Znajdź nas!
Aktualności

Najpopularniejsi youtuberzy na świecie - kim są, ile zarabiają i w czym się specjalizują?

2022-11-17

dziewczyna gra na komputerze w grę FPS, nagrywając siebie podczas gry smartfonem
Najpopularniejszy youtuber na świecie zarobił jak dotąd kilkanaście milionów dolarów. Jak plasują się zarobki innych influencerów?

Z artykułu dowiesz się:

 • Kim jest PewDiePie?
 • Kim są najpopularniejsi youtuberzy na świecie?
 • Ile zarabiają najpopularniejsi youtuberzy na świecie?
 • Jak wygląda ranking najpopularniejszych polskich youtuberów?

Każdy internauta przynajmniej raz w życiu zetknął się z platformą streamingową YouTube. Niektórzy szukają tam ciekawych filmów, muzyki czy porad w wersji online, dla innych aktywność na YouTube’ie to jeden z podstawowych sposobów zarobkowania. Jak się okazuje, najpopularniejsi youtuberzy w Polsce czy na świecie mogą osiągać naprawdę wysokie dochody, lecz jednocześnie podkreślają, że wykonują pracę na pełen etat, muszą również zainwestować na start spore sumy pieniężne.

PewDiePie – najpopularniejszy youtuber na świecie

Internet stał się miejscem, w którym możemy nie tylko szukać inspiracji czy dowiedzieć się rzeczy, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia – obecnie służy on również do generowania dochodu. Jak się okazuje, zarabiać można nie tylko pracą zdalną czy poprzez prowadzenie sklepu internetowego, lecz również jako youtuber. Choć jeszcze jakiś czas temu nie wydawało się to realne, a nagrywanie filmów przypominało raczej pasję niż sposób zarobkowania, to obecnie możemy się przekonać, że publikowanie treści na YouTube’ie może być dochodowe, a także przynosić sławę.

Dobrym przykładem jest nie kto inny, jak PewDiePie - najpopularniejszy youtuber na świecie. PewDiePie to tak naprawdę pseudonim, gdyż prawdziwe imię i nazwisko youtubera brzmi Felix Arvid Ulf Kjellberg. Choć próbował on znaleźć swoją drogę, studiując ekonomię przemysłową i zarządzanie technologiami, to obecnie zajmuje się głównie publikowaniem różnorodnych treści na YouTube’ie. Kanał prowadzi od 2010 roku, publikując na nim głównie nagrania z gier. Od około 2013 roku jego kariera zaczęła nabierać tempa, a on sam stał się właścicielem najczęściej subskrybowanego kanału. Jaka jest istota jego sukcesu? Eksperci są zdania, że kluczowy jest prosty przekaz oraz tematyka, która interesuje nie tylko młode osoby.

Najpopularniejsi youtuberzy na świecie – kilka najciekawszych person

YouTube cieszy się ogromną popularnością na niemal całym świecie – nic więc dziwnego, że osoby z różnych kontynentów próbują zarabiać, publikując różnego rodzaju filmy za pośrednictwem platformy. Najpopularniejszych youtuberów na świecie znaleźć można w poniższej tabeli, wraz z charakterystyką działalności poszczególnych osób.

Youtuber (nazwa kanału)

Czym się zajmuje?

Canal Kondzilla – Konrad Dantas

Na profilu producenta pojawiają się treści teledyski zespołów funkowych, hip-hopowych oraz rockowych. Brazylijski influencer uznawany jest za jednego z głównych propagatorów stylu funk ostentação.

Like Nastya

Like Nastya to kanał rodziców małej Anastazji, którzy ukazują sceny z codziennego życia, a także propozycje zabaw, humorystyczne teksty czy ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny. Kanał ten uwielbiają zwłaszcza rodzice małych dzieci, choć ma on również fanów wśród innych grup społecznych.

T-Series

Indyjskie przedsiębiorstwo, założone przez Gulshana Kumana, które od 2019 roku konkuruje z PewDiePie. Bazuje ono na rozrywce w iście indyjskim stylu, publikując różnego rodzaju filmy muzyczne.

MrBeast – Jimmy Donaldson

Jimmy Donaldson jest obecnie jednym z najlepiej opłacanych youtuberów, a sławę zdobył głównie dzięki niekonwencjonalnej tematyce swoich publikacji. Swoim fanom proponuje też różnego rodzaju ambitne wyzwania, wciągając ich niejako w tworzenie kolejnych produkcji

5-Minute Craft

Idea twórców kanału jest bardzo prosta - chodzi o to, aby w kilka minut wykonać różnego typu zadania, użyteczne z perspektywy widza. Filmy przydają się przede wszystkim osobom zainteresowanym majsterkowaniem, choć często oglądają je również fani DIY.

