Znajdź nas!
Porady dla influencerów

Jak zaaranżować przestrzeń do nagrań i zdjęć?

2023-09-11

Przestrzeń do nagrań i zdjęć
Nagrywasz filmy do Internetu lub prowadzisz bloga? Z pewnością dużo czasu poświęcasz odpowiedniemu zagospodarowaniu przestrzeni. Nie jest to proste zadanie, ale efekt jest wart każdego wysiłku. Poznaj nasze pomysły aranżacji i daj się zainspirować!

Elegancja i minimalizm – przestrzeń w stylu loft

Jeśli zależy Ci na tym, by skupić uwagę odbiorcy na Twojej pracy, wybierz minimalistyczny styl loft. Duże powierzchnie drewnianych blatów podkreślone prostymi czarnymi ramami z metalu to idealne tło do nagrań i zdjęć. Można ją łatwo uporządkować, gwarantuje dużo miejsca roboczego i zapewnia doskonałe skupienie uwagi. Warto wybrać coś eleganckiego, np. meble w stylu loftowym od Kludo. Na półkach doskonale wyeksponujesz książki, akcesoria, gry, płyty, kwiaty lub inne przedmioty związane z Twoją działalnością. Biurka i stoliki także doskonale prezentują się na ujęciach i nadają scenerii nowoczesnego i eleganckiego wyglądu. 

Do przestrzeni urządzonej w stylu loft pasują ściany w stonowanej kolorystyce. Podłogi mogą być drewniane lub gresowe. Aby nieco ożywić aranżację i przełamać monotonię, wybierz kilka wyrazistych dekoracji w intensywnym kolorze.

Nienachalne aranżacje do nagrań o charakterze poradnikowym

Żywe, jasne barwy i dobre oświetlenie to doskonałe tło do ujęć. Dzięki zastosowaniu prostych, minimalistycznych mebli lepiej wyeksponujesz przedmioty mające znaleźć się w centrum uwagi odbiorcy. W tle mogą znajdować się elementy znane ze zwyczajnie urządzonego nowoczesnego mieszkania – kanapa, stolik kawowy, dekoracje ścienne. Dzięki temu nawiążesz więź z widzami, ponieważ będą mogli się z Tobą utożsamiać.

Aranżacja boho do nagrań i zdjęć

Swobodna i nieco nonszalancka aura panująca we wnętrzu zainspirowanym stylem artystycznej bohemy to pozorny nieład i ukłon w stronę natury. Na tle wiklinowego fotela czy krzesła stojącego przy stoliku we wnętrzu boho może znajdować się okazały kwietnik lub szezlong pełen poduszek. W takim pomieszczeniu nie może zabraknąć okrągłego lustra z dekoracją z suszonych roślin. Świetnie wyglądają efektowne makramy oraz fantazyjnie zawieszone chusty i korale. Nie zapomnij o udrapowaniu zasłon, które wpuszczą odrobinę światła do wnętrza, nadając mu nieco tajemniczy wygląd.

Tradycja i elegancja – skórzane meble, drewno i kamień

Aby podkreślić swój profesjonalizm i zaznaczyć zamiłowanie do tradycji, urządź wnętrze w stylu klasycznym. Pomieszczenie udekoruj masywnymi meblami z drewna, a w tle koniecznie umieść regał pełen książek. Zadbaj o to, by Twoje krzesło pasowało do stołu lub biurka. Jego oparcie powinno być wygodne i zapewniać dobre ułożenie pleców. Na biurku może stać lampa, a obok niej powinny leżeć książki lub dokumenty oraz długopisy. Nie ma konieczności zachowania idealnej organizacji na blacie i na półkach oraz regałach, jednak warto zachować pewien umiar. Światło może być delikatne i rozproszone.

Zorganizuj przestrzeń do ujęć tak, by Twoja twarz i dłonie były dobrze doświetlone. Widoczną część otoczenia zaaranżuj tak, by jak najlepiej odpowiadała treści, którą przekazujesz swoim odbiorcom.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43