Znajdź nas!
Aktualności

Bucket List, czyli „before I die I want to…" influencerów!

2018-03-09

Co to właściwie jest? Jak zacząć? Zobacz jak zabrać się do pisania własnej Bucket List z pomocą blogerów!

 

 

O czym mowa?

 

„Lista rzeczy to zrobienia przed śmiercią” została spopularyzowana przez hollywoodzką produkcję „The Bucket List”, gdzie zagrali Jack Nicholson i Morgan Freeman.  Tworzy ją wiele ludzi, z różnych powodów. Z pewnością stanowi ciekawe rozwiązanie dla osób pragnących uporządkować  swoje życie, wprowadzić w czyn plany, dokonać wizualizacji celów. Spisanie wszystkiego w punktach i umieszczenie tego w widocznym dla siebie miejscu pomaga zwłaszcza, gdy ma się problem z organizacją i odkłada się wiele rzeczy na później.

 

 

Jak się do tego zabrać?

"Bierzesz czystą kartkę lub otwierasz Worda i wypisujesz wszystkie marzenia, jakie przychodzą Ci do głowy".

Założenia, ograniczenia ilościowe, termin do realizacji - wszystko to kwestia indywidualna. Można jednak zastosować kilka rad od Marzenia w cele

Na blogu powstał  specjalny post, w którym Dawid  radzi jak zabrać się do stworzenia takiej listy. W tym wpisie znajdziemy wyjaśnienie termin Bucket List oraz sposoby na "generowanie marzeń".

Przede wszystkim warto podzielić listę na kilka kategorii: podróże, rzeczy materialne, relacje międzyludzkie, ekscytujące przygody, doświadczenia seksualne, umiejętności do pozyskania. Ważna jest też publiczna deklaracja chęci wykonania, ponieważ zwiększa to wewnętrzną motywację - w tym też celu Dawid stworzył własną Bucket List  i opublikował ją na stronie.

Na realizację czekają m.in:

1. Marzenia związane z doświadczeniami: Zapisać się do szkoły wiedźmińskiej – na razie mam tylko medalion, ale w środku czuję się wiedźminem. W końcu machać mieczem już potrafię

2. Marzenia finansowe:  Wolność finansowa – jak już mogliście przeczytać, wolność finansowa to jedno z trzech moich największych marzeń i jestem na dobrej drodze do jego osiągnięcia. Zrobiłem już swój pierwszy, poważny krok w kierunku dochodów pasywnych i kupiłem mieszkanie na wynajem! Więcej napiszę o tym we wrześniu 2018

3. Marzenia osobiste: Mój artykuł w gazecie – może ktoś chce żebym napisał do jego gazety?

4. Marzenia z dzieciństwa: Zbudować tajny pokój – z takich rzeczy się nie wyrasta

 

Punkty, które już zostały zrealizowane / są w trakcie to m.in:

1. Marzenia związane z doświadczeniami: Bar w którym będą znać mnie i podawać ,,to co zawsze”– powiem Wam nie było lekko. Powiem nawet więcej: Trzeba było wypić morze alkoholu żeby mi się to udało. Ale w końcu jest taki jeden bar w Warszawie, gdzie dostaję ,,to co zwykle”!

2. Marzenia finansowe:  Nauczyć się inwestować na giełdzie i zbudować portfel – dwa lata temu udało mi się stworzyć własny dobrze zarabiający portfel inwestycyjny. Niestety, musiałem go wyzerować, by kupić swoje pierwsze mieszkanie, ale niedługo go odbuduję

3. Marzenia osobiste: Nauczyć się pływać wszystkimi stylami i skakać na główkę – zrobione na II roku studiów.

4. Marzenia z dzieciństwa: Odwiedzę peron 9 i ¾ i pojadę do Hogwartu – udało mi się przedostać na peron. Gorzej, że trafiłem akurat na przerwę świąteczną i nie było żadnego pociągu do Hogwartu

 

Źródło: Odwiedzę peron 9 i ¾ i pojadę do Hogwartu

 

Cały blog Marzenia w cele opowiada o realizacji założonych celów. Autor udostępnił też darmowy PDF o metodzie Smart, który zawiera  wskazówki jak równie skutecznie wprowadzić chęci w czyny. Można zajrzeć także do pozostałych ebooków motywacyjnych - "Postawienia noworoczne - jak je w końcu zrealizować" oraz "Jak tanio podróżować".

