Znajdź nas!
Social media

4 inspirujące blogi prowadzone przez niepełnosprawnych

2016-08-10

Niepełnosprawni blogerzy
Dla jednych blogerów niepełnosprawność jest głównym tematem , ale na większości blogów, które umieściłam w tym zestawieniu, trudno znaleźć o niej nawet wzmiankę. Prowadzą je ludzie z pasją, wiedzą, doświadczeniem i właśnie nimi zarażają czytelników. Bohaterami tego artykułu są niepełnosprawni blogerzy – vlogerom poświęcimy oddzielny tekst.

W polskiej blogosferze niewiele blogów prowadzą osoby niepełnosprawne. A te prowadzone regularnie można policzyć na palcach obu rąk. Znajdują się wśród nich zarówno blogi wprost poświęcone niepełnosprawności i codziennemu życiu osób niepełnosprawnych, jak również blogi, na których niepełnosprawność autora nie jest często nawet wspominana. W zestawieniu znalazły się blogi, na które warto zwrócić uwagę. Poznajcie ich wyjątkowych autorów.

1. dominikabudzynska.blogspot.com 

Na blog prowadzony przez Dominikę Budzyńską warto zajrzeć z więcej niż jednego powodu. Po pierwsze, jej charyzmatyczna i optymistyczna osobowość od razu zwraca na siebie uwagę i przyciąga czytelników jak magnes. Po drugie, jej niezwykła uroda w połączeniu z niesamowitym talentem – Dominika jest wizażystką, fotografką i pasjonatką mody – pokazują jej oryginalne podejście do tego, co robi. Sama o sobie mówi: „Jest we mnie taka siła, jaka w życiu Wam się nie śniła”, „Nie szukam ograniczeń w możliwościach, ale możliwości w ograniczeniach”.

Źródło: dominikabudzynska.blogspot.com

Profile Dominiki w mediach społecznościowych:

Na Instagramie: @dominikabudzynska – obserwuje ją ponad 20 tys. osób.
Na Facebooku: Dominika Budzyńska – Make Up & Photography – ponad 111 tys. fanów.

Źródło: Instagram: @dominikabudzynska

2. bartlomiejskrzynski.natemat.pl

Bartłomiej Skrzyński jest dziennikarzem, społecznikiem, pomaga tworzyć kampanie społeczne łamiące stereotypy na temat osób niepełnosprawnych. Prowadził program „W-skersi” emitowany przez Telewizję Polską. Razem z przyjaciółmi, jako niezależny producent, realizował program „Bez Barier”, emitowany na portalu www.bezbarier.tv oraz na antenie TVP Wrocław. Uczy, jak mówić i pisać o osobach niepełnosprawnych.

Źródło:  bartlomiejskrzynski.natemat.pl

Profile Bartłomieja Skrzyńskiego w social media:

Twitter: Bartłomiej Skrzyński – @BartSkrzynia.

3. robimypodroze.pl 

RobiMy Podróże to blog prowadzony przez Małgorzatę oraz Kamila. Piszą o swoich doświadczeniach oraz realiach w podróżowaniu po Polsce, Europie i Azji. Kamil porusza się na wózku i z tej perspektywyopisuje swoje przygody. Na bloga warto zajrzeć nie tylko dla ciekawych opowieści z podróży, ale też wspaniałych zdjęć. Głównym celem bloga jest sprawdzenie na własnej skórze dostosowania różnych miejsc na świecie i w Polsce do osób niepełnosprawnych oraz dzielenie się tymi informacjami z czytelnikami.  Dla autorów ważne jest również zachęcanie osób niepełnosprawnych do wyjścia z domu i zdobywania świata. Na blogu chcą pokazać, że dla marzeń nie ma żadnych barier.

Źródło: robimypodroze.pl

Profile RobiMy Podróże w social media:

Na Instagramie: @robimypodroze.
Na Twitterze: @RobiMyPodroze.
Na Facebooku: RobiMy Podróże.

4. sylwiagajewska.pl

Sylwia Gajewska to niepełnosprawna modelka z pasją do mody i fotografii. Studiuje  pedagogikę. W 2009 r. rozpoczęła przygodę z fotomodelingiem, ale jak sama twierdzi, do pozowania ciągnęło ją zawsze. Od 16. roku życia mimo przeciwności, jaką jest choroba powodująca częsty przykurcz mięśni, realizuje swoje marzenia jako fotomodelka. Mówi, że gdy stoi przed obiektywem aparatu, wszystkie bariery znikają, dzięki czemu czuje się pewna siebie, odważna i otwarta na nowe doświadczenia.


Źródło: sylwiagajewska.pl

Profile Sylwii Gajewskiej w social media:

Na Instagramie: @sylwia.gajewska.
Na Facebooku: Sylwia Gajewska – niepełnosprawna fotomodelka z pasją.

Ci autorzy pokazują, że niepełnosprawność w blogosferze nie jest tematem wykluczonym. Mimo że rzadko się pojawiają na polskiej scenie blogowej, mamy nadzieję, że ten artykuł przyczyni się do tego, byśmy zwracali większą uwagę na działania niepełnosprawnych specjalistów i pasjonatów, a im samym doda odwagi do sięgania dalej! Do dzieła, blogerzy!

Autor: Justyna Fabijańczyk

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43