Znajdź nas!

Lubisz czytać o rozwoju osobistym? To blogi dla Ciebie

2017-07-31

Blogi o rozwoju osobistym
Wakacje to doskonały czas na zmiany w życiu. Przedstawiamy blogerów, którzy motywują do pozytywnych rewolucji.

Rozwój osobisty w ostatnich miesiącach wzbudza wiele kontrowersji. Wydawałoby się, że w dążeniu do lepszej wersji siebie i szczęśliwszego życia nie ma nic złego, jednak metody stosowane przez wielu coachów, jak i sposób ich wypowiedzi są dla wielu nie do zaakceptowania. Może świadczyć o tym, chociażby fanpage: ,,Zdelegalizować coaching i rozwój osobisty”, który ma ponad 100 000 polubień! Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą, czy sceptykiem być może wśród wymienionych blogów znajdziesz coś dla siebie.
 

Happyholic


Blog: www.happyholic.pl

To pozytywny blog prowadzony przez Justynę. Autorka dzieli się na nim swoimi inspiracjami jak i patentami na lepsze i szczęśliwsze życie. Happyholic to miejsce, które jest niezwykle różnorodne. Blog prowadzony od 2011 przeszedł wiele rewolucji, jednak ciągle inspiruje. Justyna pisze o rozwoju osobistym konkretnie i rzeczowo. Tworzy listy pomysłów, wyzwania, eksperymenty, a także poradniki jak poradzić sobie z określonym problemem. Dzięki temu znajdziemy tu projekt wyrwania się z życiowego chaosu, praktyczne porady jak szybko poprawić sobie nastrój, czy sposoby na skuteczną naukę języków. Co jakiś czas na blogu pojawiają się tematyczne projekty i eksperymenty z zakresu rozwoju osobistego.
 

AniaMaluje


Blog: www.aniamaluje.com

Ania znana jest ze swoich ćwiczeń zamieszczanych na blogu: od rozwojowych czwartków po wpisy inspirujące do zmian – także w sposobie myślenia. Choć tematyka rozwojowa obecnie u Ani pojawia się rzadziej, to jej wpisy z tego zakresu ciągle są bardzo chętnie czytane, tak samo, jak jej książka: ,,Jak stać się szczęśliwym człowiekiem”. Blogerka porusza tematy dotyczące samorozwoju i przedstawia proste sposoby na zmianę sposobu myślenia bądź ułatwienie sobie życia. Znajdziemy tu wpisy o akceptacji swoich kompleksów, sposobach na poradzenie sobie ze stresem, czy inspiracje do korzystania z życia na całego. Co istotne – u Ani nie zabraknie chwytliwych tytułów i oryginalnych porównań. Bo wiecie, że życie jest jak ostatni listek papieru toaletowego, prawda?
 

MartaPisze


Blog www.martapisze.pl

Marta pisze, ćwiczy i jest autorką książki: ,,Codziennie fit”. Na swoim blogu porusza wiele tematów dotyczących rozwoju osobistego, ze szczególnym uwzględnieniem motywacji i organizacji czasu. Jak pisze sama blogerka:

„Dla ludzi, którzy chcą żyć pozytywnie, ale też po swojemu. Realizować się, mądrze organizować czas, czytać książki, oglądać dobre filmy, rozwijać swoją karierę, biznes, wzmacniać więzy z bliskimi i być szczęśliwymi ludźmi. Tak po prostu. Czasami wystarczy zacząć od zmiany nastawienia”. Blog Marty to jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić, gdy potrzebujemy solidnego kopa motywacyjnego.
 

Liczysięwynik


Blog: liczysiewynik.pl

To blog o biznesie, motywacji i zmianach. Bartek krok po kroku opisuje, jak przeprowadził życiową rewolucję i pozbierał się po wielu porażkach. Na jego blogu znajdziemy porządną dawkę motywacji ale i kubeł zimnej wody. Liczysięwynik to miejsce w sieci dla tych, którzy chcą coś zmienić i potrzebują konkretnych porad, jak to zrobić. Warto nadmienić, że Bartek jest autorem książek: „Liczy się efekt”, „Zrobię to dzisiaj” oraz „Przestań odwlekać i zacznij działać”. Prowadzi także kanał na Youtube, gdzie publikuje między innymi cykl: „Poranny Inspirator”.
 