Na stronie można także znaleźć cały cykl poświecony motywacji i pomocy w odhaczaniu kolejnych punktów listy, w tym m.in.  post o walce z wątpliwościami czy gromadzeniu funduszy.

 

 

Bucket List - przykłady

Wielką pomocą przy tworzeniu i  ciekawą inspiracją mogą być influencerzy. Jak wyglądają ich "koszyki marzeń"? Dlaczego je tworzą? I jak im idzie realizacja? Przekonajmy się.

 

 

I. Marta Pisze

"Fakt, że robisz cokolwiek. Że próbujesz. Że żyjesz, a nie egzystujesz".

 

Dlaczego Bukcet List?

Marta wierzy po prostu w marzenia. Czerpie satysfakcję  z każdego odkreślonego  punktu. Traktuje Bucket List jako narzędzie elastyczne, zmieniające się wraz z nią samą. Spisana lista to według  Marty samonapędzająca się maszyna do samorealizacji, furtka na nowe wyzwania i przygody.  Nie przeraża jej fakt, że niektóre ze spisanych planów mogą wydawać się nierealne i być może nigdy nie zostaną zrealizowane - liczy się z tym, bo nie o to w tym wszystkim chodzi.  Polecamy też wpis Marty zawierający postanowienia na 2018 rok.

 

Źródło: Marta Pisze

 

Na realizację czekają m.in.:

1. Przeprowadzić się do Stanów. Kalifornio, czekaj na mnie

2. Nauczyć się wszystkich tych zwariowanych pozycji z jogi!

3. Zorganizować piknik

4. Spać pod namiotem

5. Urządzić mieszkanie rodem z weheartit

 

Punkty, które już zostały zrealizowane/ są w trakcie to m.in.:

1. Naprawdę się zakochać

2. Ćwiczyć przez całe życie

3. Być szczęśliwą

4. Jeść zdrowo przez całe życie

5. Rozwinąć BrandBurgera

 

Przeczytajcie całą listę: klik!

 

 

II. Tropimy przygody

"Zapisane łatwiej się realizuje."

 

Dlaczego Bukcet List?

Karolina i Bartek zapisali listę na blogu jako podzakładkę kategorii O NAS. Lista jest wiąż aktualizowana, a pozycje wykreślane. Bucket List istnieje po to aby nigdy o niczym nie zapomnieć,  spisane plany są jakoś łatwiejsze do realizazji. Ponieważ para tworzy bloga podróżniczego dlatego Bucket list zawiera głównie  wyjazdowe must see. Gratulacje dla nich, wiele punktów zostało już zrealizowane!

 

Opis: Przybić piątkę Świętemu Mikołajowi w Rovaniemi - zrobione!

 

 

Na realizację czekają m.in.:

1. Pójść na koncert do Opery w Sydney

2. Przejechać Route 66 ze Wschodu na Zachód

3. Klaskać Marsz Radeckiego na Wiedeńskim Koncercie Noworocznym

4. Zobaczyć i doświadczyć wszystkimi zmysłami japońskiej kultur

5. Medytować chociaż jeden dzień w nepalskiej świątyni gdzieś wysoko w górach

 

Punkty, które już zostały zrealizowane/ są w trakcie to m.in:

1. Zatańczyć tango w Argentynie.

2. Zobaczyć zorzę polarną (stało się w Nowej Zelandii i to 2 razy!)

3.Popłynąć w rejs Amazonką

4. Skoczyć na bungee w Nowej Zelandii

5. Przybić piątkę Świętemu Mikołajowi w Rovaniemi

 

Przeczytajcie całą listę: klik!

 

 

III. Blackdresses.pl

"Mam też plany zawładnięcia światem, pogodą i włosami".

 

Dlaczego Bukcet List?

Monika nazwała ją listem w przyszłość. Wpis "18 moich planów na całe życie - list w przyszłość" od dawna miał się pojawić i blogerka długo zbierała się z jego publikacją. Oczywiście ma on też kilka powiązań z jej pasją do mody.

