Znajdź nas!
Social media

Smakosze piwa są wszędzie! Podglądamy ich w internecie!

2017-04-25

W ostatnim czasie coraz więcej osób odkrywa, że piwo to coś więcej niż tylko napój sączony w trakcie meczu. Jeśli jesteś w tym gronie, to dzięki blogom i kanałom z naszej listy na pewno poszerzysz swoją wiedzę w temacie piwowarstwa. Kto wie, być może zostaniesz smakoszem lub piwowarem?

 

 

Tomasz Kopyra 

Tomasz Kopyra, autor bloga blog.kopyra.com, to jedyny i prawdziwy guru w polskim Internecie. O piwie, jego stylach i warzeniu go wie wszystko i więcej. Domowy piwowar, certyfikowany sędzia międzynarodowy, współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, autor receptur dla browaru Widawa, publicystai literat – napisał książkę pt. „Piwo. Wszystko co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka”. Prowadzony przez niego blog to największy na świecie blog o piwie. Pisze na nim o tym jak degustować, jak wybierać, gdzie kupować, na co zwracać uwagę. Obala słynne mity, poleca i odradza, relacjonuje duże i małe festiwale, testuje akcesoria i uczy ich obsługi. Równolegle prowadzi imienny kanał na YouTubie, na którym z charyzmą opowiada o piwie, prowadzi krótkie kursy, przeprowadza unboxingi i demaskuje oszustwa nieuczciwych barmanów. W Polsce jest niekwestionowanym autorytetem, ale warto też zobaczyć co w internecie "warzą" inni browarnicy.

 

 

Browarnik Tomek (browarnik.blogspot.com)

Najbardziej regularny i najbardziej rzetelny bloger w peletonie. Jego strona to przegląd najciekawszych wydarzeń, premier i miejsc na piwnej scenie w Polsce (i nie tylko), a przede wszystkim ranking piw. To także zdjęcia i historie przywiezione z wizyt u dużych i małych browarników. Autor jest bardzo profesjonalny i wyedukowany w temacie piwowarstwa, dlatego chętnie wszędzie go wpuszczają. Dzięki temu na blogu pojawiają się informacje z pierwszej ręki. Nie tylko te o smaku i stylach, ale także takie opowiadające dużo o historii browarnictwa. Dobrze się go czyta, bo Browarnik Tomek to pasjonat z krwi i kości.


Fot. www.facebook.com/BrowarnikTomek

 

Kilka Słów o Piwie

Nazwa tego bloga jest zdecydowanie zbyt skromna. Kilka słów o piwie to może powiedzieć niedzielny bywalec nowootwartego multitap baru w stolicy. Autor tej strony – Michał – o piwie prawdopodobnie mógłby mówić godzinami. Wystarczy zerknąć na przygotowaną przez niego encyklopedię piw – świetna, a zarazem mrówcza robota. Jeśli chodzi o regularne wpisy – mógłby mu ich pozazdrościć niejeden aspirujący do czołówki piwny influencer. Gdybyśmy do opisania ich mieli użyć tylko jednego słowa, użylibyśmy słowa „bogactwo”. Na Kilku Słowach o Piwie jest wszystko, czego dusza zapragnie, a największe wrażenie robią teksty o browarach na świecie. Możesz tu przeczytać m.in. o brewpubach w Kalifornii, piwach z Paryża, piwnej rewolucji w Wietnamie lub o tym, jakie piwa pić podczas wizyty w Budapeszcie.

 

 

 

MałePiwko.pl

Blog Bartosza Nowaka. Na stronie dominuje przede wszystkim publicystyka. Napisana bardzo wnikliwie, ale też z dużym dystansem do tematu. Autor traktuje w niej piwo z szacunkiem, ale nie klęka przed nim. Analizuje, porównuje i oczywiście degustuje. Jest wiarygodny i rzeczywiście obeznany z tematem i szanowany w środowisku, czego dowodem są przeprowadzone przez niego wywiady z ważnymi przedstawicielami piwnej sceny. Jedynym mankamentem jest „Piwny Śpiewnik”. W tej zakładce znajduje się lista piosenek, dzięki którym z poziomu smakosza spadniesz do poziomu konsumenta pod blokiem. Na szczęście Nowak rekompensuje ten niesmak udanymi filmami na YouTubie, z których najciekawszy jest cykl „Hit czy szit”.

 

 

Piwolucja.pl

Blog Łukasza Matusika. Znajdziesz na nim przede wszystkim praktyczne i przydatne na co dzień porady. Mniej jest tu czysto fachowej wiedzy, a więcej wpisów w stylu „piwo na prezent” i „piwo do picia na co dzień”. Są też takie, w których autor podpowiada jak połączyć zamiłowanie do picia piwa z ćwiczeniami na siłowni lub jak przygotować faworki z piwem. Barwnie pisze też na przykład o piwnym savoir-vivrze. Luźne podejście do tematu, sporo poczucia humoru. Matusika od czasu do czasu można zobaczyć też na YT na imiennym kanale.

 

Kororowe Szyszki

Za tym projektem stoi dwóch chłopaków – Majk i Misio. Mówią i wyglądają tak, jakby na co dzień raczyli się wyłącznie Perłą, ale to tylko pozory. W swojej dziedzinie są specjalistami, choć starają się jak mogą, żeby to ukryć. Ich blog cały czas jest aktywny, ale swoje działania przenieśli już prawie w całości na YT. Nagrywają proste odcinki o powtarzalnej formule. Przede wszystkim smakują i oceniają. Czasem też porównuję i próbują wypić wybrane piwo w sześćdziesiąt sekund. Na pewno spodobają Ci się ich materiały, jeśli lubisz jasny przekaz i jeszcze nie wyrobiłeś sobie własnego smaku.

Autor: Michał Baniowski

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43