Znajdź nas!
Social media

Najlepsze blogi modowe - zobacz ich właścicielki!

2016-06-28

jessica mecedes, alice point, macedamian girl
Blogi modowe zdecydowanie cieszą się największą popularnością zarówno czytelników jak i mediów. W 2015 roku odnotowały aż 12,5 tysiąca publikacji w Internecie, prasie, telewizji i radiu. W tej kategorii zdecydowanie prym wiedzie kilka najpopularniejszych blogów. Przyjrzyjmy się im i spróbujmy poznać tajemnicę popularności blogerek modowych w Polsce.

 

Blog modowy Kasi Tusk – który w rankingach?

Makelifeeasier.pl to blog kojarzony głównie z Kasią Tusk, ale prowadzony przez trzy przyjaciółki - Kasię, Zosię i Gosię. Na początku dziewczyny zajmowały się głównie pisaniem o modzie i kosmetykach, obecnie coraz więcej miejsca poświę

cają na swoim blogu tematyce lifestylu. Kasi od samego początku istnienia bloga zarzucano, że swój sukces zawdzięcza przede wszystkim nazwisku i pozycji swojego ojca. Jednak z perspektywy czasu możemy zobaczyć, że pomimo słabnącej popularności Donalda Tuska, blog makelifeeasier.pl przyciąga coraz więcej czytelników. Obecnie dziewczyny mogą pochwalić się 800 tysiącami unikalnych użytkowników miesięcznie.

Panie prezentują u siebie mnóstwo stylizacji, bardzo często pokazują ubrania znanych marek oraz projektantów. Coraz więcej pojawia się wpisów dotyczących urządzenia domu oraz prowadzenia kuchni, a także notek typowo lifestylowych.

Kiedyś zarzucano Kasi Tusk, że jedyne co robi, to zamieszcza zdjęcia, publikując bardzo mało słowa pisanego. Dziś możemy zauważyć diametralną zmianę - na blogu przyjaciółek zdecydowanie jest co poczytać. Jedną z rzeczy wyróżniających serwis jest jakość. Zarówno treści jak i fotografie przygotowane są z bardzo dużą starannością.

 

A jak to wygląda w rankingach?

Pod względem medialności blog makelifeeasier.pl uplasował się w 2015 roku na pierwszym miejscu w kategorii blogów lifestylowych. Na jego temat ukazało się 3,4 tysiąca doniesień medialnych, w tym 3 tysiące w internecie, 0,3 tysiąca w prasie i 0,1 tysiąca w radiu i telewizji. Jednak już w corocznie publikowanym przez Press rankingu blogerów modowych, Kasia zajęła dopiero ósmą pozycję.

A co z jednym z najpopularniejszych rankingów wpływowych blogerów przygotowywanym rok w rok przez popularnego blogera Jasona Hunta? Tam Kasia w tym roku nie pojawiła się wcale. Czy świadczy to o spadku popularności? Niekoniecznie, skoro media interesowały się blogiem tak bardzo.

 

 

Źródło: http://www.makelifeeasier.pl/

 

Fashionelka – blog Elizy Wydrych

Eliza w rankingu najbardziej wpływowych blogerów 2015 roku, przygotowywanym przez Jasona Hunta, znalazła się w srebrnej dziesiątce. Określana jest przez niego jako jedna z najbardziej inspirujących i motywujących autorek w blogosferze lifestylowej. Wspólnie przeprowadzili jedną z najciekawszych kampanii reklamowych w polskiej blogosferze. Razem z Segrittą testowali samochód - Peugeot 208. Producent celowo nie wybrał do kampanii blogerów motoryzacyjnych, ale tych piszących o sprawach codziennych, ponieważ docierają do największej ilości użytkowników mogących zainteresować się zakupem miejskiego auta. Fashionelka, Segritta i Kominek (obecnie Jason Hunt) mieli za zadanie odwiedzić polskie salony Peugeota podczas dni otwartych. Ale, że nie lubią nudy, postanowili, że zmienią kurs. Ostatecznie odwiedzili Chorwację, Słowenię, Austrię i Słowację, opisując podróż na swoich blogach oraz w mediach społecznościowych, a także zamieszczając fotorelację. Kampania odniosła większy sukces niż przewidywano

Źródło: http://fashionelka.pl

Fashionelka odeszła jeszcze dalej od prowadzenia bloga typowo modowego niż jej poprzedniczki. W jej serwisie pojawia się jeszcze więcej tematyki typowo lifestylowej. Od porad jak poradzić sobie z przygotowaniem ślubu, poprzez wpisy kulinarne, zdrowotne czy podróżnicze. Eliza ewoluowała w tym kierunku naturalnie, roszerzając stopniowo tematykę wpisów.

Źródło: http://fashionelka.pl

 

Jessica Mercedes – jemerced.pl w czołówce

Jessica, przez kolegów po fachu, nazywana jest najbardziej wyrazistym i najmniej poprawnym politycznie symbolem blogosfery modowej. Wśród blogów modowych zajmuje drugie miejsce pod względem zainteresowania mediów. W 2015 roku pojawiły się aż 4 tysiące wzmianek o niej. Prowadzenie bloga rozpoczęła jako nastolatka, obecnie jest jedną z najbardziej znanych i najlepiej wycenianych szafiarek w Polsce. Swoich fanów ściąga nie tylko na blog. Stowrzyła także imperium na Snapchacie i Instagramie gromadząc tam ponad 400 tysięcy obserwatorów.

