Znajdź nas!
Social media

YouTube wprowadzi Super Chat. Co to takiego?

2017-01-24

Super Chat
Jeżeli subskrybujecie kanały m.in. Boxdela i Rafonixa, to na pewno już spotkaliście się z opcją streamowania na żywo przez YT. W ten sposób serwis próbuje stać się konkurencją dla takich platform jak Twitch, który przyciąga najpopularniejszych YouTuberów (w Polsce np. Macieja Dąbrowskiego) a wraz z nimi wielu użytkowników. YouTube, nie chcąc zostać w tyle, już wkrótce uruchomi Super Chat.

Prosty mechanizm

Będzie to funkcja, która z jednej strony umożliwi subskrybentom bardziej aktywne uczestnictwo
w streamie, a z drugiej otworzy twórcom możliwość zdobycia dodatkowych dotacji. Obie strony powinny więc na niej skorzystać. Szczególnie, że mechanizm działania Super Chatu będzie bardzo prosty.

Podczas transmisji na żywo śledzący ją użytkownicy oprócz tradycyjnych komentarzy otrzymają do dyspozycji komentarze, które będą mogli sami sponsorować zgodnie z udostępnionym przez YouTube cennikiem używając do tego karty płatniczej. W zależności od tego jaką kwotę wpłacą na rzecz YouTubera, ich komentarz będzie przypięty i wyróżniony krzykliwym kolorem odpowiednią ilość czasu. Wszystko po to, żeby fan miał pewność, że jego wiadomość zostanie przez twórcę przeczytana. To oczywiście zwiększa szanse na to, że prowadzący transmisję szybko się do niej ustosunkuje.

Im wyższa dotacja, tym większe przywileje

Stawki w cenniku są różne. Od symbolicznych – jeden, dwa dolary, po takie dla najbardziej zagorzałych subskrybentów  – pięćset dolarów. Naturalnie im większa kwota, tym dłużej komentarz może liczyć na szczególne traktowanie. Tym, którzy zdecydują się wpłacić największą z możliwych dotacji, YouTube wyróżni komentarz maksymalnie na pięć godzin, oznaczy czerwonym kolorem
i pozwoli użyć aż trzystu pięćdziesięciu znaków. Oczywiście nie obędzie się bez moderacji. Nawet te najdroższe posty będą musiały przez nią przejść.

Start jeszcze w styczniu

Wbudowana bezpośrednio w czat funkcja ma wpłynąć na sprawniejszy i efektywniejszy kontakt YouTuberów ze swoimi widzami i być wygodną i nienachalną formą okazywania wsparcia swoim ulubionym twórcom. Czy taka będzie faktycznie, okaże się już 31 stycznia, kiedy to YT oficjalnie udostępni Super Chat w niektórych krajach i miliony userów przetestują ją w pełnej wersji.

Jeśli chodzi o Polskę, to nie wiadomo, czy od razu znajdzie się na liście, ale możemy być pewni, że jeśli nowe udogodnienie się przyjmie, to prędzej czy później do nas dotrze.

Autor: Michał Baniowski

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43