Znajdź nas!
Aktualności

ReZigiusz - charytatywna moc Youtubera

2016-08-25

To z pewnością była jedna z najbardziej spektakularnych akcji charytatywnych w Polsce. W ciągu zaledwie jednego dnia ReZigiusz przy współpracy swoich fanów uzbierał ponad 325 tys. złotych. Cały dochód z akcji „ReZimy Dobrem” przekazany został na rzecz katowickiego szpitala dziecięcego. Pomysłodawcy akcji zapewniają, że to nie koniec pomagania najmłodszym pacjentom.

326 tys. 867 zł i 64 grosze - dokładnie tyle pieniędzy udało się pozyskać ReZigiuszowi ze sprzedaży koszulek w Dzień Dziecka. Akcję przeprowadzono pod hasłem ”ReZimy Dobrem”, a cały dochód trafił na konto Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. W środę w placówce doszło do konferencji prasowej i uroczystego przekazania czeku z zebraną kwotą. YouTuber pochodzący z oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów Wodzisławia Śląskiego przekonywał, że to jeden z najważniejszych dni w jego życiu. - Machina ruszyła. Ponownie pokazaliśmy potęgę internetu - mówił Remigiusz Wierzgoń.


Źródło: http://gczd.katowice.pl

 

Będą kolejne akcje „ReZimy Dobrem”?

Natalia Grodecka z agencji GetHero, która czuwała nad sukcesem zbiórki, przyznaje, że uzyskana suma pieniędzy pozytywnie zaskoczyła pomysłodawców akcji. - Wynik przerósł nasze oczekiwania. Liczyliśmy, że uda się powtórzyć kwotę z zeszłego roku [ReZigiusz w podobnej akcji charytatywnej uzbierał 112 tys. zł na rzecz szpitala w Jastrzębiu-Zdroju - przyp. red]. Tymczasem z godziny na godzinę przebijaliśmy tę sumę i muszę przyznać, że rozpierała nas duma. Koszulki z których dochód przekazaliśmy na rzecz szpitala kupowali również młodzi ludzie, angażując przy tym rodziców, by w ich imieniu płacili za gadżety. Pokazaliśmy, że Internet ma wielką moc.

 

Organizatorzy dobroczynnej zbiórki nie wykluczają, że w przyszłym roku ponownie poproszą o wsparcie fanów YouTubera, który jak nikt inny w Polsce potrafi zmobilizować do dzielenia się dobrem. - Nie działamy według konkretnego pomysłu, ale na pewno będziemy chcieli w przyszłym roku ponownie przeprowadzić zbiórkę pieniędzy z myślą o małych pacjentach - zapewnia Grodecka, która dodaje, że pomysłodawcy z niesieniem pomocy innym nie zamykają się tylko na województwo śląskie. - Niewykluczone, że kolejna akcja charytatywna zostanie przeprowadzona na rzecz innego szpitala w Polsce. Będziemy analizować zapotrzebowanie w tym zakresie - zapewnia.

 

Szpital dziękuję wszystkim darczyńcom

Zapytany o finał akcji rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przyznaje, że dyrekcja placówki jest pod wielkim wrażeniem hojności darczyńców. - Przez jeden dzień udało się sprzedać gadżety za łączną kwotę ponad 400 tys. zł brutto. To imponujący wynik, a równie imponujące jest to, że Remigiusz wszystkie te środki zdecydował się przekazać na rzecz naszego szpitala. Wszyscy wiemy, że służba zdrowia zmaga się ze swoimi problemami. Pieniędzy nie może nam zabraknąć na leki czy aparaturę medyczną, ale już na remont placu zabaw nie jesteśmy w stanie znaleźć funduszy - mówi Wojciech Gumułka.

źródło: https://www.facebook.com/reZigiusz


Nasz rozmówca przyznaje, że dyrekcja szpitala, jak również jej wszyscy mali pacjenci, są wdzięczni osobom, które włączyły się w akcję zbiórki funduszy. - Dzięki wam wkrótce ruszy procedura przetargowa. Najpierw wybierzemy projektanta, następnie wykonawcę. Chcemy, by prace budowlane ruszyły wiosną, a na kolejny Dzień Dziecka rehabilitacyjny plac zabaw na którym bawić będą mogły się również osoby niepełnosprawne został otwarty. Będzie on dostępny nie tylko dla dzieci z naszego szpitala, ale również dla okolicznych mieszkańców - dodaje Gumułka.

 

Kim jest ReZigiusz?

Remigiusz Wierzgoń, to jeden z najbardziej popularnych polskich Youtuberów. Jego kanał  w serwisie YouTube obserwuje 2 mln fanów,  ponad 1,2 mln użytkowników robi to na Facebooku. W przeszłości ReZigiusz współtworzył program The Voice of Poland emitowany w Telewizji Polskiej. Posiada własny sklep internetowy, w którym pod marką „ReziStyle” sprzedaje projektowane przez siebie gadżety. W przeszłości dochód z nich przekazał już na rzecz szpitala. Na początku 2015 roku kwota ponad 112 tys. zł zasiliła konto Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla dzieci w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Autor. Bartłomiej Kawalec

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43