tymczasem oczekiwania dorosłych mogą być zupełnie inne, dlatego warto je określić już na samym początku. Czego właściwie szukamy w LEGO? Odczuć estetycznych, wyciszenia, a może budowania umiejętności skupienia uwagi? W każdym przypadku warto sięgnąć po inny zestaw, który będzie wspierał spełnienie konkretnej potrzeby. Jeśli chodzi o odczucia estetyczne, to numerem jeden pozostaje kolekcja LEGO Icons. Wyciszenie możemy osiągnąć przy tworzeniu skomplikowanych budowli LEGO Architecture. Zestawy te wybierzmy też, gdy chcemy ćwiczyć logiczne myślenie czy skupienie. Co ciekawe, dorośli mogą również sięgnąć po zestawy dla dzieci. Przykładem jest LEGO 10788 – Koci Domek Gabi, który bazuje na znanej bajce. Układanie wspólnie z dzieckiem to sposób na spędzenie czasu razem, zacieśnianie więzi i edukację. I choć z własnej woli raczej nie układamy tego typu konstrukcji, to sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdy mamy pod swoją opiekę małego fana klocków.
Określenie budżetu i zakup kilku zestawów
Gdy wiadomo już, czego właściwie szukamy w LEGO, przychodzi pora na określenie budżetu, jaki możemy wydatkować na zestawy. Te tańsze kupimy już za 100-200 zł, jak na przykład LEGO 43217 – dom z bajki „Odlot”, która lepiej znana jest najmłodszym, jednak z pewnością kojarzy ją też wielu rodziców. Warto wybrać kilka zestawów z różnych serii tematycznych, aby zobaczyć, która przypadnie nam do gustu. Każdy ma swoje preferencje, dlatego trudno tutaj o konkretne rekomendacje. Niektórzy kupują kolejne zestawy LEGO w określonej częstotliwości czasowej, na przykład co miesiąc. Warto też zwrócić uwagę na promocje, dzięki którym wybrane zestawy można kupić o wiele taniej.
Pamiętajmy o nowościach, które ciągle wchodzą na rynek. LEGO niemal każdego miesiąca serwuje nowe propozycje, wśród których łatwo znaleźć coś dla siebie. Nie zamykajmy się na to, co marka już wypuściła na rynek i co cieszy się dobrymi opiniami recenzentów. Nie kierujmy się preferencjami innych, budując własne przekonanie na temat LEGO. Producent podkreśla, że każdy ma inne potrzeby i prawo do własnego zdania, dlatego to, co może podobać się jednym odbiorcom, niekoniecznie przypadnie do gustu innym.
Artykuł partnera.