Znajdź nas!
Aktualności

Gonciarz gwiazdą spotkania w Teatrze 6.piętro.

2016-10-17

Jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców wideo, ale duży sukces odniósł również w crowdfundingu. Krzysztof Gonciarz osobiście podziękował swoim patronom i opowiedział o dalszych planach związanych z prowadzeniem vloga. W trakcie spotkania nie zabrakło pytań o relację z Kasią Mecinski oraz deklaracji związanych z dalszym prowadzeniem kanału „Zapytaj Beczkę”.

W trakcie wczorajszego spotkania w Teatrze 6.piętro doszło do wręczenia wyróżnienia przez związek największych przedsiębiorców branży elektronicznej ZIPSEE "Cyfrowa Polska". Nagrodzono Krzysztofa Gonciarza, autora kanału "Zapytaj Beczkę" za „kreatywność w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii”. Miejsce eventu również nie było przypadkowe. Warszawska instytucja kultury za pomocą akcji crowdfundingowej pod hasłem „Wspieraj kulturę przez klawiaturę” chcę współtworzyć z dobroczyńcami spektakl „OŻENEK”.


Gonciarz inspiruje i aktywizuje innych

Jak przyznawali twórcy Patronite.pl, w cztery miesiące profil Krzysztofa Gonciarza odwiedziło ok. 1,2 mln użytkowników. Ich średnia wieku była o kilka lat wyższa niż osób odwiedzających jego kanał w YouTube. - Ponad dwa tysiące patronów wsparło Krzysztofa. Osoby te bardzo często pomagają również innym, zwłaszcza w obszarze kultury i sztuki - mówił Tadeusz Chełkowski z Patronite. Po nim głos zabrał Michał Krawczyk, który przyznał, że vloger prowadzi bardzo popularny kanał lifestylowy, ale nagroda jest przede wszystkim uznaniem za podjęcie się trudnej sztuki reportażu. - Internet i Patronite dają narzędzia, by każdy z na mógł być twórcą. Każdy z nas może zamieszczać w sieci coś, co zafascynuje ludzie. Twoja działalność pozwala inspirować młodych użytkowników, by stawali się kreatywni.


Źródło: materiały prasowe Teatr 6.piętro / fot. Jarosław Niemczak


Patroni zmienili życie vlogera

Pod wrażeniem zaangażowania społeczności był również YouTuber, który zdradził, że najwięcej użytkowników odwiedzających jego kanał jest w przedziale wiekowym 20-24 i 25-29 lat. - To nasze pierwsze tego typu spotkania w Warszawie. Patronite bardzo mocno zmieniło moje życie. Jak uruchamiałem swój profil, myślałem, że jak uda nam się zebrać kwotę 5000 zł, to będzie naprawdę spoko [vloger uzbierał sumę sześciokrotnie większą - przyp. red.]. Pamiętacie tę scenę w której miałem łzy w oczach? One były szczere. Moje życie dzięki wam stanęło na głowie - przekonywał Gonciarz.


Źródło: materiały prasowe Teatr 6.piętro / fot. Jarosław Niemczak

 

Najczęściej zadawane im pytanie

W trakcie prowadzonego w dalszej części spotkania Q&A nie mogło zabraknąć pytania o prywatną relację łącząca Krzysztofa z Kasią Macinski. Duet twórców tradycyjnie już uchylił się od odpowiedzi czy łączy ich coś więcej niż tylko wspólna pasja i produkcja filmowa. Więcej szczegółów vlogerzy ujawnili w temacie tego jak wygląda ich współpraca, a także co na co dzień irytuje ich w swoich charakterach. - Kasia musi mieć porządek, ja nie zwracam na to uwagi. Lubimy się i w sumie nie ma aż tylu rzeczy, które nas w sobie irytuję pomimo spędzania ze sobą tak dużej ilości czasu - przekonywał publiczność Krzysztof.


Źródło: materiały prasowe Teatr 6.piętro / fot. Jarosław Niemczak


Co dalej z „Zapytaj Beczkę”?

Patroni wielokrotnie pytali o dalsze produkcje związane z cyklem „Zapytaj Beczkę”. - Plan jest taki, by coś pojawiło się w listopadzie - odpowiadał vloger. Jego fanów interesowały również dalsze plany życiowe. - Wszystko związane jest z prowadzeniem firmy w Japonii, myślimy o kolejnych podróżach. Chcieliśmy przedstawić dziś plan z kolejnymi pomysłami na Patronite, ale nie zdążyliśmy. Odświeżymy cele, niedługo to nastąpi - zapewniał.  Gonciarz tłumaczył również dlaczego rzadko decyduje się na pokazywanie swojej społeczności materiałów wykonywanych przez jego japońską firmę. - Nie wszystko jest do pokazania. W tych rzeczach nierzadko jest dużo chałtury i nie chcemy się tym chwalić. Ponadto jeśli robimy to na YouTube to zaburzamy profil oglądalności klienta, bo nagle z 50 tys. wyświetleń aż 45 tys. pochodzi z Polski i mogą pojawić się podejrzenia, że oszukujemy - tłumaczył.


Źródło: materiały prasowe Teatr 6.piętro / fot. Jarosław Niemczak

 

Wzruszające podziękowanie na koniec

Podczas spotkania z fanami nie zabrakło również osobistych wyznań i podziękowań za lata twórczości, które kształtowały życie i charakter społeczności Gonciarza. - Dziś mam 20 lat, śledzę twoje produkcje od siedmiu lat, od trzynastego roku życia. Przekazywane przez Ciebie wartości w prezentowanych akcjach niosły dla osoby dorastającej wiele pozytywnych cech. To wpłynęło na mój charakter, nauczyłeś mnie by dążyć do spełniania swoich marzeń i celów. Teraz ja mogłam wesprzeć Ciebie dzięki Patronite, bo to działa w dwie strony. Dziękuję - mówiła młoda dziewczyna, a publiczność nagrodziła ją brawami.


Źródło: materiały prasowe Teatr 6.piętro / fot. Jarosław Niemczak

 

Autor: Bartłomiej Kawalec
 

 

 

Źródło zdjęcia głównego oraz galerii: materiały prasowe Teatr 6.piętro / fot. Jarosław Niemczak

Galeria
Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43