Znajdź nas!
Aktualności

„Makijaż dla chłopaka do szkoły” wywołał falę hejtu

2016-09-26

Jakub Król
Groźby i życzenia śmierci pod adresem „malującego się chłopaka” zaskoczyły samego youtubera. Jakub Król spodziewał się, że tematyka makijażu wśród mężczyzn wywoła poruszenie i kontrowersje, ale fala nienawiści na tak dużą skalę przerosła jego wyobrażenia. W przeciągu tygodnia film mało znanego vlogera obejrzano blisko 1,5 mln razy.

 

Jakub Król jeszcze do zeszłego tygodnia był mało znany w polskiej blogosferze. Wszystko zmieniło się, gdy opublikował w sieci film, w którym prezentuje „makijaż dla chłopaków do szkoły”. Youtuber opowiada w materiale jak wykonać make-up, który wygląda naturalnie i utrzymuje się na twarzy przez cały dzień. W tydzień filmik wyświetlono blisko 1,5 mln razy, ale sam materiał spotkał się z dużą falą hejtu. Komentujący życzyli autorowi śmieci i grozili pobiciem. W obronie malującego się chłopaka stanął m.in. Człowiek Warga, który na swoim kanale „Z Dupy” ​sprzeciwił się hejtowi pod filmem vlogera.

 

Youtuber otrzymał groźby i życzenia śmieci

Sam Jakub Król jest zaskoczony falą nienawiści jaka pojawiła się pod filmem. Vloger w rozmowie z naszą redakcją przyznaje, że nastawiał się na negatywne komentarze, ale nie w tak agresywnym stylu. - Wiedziałem, że będzie to coś nowego na polskim YouTubie, a takie rzeczy zawsze się źle przyjmują. Zaskoczony jestem skalą nienawiści i hejtu. Tego jak bardzo ludzie potrafią z radością ranić uczucia innych. To jest przykre, bo osoba, która jest sobą, chce się spełniać, w pewnym momencie dostaje takiego kopa w dupę od społeczeństwa, że można się załamać. To nie jest budujące, gdy pod filmikami znajdują się w komentarze w stylu „zabij się”, „powieś się” albo „jak cię spotkam, to dostaniesz nożem”. Gdyby na moim miejscu był ktoś inny, być może by się załamał. Jestem jednak pozytywną osobą, która chce dobra dla innych - mówi youtuber.

 

 

The only drama that I enjoy is in my lashes

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jakub Król (@druzgotek)

 

 

Imponuje mu Red Lipstick Monster

Skąd pomysł na film o tematyce wykonania makijażu dla chłopaka do szkoły? Vloger przyznaje, że poruszony przez niego problem nie miał na celu zszokować czy sprowokować społeczeństwa. - Nie chciałem nikogo zszokować czy w ten sposób szukać rozgłosu. Otrzymywałem w tym temacie wiele wiadomości od chłopaków, którzy prosili o pokazanie, z mojej perspektywy, jak przygotować dobry makijaż - mówi i zdradza, że w tematyce makijażowej nie wzoruje się na nikim i jest po prostu sobą. Wśród vlogerów imponuje mu Red Lipstick Monster. - Mam jej książkę - to super dziewczyna, która ma fantastyczne porady. Ale mój kanał nie powstał w celu tworzenia tutoriali makijażowych. Swoimi filmami chcę sprawiać by ludzie poczuli się lepiej, by nie przejmowali się negatywnymi komentarzami. Daję im przekaz, żeby nie bali się być tym kim są. To wspaniale, że ktoś żyje jak chce i jest szczęśliwy. Trzeba być pozytywnym, doceniać osoby, które nas otaczają. Mam pomysł na prowadzenie kanału i kolejne materiały. Najważniejszy jest kontakt z widzem - zapewnia.

 

 

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Jakub Król (@druzgotek)

 

 

Kim jest malujący się chłopak?

Jakub Król od kilku lat mieszka w niemieckim Paderborn. Tam rozpoczyna obecnie studia związane z fotografią i filmografią. Jak sam przyznaje, kierunek ten wybrał z myślą o prowadzeniu swojego kanału w YouTube. W wolnych chwilach zajmuje się modelingiem, kilka lat temu próbował też swoich sił w polskiej edycji „Top Model” w telewizji TVN. - Od zawsze byłem dziwny. Kosmetyki zacząłem stosować w podstawówce, pierwszy podkład użyłem w czasach gimnazjów - mówi. Kanał Jakuba subskrybuje już ponad 30 tys. użytkowników, a w ostatnich dniach nastąpił duży wzrost popularności jego filmów.

 

 

pozdrawiamy

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jakub Król (@druzgotek)

 

 

Autor: Bartłomiej Kawalec

 

 

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43