Źródło: http://www.jemerced.com/

Jessica Mercedes na swoim blogu prezentuje przede wszystkim zdjęcia swoich stylizacji. Wyróżnia się ty, że zawsze są one niebanalne, często wręcz szokujące. Jest to zdecydowanie dziewczyna posiadająca swój własny styl i nie bojąca się go wyrażać. Wzmianki o niej pojawiają się w takich pismach jak Vanity Fair, Vogue, Grazia, Elle czy Glamour. Nie bez znaczenia był dla niej udział w finale konkursu na redaktorkę organizowanego przez magazyn Elle. Po pobycie w Noeym Jorku jej kariera nabrała znaczącego rozpędu.

 

Maffashion – Julia Kuczyńska i jej blog

Julia Kuczyńska także skupia się przede wszystkim na prezentowaniu swoich stylizacji. Jest modelką i jedną z najpopularniejszych polskich blogerek modowych. Julia to jedyna Polka, która dotarła do pierwszego miejsca na międzynarodowej stronie poświęconej modzie lookbook.nu. Jej stylizacje obiegły świat, a ona stała się rozpoznawalna. Od 2012 roku posiada własną markę ubrań Staff by Maff. Wraz z trzema innymi blogerkami z całego świata, jako jedyna Polka, wzięła również udział w kampanii Bershki. Nakręciła z marką filmik, w którym opowiada, jak prowadzić bloga.

Źródło: http://maffashion.pl/

 

Maffashion w 2015 roku był najczęściej wspominanym w mediach blogiem, nie tylko w kategorii blogów modowych, ale w całym rankingu, notując aż 4,9 tysiąca publikacji na swój temat.

Julia, znana w mediach jako Madame Julietta, króluje także w Social Mediach. Liczby mówią same za siebie. Blogerka może pochwalić się 649 805 fanów na Facebooku oraz 7 659 obserwujących na Instagramie. Jej wpisy każdorazowo notują kilkanaście tysięcy polubień.

Źródło: http://maffashion.pl/

 

Macademian Girl – blog kolorowego ptaka

Według rankingu miesięcznika Press jest to najlepszy blog modowy 2015 roku. Jego autorka, Tamara Gonzalez Perea, mówi o sobie, że zawsze była kolorowa. Nazywana także kolorowym ptakiem polskiej blogosfery, odważnie prezentuje swój bardzo charakterystyczny styl. Już sam wygląd strony głównej bloga jest bardzo charakterystyczny i oddaje stylistykę Tamary.

Źródło: http://macademiangirl.com

Jej stylizacje rzeczywiście mają w sobie coś, co porównać można do strojnego, egzotycznego ptaka. Macademian Girl ciągle szokuje na blogu kolejnymi kontrowersyjnymi strojami, nieprzeciętnymi dodatkami i fryzurami.

Źródło:http://macademiangirl.com/

Na początku 2016 roku Tamara dała się poznać także z innej strony biorąc udział w programie “Agent - Gwiazdy”. W pierwszym odcinku nazwała siebie wojowniczą księżniczką i zapowiedziała walkę do końca. Zmagania trwały nieprzerwanie 4 tygodnie, jak na swoim blogu pisze Macademian, była to rozgrywka ciągnąca się każdego dnia przez 24 godziny.

Zarówno Instagram Tamary, jak i oficjalny fanpage na Facebooku gromadzący prawie 164 tysiące fanów, prezentują kolorowe stylizacje dziewczyny. Pod każdym z wpisów pojawia się od kilkuset do kilku tysięcy reakcji. Polki coraz częściej chcą wygladać jak kolorowa księżniczka - odważnie, wyzywająco i niesamowicie kobieco.

Źródło: https://www.facebook.com/MacademianGirl/

 

Niepowtarzalny styl Alice Point

Alice Point, czyli Alicja Zielasko, to drobna blondynka prowadząca jeden z najbardziej znanych blogów modowych w Polsce. Sukces osiągnęła przede wszystkim dzięki wyróżniającej ją charyzmie. Umiejętnie łączy ze sobą ubrania z sieciowych sklepów, jak Zara czy Reserved z ciuchami z second handów. Jej styl jest niepowtarzalny, ekstrawagancki ale wciąż bardzo dziewczęcy.

Źródło: http://alicepoint.com/

Marzeniem Alice od zawsze był Londyn. Od samego początku, kiedy prowadzi swój blog, głośno o tym mówiła. Obecnie mieszka w mieście, w którym tak bardzo się zakochała. Swojego bloga prowadzi różwnież w angielskiej wersji językowej.

Źródło: http://alicepoint.com/

Blog modowy 2016

A kto w modzie rządzi w 2016 roku? Zdecydowanie w dalszym ciągu rządzą Macademian Girl ze swoim niepowtarzalnym kolorowym stylem oraz Maffashion z elegncją na każdą okazję. Dlaczego dziewczyny odnoszą taki sukces? Zdecydowanie dzieki charyzmie i regularnej pracy. Tylko to, że swoimi blogami opiekują się każdego dnia, sprawia, że mają tak szerokie grono czytelników, a tym samym zainteresowanie reklamodawców. Od wielu miesięcy są najlepiej wycenianymi blogerkami w Polsce i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym półroczu nic w tej kwestii się nie zmieni.

Autor: Anna Kubik

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43