Andrzej Tucholski


Blog: andrzejtucholski.pl

Andrzej kiedyś prowadził bloga o kulturze, dziś zajmuje się psychologią. Na jego blogu przeczytamy wiele tekstów, które podzielone są na kilka kategorii: lepsza praca, lepszy odpoczynek, czy lepsze życie. Jak pisze sam autor: „Interesuję się szukaniem dobrych praktyk i tym, jakie są łączące je wspólne mianowniki. Nie lubię mówić innym co mają robić, ale głęboko wierzę w dzielenie się obserwacjami lub wnioskami. Każdy ma własny rozum i wyniesie z czytanej rzeczy to, co będzie jej lub jemu potrzebne”. Na blogu Andrzeja nie zabraknie praktycznych poradników, jak i tekstów zmuszających do głębszych przemyśleń.
 

Ewelina Mierzwińska


Blog: www.ewelinamierzwinska.pl

Ewelina z zawodu jest coachem, dlatego na jej blogu znajdziemy wiele treści dotyczących samorozwoju. Autorka prowadzi także indywidualne konsultacje i sesje coachingowe. Na blogu poczytamy o organizacji czasu, realizacji celów, patentach na pracę twórczą bez weny czy motywacji. Prócz tego poznamy wiele ciekawych książek — nic dziwnego, skoro autorka jest jedną z organizatorek maratonu czytelniczego Bookhaton.

Edyta Zając


Blog: edytazajac.pl

Edyta pisze o psychologii, prowadzi kursy, a na jej blogu znajdziemy wiele artykułów z dziedziny rozwoju osobistego. Co więcej, interesujące treści znajdą tu także rodzice - informacje o prawidłowym rozwoju dzieci, wychowaniu, a także o zarządzaniu czasem dla rodziców.
 

Michał Pasterski


Blog: michalpasterski.pl

Wystarczy zapytać o bloga o rozwoju osobistym, a strona Michała wymieniana jest jako pierwsza. Bloger, autor bestsellera wydawnictwa Onepress: „Insight. Droga do mentalnej dojrzałości”, a także coach. Blog Michała to doskonała miejsce dla tych, którzy chcą znaleźć wiele różnorodnych treści dotyczących tylko i wyłącznie rozwoju osobistego. Teksty blogera są wyczerpujące i poruszają takie zagadnienia jak: uzależnienia, uważność, edukacja, motywacja i wiele innych.
 

PaniSwojegoCzasu


Blog: www.paniswojegoczasu.pl

Ola zajmuje się głównie pisaniem o zarządzaniu i organizacją czasu, jednak na jej blogu znajdują się także treści dotyczące dyscypliny, osiągania celów, planowania przyszłości, a także zarządzania biznesem. Jest też autorką książki: „Jak zostać Panią Swojego Czasu? Zarządzanie czasem dla kobiet”. Z pewnością to dobre źródło wiedzy dla kobiet, które chcą przeorganizować swoje życie i nie boją się zmian.

Blogów o rozwoju osobistym jest sporo. Począwszy od tych prowadzonych przez coachów, przez blogi pasjonatów, aż po te autorstwa osób właśnie próbujących wprowadzić zmiany do swojego życia.

A jak u Was z rozwojem osobistym? Lubicie czytać na ten temat czy niekoniecznie? Chętnie poznamy Waszą opinię i ulubionych blogerów, którzy motywują Was do zmian! Dajcie znać!

