Znajdź nas!
Social media

Ta aplikacja podbija social media! Czym jest Prisma?

2016-07-11

Prisma
Od kilkunastu dni Prisma podbija serca osób kochających wrzucać do sieci zdjęcia z wykorzystaniem różnej maści filtrów. W mediach społecznościowych zaroiło się od fotek przefiltrowanych przez program, który dzięki sztucznej inteligencji potrafi zmienić nasze zdjęcia w prawdziwe dzieło sztuki. Aplikacja z każdym dnie bije kolejne rekordy popularności, ale pojawiają się pierwsze głosy ostrzegające przed jej używaniem. Co musisz wiedzieć o korzystaniu z Prismy?

Skąd wziął się fenomen Prismy?

Prisma, to zupełnie darmowa aplikacja opracowana przez rosyjskich programistów, która na rynek trafiła w ostatnich tygodniach i szybko zdobyła popularność w Europie Środowo-Wschodniej. Program służy do graficznej obróbki zdjęć i jest bardzo prosty w obsłudze. Posiada funkcję aparatu oraz umożliwia nałożenie filtrów na zdjęcia już znajdujące się w galerii naszego telefonu. Mówiąc w skrócie, aplikacja przekształca wybrane przez nas zdjęcie w dzieło sztuki z wykorzystaniem stylów znanych artystów: Vincenta Van Gogha, Pablo Picassa, Izaaka Lewitana, a także światowej sławy ozdób czy wzorów.Źródło: http://prisma-ai.com/


W jaki sposób działa Prisma?

Jak zapewniają twórcy, aplikacja dzięki zastosowaniu unikalnej kombinacji sieci neuronowych i sztucznej inteligencji pozwala włączyć niezapomniane chwile w sztukę ponadczasową. Przy używaniu każdego filtra mamy możliwość regulacji jego intensywności, a zdjęcia po obróbce przez program formatowane jest do kwadratu i zapisywane w rozdzielczości 1080x1080. Aby korzystać z programu musimy mieć połączenie z siecią, bo przetwarzanie odbywa się w chmurze. Fotką z dodanym filtrem możemy następnie w kilku prostych krokach pochwalić się na swoich profilach w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram czy Twittera) lub po prostu zapisać w karcie pamięci naszego telefonu.Źródło: http://prisma-ai.com/


Prisma dostępna tylko na systemy iOS

Obecnie aplikacja oferuje ok. dwudziestu różnych filtrów, ale już teraz jej twórcy zapewniają, że co najmniej podwoją ich liczbę. Wśród planów na przyszłość pojawiają się również informacje, że wkrótce aplikacja ma umożliwiać również nakładanie filtrów na filmy wideo. Jak na razie największą wadą Prismy jest fakt, że program nie jest dostępny na Androida. Program działa jedynie na urządzeniach z systemem iOS 8.0 i nowszymi, a autorzy aplikacji zapewniają, że dopiero pracują nad wersją na Androida. Według ostatnich informacja, ta ma być dostępna jeszcze w lipcu.

https://www.instagram.com/prisma/


Pierwsze ostrzeżenia przed Prismą

Ale wśród przeważających głosów zachwytów internautów nad szerokim wachlarzem możliwości aplikacji pojawiły się również pierwsze ostrzeżenia przed jej użytkowaniem. Bardziej czujni internauci zwracają uwagę na politykę prywatności rosyjskiego programu, która może przechowywać i udostępniać nasze dane różnym podmiotom. Prisma już przy pierwszym uruchomieni zapyta nas o zgodę na dostęp do aparatu i biblioteki zdjęć, których przefiltrowanie odbywa się na serwerze. Autorzy aplikacji zapewniają jednak, że nie przechowują przesłanych zdjęć.Źródło: https://twitter.com/ovvlsome

Za darmo aplikację Prisma pobierzesz stąd.

Autor: Bartłomiej Kawalec

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem serwisu.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43