Najpopularniejsi youtuberzy na świecie skupiają się głównie na tematach, które są w stanie zainteresować poszczególne grupy społeczne, na przykład młodzież czy majsterkowiczów. Kolejnym ciekawym przykładem jest kanał Cocomelon, na którym dorośli nie znajdą dla siebie nic ciekawego, jednak cieszy się on ogromnym zainteresowaniem najmłodszych. Publikowane są na nim różnego rodzaju krótki filmiki, dzięki którym maluchy mogą uczyć się wiązać buty, karmić zwierzęta czy liczyć.

Zarobki PewDiePie, MrBeast, Nastyi i innych

Prowadzenie kanału na YouTube’ie ma jeden główny cel, a jest nim generowanie dochodu. Większość osób uważa, że influencerzy zarabiają głównie na reklamach, jednak warto mieć świadomość, że na ich zarobki składają się także inne czynniki. Oczywiście, reklama odgrywa tutaj bardzo ważną rolę, jednak youtuberzy mogą liczyć również na spore dochody z YouTube Premium. Widzowie mogą ich również wspierać swoimi wpłatami, których dokonują we własnym zakresie. Coraz więcej znanych osób decyduje się też wypuścić na rynek własne produkty, które oczywiście posiadają odpowiednie licencje. Wraz ze wzrostem ich popularności, mogą być też zapraszani do udziału w różnego rodzaju wykładach, mogą też udzielać płatnych wywiadów. Sposobem na dodatkowy zarobek może być napisanie książki czy publikowanie filmów, do których dostęp będzie płatny.

Pozostaje pytanie, ile właściwie można na tym zarobić? Ile zarabia PewDiePie? Jak się okazuje, PewDiePie zarobił dotychczas blisko 14 milionów dolarów, co daje ponad milion dolarów rocznie. Z kolei MrBeast zarobił do tej pory 24 miliony dolarów, natomiast zarobki Nastya plasują się na poziomie 19 milionów dolarów. Statystyki pokazują, że zarobki najlepszych youtuberów wynoszą około 15–20 milionów złotych. A ile zarabia się na polskim YouTube’ie? Najpopularniejsi zarabiają nawet około miliona złotych rocznie, jednak zarobki większości plasują się na poziomie kilkudziesięciu, maksymalnie kilkuset złotych na rok. Nie są więc aż tak imponujące, jak w przypadku zagranicznych influencerów.

Ranking youtuberów w Polsce – kto się liczy na polskim YouTube’ie

Zarobki PewDiePie wydają się bardzo imponujące, zatem nic dziwnego, że sporo polskich youtuberów próbuje swoich sił, publikując kolejne treści. Jak wygląda ranking youtuberów w Polsce? Największą popularnością cieszą się obecnie:

 • Blowek – 4 250 000 subskrypcji,
 • Stuu – 4 150 000 subskrypcji,
 • reZigiusz – 3 810 000 subskrypcji,
 • Bazylland – 3 780 000 subskrypcji,
 • SA Wardega – 3 640 000 subskrypcji,
 • AbstrachujeTV – 3 450 000 subskrypcji,
 • Friz – 3 020 000 subskrypcji.

Czym charakteryzują się polscy youtuberzy? Otóż trafiają do słuchaczy za pomocą prostego języka. Odbiorcy cenią sobie ich szczerość, a także fakt, iż poruszają oni istotne dla nich tematy. Nie skupiają się na dalszym wzroście popularności, a raczej na zainteresowaniu odbiorcy kolejnymi treściami. Niektórzy postawili na humorystyczne podejście do różnych spraw, inni skupiają się na grach, a pewna grupa publikuje głównie klipy muzyczne. Polski YouTube, jak twierdzą influencerzy, ma spory potencjał, jednak w dalszym ciągu daleko mu do tego, co ma miejsce za granicą.

Dobrym przykładem swego rodzaju odmienności będą chociażby zarobki polskich youtuberów i ich zagranicznych kolegów, które znacząco się od siebie różnią. Problemem polskiego YouTube’a jest fakt, iż jeden filmik przyjmuje się bardzo dobrze, podczas gdy następny może zostać odrzucony przez publiczność. To między innymi powoduje znaczące wahania zarobków influencerów.

FAQ:

Ile zarabiają najpopularniejsi youtuberzy?

Najpopularniejsi youtuberzy zarobili jak dotąd nawet kilkanaście milionów złotych. Mowa jednak o zarobkach zagranicznych influencerów, gdyż polscy zarabiają około kilkudziesięciu, maksymalnie kilkuset tysięcy złotych rocznie.

Na czym zarabiają youtuberzy?

Youtuberzy zarabiają dziś głównie na reklamach, jednak mogą także uzyskiwać dochody z YouTube Premium. Coraz częściej otrzymują także wpłaty własne obserwatorów, a dodatkowo mogą wypuszczać na rynek swoje linie produktów.

Jak zyskać popularność na YouTube?

Nie istnieje prosta recepta na to, aby zdobyć popularność na polskim czy zagranicznym YouTube’ie. Niemniej jednak widzowie cenią sobie otwartość i szczerość, zamiast ciągłego dążenia do zwiększania zysków.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43