Znajdź nas!
Aktualności

Młode, odważne i dające wsparcie! Youtuberki chore na raka

2017-03-22

Radzą, motywują i pokazują, że nawet z rakiem można zachować pogodę ducha. Oto youtuberki, które opowiadają o swojej historii choroby i wspierają innych chorych.

 

 

 

Pochłonięta

Claudia Kowalewska to blogerka i świeżo upieczona youtuberka, która opowiada o zmaganiach z chłoniakiem Hodgkina. Jej blog i kanał na Youtube zrzesza zaangażowaną grupę czytelników, którzy dopingują influencerkę na każdym kroku, a także dzielą się swoimi przeżyciami i przemyśleniami związanymi z chorowaniem i leczeniem. Na swoim blogu Claudia opisuje doświadczenia związane z postawieniem diagnozy, pierwsze myśli, jakie wtedy pojawiły jej się w głowie, ale także i porady dotyczące ułatwiania sobie życia w czasie chemioterapii. Claudia – przyszła pani lekarz, wyjaśnia między innymi, jak poradzić sobie z najczęstszymi skutkami ubocznymi chemioterapii, odpowiada na pytania obserwatorów, a nawet zamieszcza filmik makijażowy, w którym pokazuje przykładowy tutorial dla kobiet w czasie chemioterapii.

 

,,Śmiało malujcie się, korzystajcie z tego, że macie takie narzędzia, które są dostępne i które naprawdę mogą poprawić Wam poprawić humor. Dzięki nim możecie poczuć się jeszcze ładniejsze, niż jesteście."

W filmie z pytaniami obserwatorów zwraca uwagę, także na to, co pozytywnego wynosi z choroby i jak obecne doświadczenia zmieniły jej światopogląd:

,,Zmieniło się bardzo dużo. Zaczęłam bardziej doceniać małe rzeczy i nie przejmuje się też błahymi problemami”.

Pochłonięta to miejsce, w którym każda chorująca osoba znajdzie wsparcie i dawkę pozytywnej energii. Claudia zapowiada dalsze filmiki, a także zachęca czytelników do zerkania na jej blog, gdzie zamieszcza relacje z codzienności oraz wpisy informacyjne, dla wszystkich tych, którzy są na początku swojej drogi z rakiem i czują się zagubieni.

 

Magda Więcławska

Póki co, Magda zamieściła na YouTube tylko jeden filmik, który obejrzało już ponad 100 tysięcy osób. Opowiada w nim o swoim raku jajnika oraz pierwszych odczuciach związanych z chorobą, w tym o wypadaniu włosów, czy walce o normalne życie - mimo wszystko.

Magda, tak samo, jak Claudia zwraca uwagę na to, jak choroba zmienia podejście człowieka do życia, a także motywuje do cieszenia się każdą chwilą bez przesadnego martwienia się o rzeczy nieistotne.

"Tymi filmikami chciałabym wszystkim przekazać, że warto czerpać z życia to, co się dostaje, spełniać swoje marzenia i cieszyć się z każdego dnia"

 

Kasia Nowotwór

Pierwszy film na kanale Kasi pojawił się także niedawno, bo miesiąc temu. Youtuberka mówi w nim, że do zaistnienia na Youtube namówiła ją jej przyjaciółka. Kasia leczy się obecnie na złośliwy nowotwór piersi. Na jej kanale znajdziemy filmy z poradami, jak poradzić sobie ze skutkami ubocznymi chemii, a także o różnicach między leczeniem nowotworu w Wielkiej Brytanii i w Polsce.

Co więcej youtuberka w pierwszym zamieszczonym filmie udziela kilku rad, jak poradzić sobie z wiadomością o diagnozie i co jej pomogło inaczej podejść do swojej choroby i znaleźć siłę na leczenie.

 

Aga in America

Aga in America to lifestylowy kanał pokazujący życie w Stanach Zjednoczonych. Autorka opowiada o tym, co zaskoczyło ją w USA, nagrywa vlogi, a także filmiki dotyczące jej codzienności. Miesiąc temu youtuberka zamieściła na swoim kanale film o szokującym tytule: ,, Mam 24 lata i usunęłam piersi - profilaktyczna mastektomia”.

Opowiada w nim o swoich doświadczeniach z rakiem i o tragicznej historii swojej siostry. Uczula, by nie ignorować objawów i udawać się do kolejnych lekarzy, jeśli ten, u którego jesteśmy lekceważy nasze obawy. Nie da się ukryć, że Agnieszka porusza trudny i kontrowersyjny temat dotyczący profilaktycznej mastektomii. Jakiś czas temu taka decyzja Angeliny Jolie była szeroko komentowana na całym świecie i to nie zawsze przychylnie. Pod filmikiem Agnieszki pojawiają się także nieprzyjemne komentarze, jednak youtuberka zaznacza, że nie interesuje jej opinia osób, które nie mają za sobą takich doświadczeń i obciążenia genetycznego, jak ona.

 

Internet – nie tylko hejt, ale i wsparcie

Portale społecznościowe umożliwiyły ludziom z różnym doświadczeniem życiowym podzielenie się z innymi swoją historią. Osoby chorujące na raka dzięki takim kanałom na Youtube mogą posłuchać o doświadczeniach innych, ale i dzięki radom zawartym w filmikach poczuć się lepiej i mniej samotnie w chorobie. Zdaniem lekarzy chorujący pacjenci powinni wymieniać się doświadczeniem i służyć sobie radą. Jak widać, Youtube przychodzi z pomocą!

 

 

Autorka: Martyna Chmielewska

Zdjęcie główne źrodło: https://youtu.be/C2YvysckWjk

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43