Autorka: Martyna Chmielewska

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
Komentarze
Aleksander z Poznaj Siebie 2019-12-04, 11:13
Fajne blogi. :) Znam Marta Pisze i Michała Pasterskiego. Super byłoby znaleźć się w takim zestawieniu. :))
poznaj-siebie.pl
trainingstel 2019-12-02, 11:16
Bardzo fajne zestawienie, ciekawe blogi pełne pozytywnej energii. Zapraszam również na stronę z audiobookami o tematyce rozwoju osobistego www.trainingstel.com
trainingstel.com
Agata 2019-11-04, 21:22
Ciekawe zestawienie. Zapraszam również na swojego nowego bloga, o rozwoju, skierowany głównie dla kobiet: www.ajourneytoyourself.com
ajourneytoyourself.com
Robert Suszko 2019-08-11, 21:57
Business Blog www.robertsuszko.com
robertsuszko.com
Robert Suszko 2019-08-11, 21:56
Robert Suszko Business Blog - prowadzę go od ponad roku. Ponad 100 artykułów o tematyce biznesowej, pracy nad sobą i rozwiązaniach, które pomagają nas wdrapywać się na kolejne poziomy naszego rozwoju.
robertsuszko.com
Szymon Owedyk 2019-04-30, 23:12
Jest wiele osób, które motywują. Ja także się do nich zaliczam. Więc w wolnych chwilach zapraszam na swój blog, gdzie poruszam tematykę rozwoju osobistego. Koniecznie tam zajrzyj :)
jaksierozwijac.pl
Iga 2018-11-25, 02:34
Fajne zestawienie. Dodałabym jeszcze blog chceszrozwoju.pl, chociaż nie jest on taki typowo pod coaching czy sprawy związane z sukcesem. Pozdrawiam !
Michał 2018-11-07, 11:13
Cześć!

Przydała by się aktualizacja listy - niektóre z nich są już nieaktualne. A tak to robicie sztos robotę!
limspaw.pl
Robert 2018-09-09, 16:54
Martyna,
Bardzo dziękuję za ten wpis. Robię właśnie spis blogów, aby zobaczyć co jest na rynku i o czym piszą ludzie, którzy się tym zajmują i chętnie skorzystałem z Twojej pracy. Takie gotowce mają znaczenie dla każdego, który szuka, więc jeszcze raz dzięki wielkie. Robert
lekcjeniepokonanych.com
Kodi 2018-09-07, 10:34
Samym czytaniem zmian w swoim życiu wielkich nie poczynicie. Poniżej zapis na darmowy webinar rozwoju osobistego, a w nim możliwość zapisu na cały program.
https://wyzwanie90dni.pl/lp/webinary/?ref=32044
https://www.youtube.com/watch?v=0Qm1axCfIuo
Agnieszka 2018-06-10, 15:51
Super zestawienie, znam większość ale Twoja pierwsza trójka to dla mnie zaskoczenie :) Dzięki za nowe typy!
panimanager.pl
Patryk 2017-12-10, 01:04
Super blog ! Warto rozwijać się w różnych kierunkach, tutaj za niedługo będzie sporo informacji o serwerach :)
http://daa.pl/Dr1 - może ktoś jest zainteresowany :)
cenaserwera.pl
Szymon 2017-10-11, 11:18
Ciekawe zestawienie blogów o rozwoju osobistym. Ja niedawno wprowadziłem na swój blog kategorię "rozwój osobisty" i dodaję do niej kolejne artykuły. Na razie 2 artykuły o zarabianiu i organizacji pracy :) Zapraszam, będzie więcej!
blog.copywriterexpert.pl
Sylwia 2017-08-27, 19:36
Super blogi kojarzę i nasuwa mi się na myśl Siła Kobiecego Sukcesu, blog jest chyba pod inną nazwą ale też super wyzwania dot. rozwoju osobistego i poruszane ważne tematy.
Krystyna 2017-08-22, 13:35
Bardzo dobre propozycje blogów! Szczególnie kojarzę ten, który prowadzi Michał Pasterski, Pani SwojegoCzasu oraz Andrzej Tucholski. Uważam, że tematy, które są tam poruszane to świetna inspiracja, która pozwoli na organizację, np. szkolenia dla firm. Warto czytać chociażby dla takich pomysłów czy dla samodoskonalenia czy rozwoju osobistego. Pozdrawiam! :)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja Influencer.PL zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43 | kom.: 603 540 096