Tworząc taką listę wiele się dowiaduje o sobie. Monika stwierdziła, że jest dość konkretną osobą jeżeli chodzi o plany. Nie uznaje słowa "marzenia", ma ono dla niej dość nierealny kontekst, a Monika  bardzo chce aby spisane punkty się spełniły.  Najważniejszy z nich to bycie szczęśliwą.  Blogerka niestety nie zdradziła, czy któryś ze spisanych punktów już wykreśliła. 

 

Źródło: Black Dresses

 

 

Kilka punktów z listu przyszłości:

1. Prowadzić taki styl życia żeby mieszkać w Polsce, ale podróżować często do innych krajów. Nie kręci mnie wyprowadzka z kraju dla samej wyprowadzki. Za bardzo bym tęskniła. Chciałabym jednak mieć możliwość (czasową i finansową) zobaczenia wszystkich ciekawych zakątków na świecie

2. Wziąć ślub na plaży, a zamiast wesela zwiać do Nowego Yorku. Pytanie tylko czy z Gdańska coś lata do NY, bo innej plaży niż w Trójmieście sobie nie wyobrażam

3. Spędzić emeryturę w Szwajcarii

4. Założyć firmę produkującą kozaki, które nie przemakają na śniegu

5. Uszyć sobie własną black dresses

 

Przeczytajcie całą listę: klik!

 

 

IV. Andrzej Tucholski

"Rok to bardzo dużo czasu. Parę ładnych tysięcy godzin, które często przelatują nie wiadomo kiedy i znowu budzimy się w końcu listopada (za oknem leje i jest ponuro) mówiąc do lustra w ciemnej łazience, że coś nie do końca wyszło, ale od stycznia to już stanowczo dam czadu".

 

Dlaczego Bukcet List?:

Bucket List fajnie wygląda na kartce, szczególnie gdy ta jest pięknie ozdobiona graficznie. Mniej ciekawie jest wtedy, gdy większość założeń okazuje się oderwana od rzeczywistości i traci się cały zapał. Trzeba to zmienić i napisać ją jeszcze raz!

Andrzej bardzo praktycznie podszedł do tematu . Wszystko dzięki liście "25 rzeczy do zrobienia przynajmniej RAZ w roku". Jest to forma mniej ekstremalna, zazwyczaj krótsza niż Bucket List,  a dzięki prostocie może pozwolić łatwiej wprowadzać zmiany w życie.

Lista roczna pomoże kreować nowe nawyki i stanie się pomocą do realizacji często obszernej i czasem wręcz trudnej Bucket List. To również rozwiązanie dla osób zabieganych, które chcą wprowadzić u siebie trochę zmian, ale nie potrafią zdefinować konkretnego celu.

 

Źródło: 5. "Ja na przykład kilka lat temu nauczyłem się robić świetne pierniczki i do dzisiaj co roku w grudniu mam niesamowitą zabawę z robienia wielu blach dla siebie, rodziny i przyjaciół".
 

 

25 rzeczy do zrobienia przynajmniej RAZ w roku to m.in.:

1. Obejrzyj film dokumentalny na temat, który nic Ci nie mówi

2. Umów się na spotkanie z kimś, z kim kontakt urwał się “sam z siebie”

3. Daj komuś bliskiemu prezent bez powodu

4. Naucz się przyrządzać w kuchni jedną spektakularną rzecz

5. Zrób sobie Dzień Dziecka

6. Wypisz sobie jeden większy cel i po prostu go osiągnij

7. “Domknij” wszystkie książki, komiksy, gry, filmy i seriale lub zostaw je na zawsze

8. Poznaj jedną obcą kulturę

 

Przeczytajcie całą listę: klik!

 

 

Wasza Bucket List!

Czasami bardzo poważna, czasem z przymrużeniem oka i dla zabawy. Niekonieczne musi być bardzo kreatywna i zawierać sztywne ramy czasowe. Może mieć zarówno mniej jak i bardziej realne założenia. Nie ważne czy składa się z 10 punktów czy aż ze 100. Ma po prostu dawać szczęście!

Ważne tylko,  aby lista pomagała w realizacji, a nie leżała w szufladzie. Bo cel jest dość ważny - korzystanie z życia  ile się da!

A Wy? Macie spisane własne „Before I die I want to…” czy jesteście przeciwnikami takiego rozwiązania? Jeżeli posiadacie takie listy,  koniecznie podzielcie się z nami ich zawartością!

 

 

Źródło zdjęcia głównego: Marzenia w cele!

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43