Znajdź nas!
Aktualności

Jak mieć wypielęgnowaną i jednolitą cerę?

2023-10-17

Nowoczesna kosmetyka oferuje nam produkty wielozadaniowe o lekkich formułach, a dużej skuteczności. Skuteczna pielęgnacja i naturalny makijaż to dwa wymagania, które powinien spełniać dobry krem. Jest to krem typu bb, który powstał po to, aby zastępować kilka innych kosmetyków.

Czym jest krem bb?

Dobry krem bb ma za zadanie wyrównać kolor skóry i delikatnie ją zmatowić, bez zatykania porów. Efekt, jaki można osiągnąć za pomocą tego kremu to delikatny makijaż, a do tego intensywna pielęgnacja i wysoka ochrona UV. Taki krem łączy w sobie cechy trzech innych kosmetyków. Kremu nawilżającego z aktywnymi składnikami, kremu z filtrem, a także lekkiego podkładu do twarzy. Jego skrót pochodzi od Beauty Balm, czyli balsamu piękności. Jest to inaczej krem nawilżający z różnymi pigmentami, które powodują krycie twarzy. Działanie nawilżającego zawdzięcza składnikom aktywnym jak witaminy czy kwas hialuronowy. Jest przyjazny dla skóry wrażliwej, naczynkowej i nawet alergicznej. Można go stosować bez obaw do każdego typu cery. Nie powoduje on efektu maski, tylko zapewnia delikatne i lekkie krycie twarzy. Nowoczesna pielęgnacja jest nastawiona przede wszystkim na efektywne i delikatne dbanie o skórę, połączone z delikatną kolorystyką.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego kosmetyku?

Jako że jego zadaniem jest krycie twarzy, jego odcień musi być dopasowany do kolorystyki naszej skóry. Często są to trzy odcienie, od jasnego, poprzez średni, aż po ciemny. Ale zdarza się, że producenci oferują więcej odcieni. Krem typu bb dla dwie tłustej to lekka formuła, która dodatkowo nie obciąży tłustej skóry. Dla skóry wrażliwej, taki krem będzie idealny, bo lepszy niż zwykły podkład, który może obciążać skórę. Można zapomnieć wtedy o uczuciu wysuszenia czy ściągnięciu skóry. Skóra sucha wymaga dokładnego nawilżenia, a najlepiej za pomocą witamin lub kwasu hialuronowego. Warto szukać go w kremach bb dla skóry suchej, bo jest on przyjazny dla skóry, a ma wysokie właściwości higroskopijne, czyli wiąże wodę w dużych ilościach. Dzięki temu efekt utrzymuje się na dłużej. Dodatkowo nie wywołuje skutków ubocznych i ma lekką konsystencję, dlatego jest tak pożądanym składnikiem lekkich kremów.

Zobacz jak stosować ten lekki krem kryjący

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować go zamiast podkładu i na stałe włączyć do codziennej pielęgnacji. Mimo, że jest to zazwyczaj łagodne krycie, to należy być uważnym przy aplikacji kremu, aby uzyskać jednolity odcień na całej twarzy. Kosmetyk tego typu doczekał się obecnie nowych generacji takich jak choćby krem cc czyli Color Control Cream. Zatem czym różni się krem bb od cc? Krem cc jest bardziej kryjący i jego działanie jest skierowane na konkretny problem skórny. Dzieje się tak dlatego, że krem cc często pomaga na maskowanie niedoskonałości i zaczerwienień na twarzy, takich jak naczynka, krostki czy przebarwienia. Posiada on zielone pigmenty, które są skuteczne, jeśli chodzi o maskowanie czerwonych odcieni na twarzy. Krem bb to pielęgnacja z delikatnym kryciem, a krem cc to głównie precyzyjne maskowanie niedoskonałości na twarzy.

Artykuł sponsorowany.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43