Znajdź nas!
Social media

Wiedza na wyciągnięcie ręki! TOP6 kanałów YouTube dla maturzystów

2017-01-30

YouTube kanały edukacyjne
Matura to przełomowy moment w życiu każdego młodego człowieka. To właśnie te kilka majowych tygodni może zadecydować o naszej dalszej przyszłości. Stres przed egzaminami dojrzałości spędza sen z powiek wielu licealistów, którzy każdą wolną chwilę wykorzystują na szlifowanie angielskiego, nadrabianie zaległości w lekturach oraz zapamiętywaniu wzorów geometrycznych. W dzisiejszych czasach przed maturzystami otwiera się wiele nowych ścieżek zdobywania wiedzy: od kursów doszkalających, przez korepetycje aż do kanałów maturalnych na YouTube!

Uwaga! Naukowy bełkot

Przygotowany przez nas przegląd zacznijmy od kanału typowo popularno-naukowego, który w każdym z widzów rozbudzi miłość do nauki i ciekawość otaczającego nas świata. Twórca programu, Damian Myśliwiec w swoich filmach podejmuje zagadnienia z dziedziny chemii, fizyki oraz matematyki. Nie brzmi to dla Ciebie zbyt zachęcająco? Po obejrzeniu jednego z odcinków programu Uwaga! Naukowy bełkot zupełnie zmienisz zdanie! Gwarantujemy, iż każdy znajdzie tam coś dla siebie, a wszystko za sprawą ogromnej wiedzy i doskonałemu przygotowaniu Damiana, który trudne zagadnienia przedstawia w sposób dziecinnie prosty i przyjemny dla widza. Jeśli jesteś maturzystą,  oprócz wiedzy teoretycznej dowiesz się między innymi, jak ważna w procesie nauki jest kofeina, czy też jak nie wyhodować piwnego brzucha. Przydatne, prawda? Przecież studniówka tuż za rogiem!


 

Matemaks

Matematyka to przedmiot będący największym koszmarem dla wielu maturzystów, według których wymagane do zdania 30 procent wydaje się być poprzeczką nie do przeskoczenia! Masz problemy z wyliczeniem objętości sześcianu? Nie wiesz jak znaleźć punkty zerowe funkcji, a prawdopodobieństwo jest dla Ciebie czarną magią? Oddaj się w ręce Michała Budzyńskiego, a gwarantujemy że matematyka wcale nie będzie dla Ciebie złem wcielonym! Wraz z byłym studentem Uniwersytetu Warszawskiego przebrniesz przez wszystkie dostępne arkusze maturalne, dzięki czemu nabierzesz umiejętności matematycznych, których nie powstydziłby się sam Stefan Banach! Skończ z wydawaniem pieniędzy na kolejnych korepetytorów, którzy i tak nie potrafią Ci objaśnić tajników stereometrii. Korzystając z pomocy Matemaksa Twój wynik z matematyki wzrośnie dwukrotnie!


 

Historia bez cenzury

Tak, wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne były konsekwencje wojny trzynastoletniej, czy też jakie decyzje niósł ze sobą pakt Ribbentrop-Mołotow. Nie jesteśmy jednak w stanie nic poradzić na fakt, iż dla większości z nas, jest to zwyczajne nudne. Twórcy kanału Historia bez cenzury przedstawia dzieje ludzkości w znacznie bardziej przystępny i interesujący dla młodych ludzi sposób. Czym różni się przygotowany przez nich materiał od zwykłych lekcji historii? Całkowity brak pomijania tematów niewygodnych i takich, o których nie wypada mówić w szkole. Interesuje Cię, jak wyglądała prostytucja w starożytnym Rzymie? Panowie z HBC wszystko Ci wyjaśnią! Sądzisz, że Stanisław August Poniatowski nie zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii? Cały zespół potwierdzi Twoje zdanie i sam nazwie ostatniego króla Polski „ciotą na tronie”! Jeśli słuchając przez pełne czterdzieści pięć minut swojego nauczyciela historii, nie możesz oderwać wzroku od wskazówek zegara, obiecujemy Ci że po obejrzeniu jednego odcinka Historii bez cenzury poczujesz historyczny głód i chęć obejrzenia kolejnych tematów!


 

Arlena Witt – Po Cudzemu

Jeśli kiedykolwiek czuliście się jak Misiek Koterski w „Dniu świra”, przyjmujący kolejne uszczypliwe uwagi Marka Konrada (w rolę którego wcielali się wasi rodzice bądź nauczyciel angielskiego), to znak iż najwyższa pora wziąć sobie do serca frazes „Polish your English”. Jednakże zamiast biegać do kiosku po kolejne wydanie Gazety Wyborczej, z dodatkiem lingwistycznym o takim właśnie tytule, odwiedź kanał Po Cudzemu! Każdy z nas marzy o takiej nauczycielce! Konkretna, a zarazem przesympatyczna Arlena, która dodatkowo posiada niesamowity dar przekazywania wiedzy w przystępny sposób. Czego chcieć więcej?


 

Mieciu Mietczynski

Jeśli na tydzień przed maturą z języka polskiego dopadną Cię pytania egzystencjonalne, a jedno z nich będzie brzmiało „Que vadis”, z pewnością nie możesz uznać tego za dobrą wróżbę. Nie powinieneś się jednak martwić, że po zakończeniu szkoły średniej, lektura z którą będziesz się utożsamiał w największym stopniu, będzie nosiła tytuł „Ludzie bezdomni”. Z pomocą Mietka w zabawny sposób przypomnisz sobie, o czym uczyłeś się przez ostatnie trzy lata swojej edukacji szkolnej i przedstawienie charakterystyki Izabeli Łęckiej nie sprawi Ci żadnego problemu. Jednakże posłuchaj naszej porady i podczas wypracowania nie cytuj charakterystycznego brodacza, wypisując na pół strony, jak bardzo lekkich obyczajów była to kobieta! Jeśli zastosujesz się do naszej podpowiedzi, nie będzie miała miejsca ani zbrodnia, ani kara!


 

Matura to bzdura

Najbardziej znany kanał spośród całego zestawienia, który na polskiej scenie YouTube funkcjonuje już od kilku dobrych lat. Cel jego twórców jest prosty: udowodnić, że matura to właśnie bzdura! Reporterzy prowadzący program sprawdzają wiedzę przechodniów największych miast Polski z zakresu, jaki obowiązuje na egzaminie dojrzałości, co często owocuje zabawnymi, a wręcz kuriozalnymi odpowiedziami. Czujesz się zdołowany po nieudanym sprawdzianie? Wydaje Ci się, że z obecnymi ocenami nie masz szans zdać matury? Oglądając popis wiedzy niektórych osób z całą pewnością poprawi Ci humor, a przy okazji sprawdzisz swój poziom przygotowania! Pozycja obowiązkowa dla każdego maturzysty!

Autor: Krystian Mowel

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43