
Czym jest znieczulenie komputerowe?
Znieczulenie komputerowe to nowoczesna metoda, która umożliwia bezbolesne wprowadzenie anestetyku. Urządzenie składa się z mikroprocesora i specjalnej końcówki wyposażonej w cienką, niewidoczną dla pacjenta igłę. Dostosowuje ono prędkość i siłę podawania środka znieczulającego do prężności tkanek. Dzięki temu pacjent nie odczuwa dyskomfortu w trakcie zabiegu, który jest dla niego praktycznie bezbolesny. Lekarz natomiast może kontrolować cały proces podania substancji, co zapewnia maksimum bezpieczeństwa.
Jakie zalety ma znieczulenie komputerowe?
Podstawową zaletą znieczulenia komputerowego jest dostosowanie ilości anestetyku do potrzeb pacjenta. Dzięki temu nie odczuwa on nieprzyjemnego drętwienia twarzy ani bólu w momencie podawania środka znieczulającego. Inne zalety znieczulenia komputerowego to:
-
redukcja strachu przed igłą - jest ona dla pacjenta niewidoczna,
-
brak opuchlizny - pacjent ani w trakcie zabiegu, ani po jego zakończeniu nie ma problemów z mimiką,
-
bezpieczeństwo - system wie, jak długo powinno trwać znieczulenie, dobierając odpowiednią dawkę,
-
cena - znieczulenie komputerowe jest niewiele droższe od tradycyjnego.
Jeśli masz wątpliwości, jakie znieczulenie wybrać, dentysta Allecoudent wyjaśni Ci wszelkie zalety i wady nowoczesnego systemu. Obecnie pacjenci coraz częściej wybierają nowoczesne metody, które pozwalają im się poczuć komfortowo na fotelu dentystycznym. Tradycyjne znieczulenie z zastosowaniem strzykawki nie ma dziś wielu zwolenników, ponieważ jest zdecydowanie bardziej bolesne, a kosztuje prawie tyle samo, co znieczulenie komputerowe.
Znieczulenie komputerowe - dla kogo?
Znieczulenie komputerowe można zaproponować zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Jest to bezpieczna, innowacyjna metoda, która pozwoli zmniejszyć strach przed dentystą. Przeciwwskazaniem do znieczulenia komputerowego mogą być niektóre choroby przewlekłe, ciąża i karmienie piersią bądź uczulenie na substancje lecznicze. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu należy poinformować lekarza o tego typu okolicznościach. Ostateczną decyzję w zakresie zastosowanie znieczulenia podejmuje lekarz.
Artykuł partnera