Znajdź nas!
Social media

Twitch i YouTube wkrótce z nowymi funkcjami

2017-05-04

Twitch stworzył korzystny system zarabiania pieniędzy przez mniej popularnych twórców. Z kolei YouTube wie już jak jego użytkownicy będą dzielić się filmami i chatować. W dodatku serwis w końcu będzie mógł działać w tle na urządzeniach mobilnych.

Dogodny program członkowski Twitcha

Źródło: www.wetheunicorns.com

Walczący o użytkowników i twórców serwis streamingowy wymyślił program, który ma zachęcić średnio przebojowych autorów do dalszej pracy. Mowa tu o kilkudziesięciu tysiącach internautów, którzy regularnie udzielają się na Twitchu. Ci, którzy aktualnie posiadają status „affiliate”, otrzymają możliwość pozyskiwania finansowego wsparcia od swoich fanów za pośrednictwem emotikonów przyznawanych przy pomocy tzw. bitsów, czyli wirtualnych pieniędzy. W ten sposób wyraźna do tej pory przepaść pomiędzy „małymi” a „dużymi” twórcami znacznie się zmniejszy, a szanse na zarobek będą bardziej proporcjonalne. Dotychczas tylko streamerzy należący do programu członkowskiego Twitcha mogli liczyć na jakiekolwiek profity.

Autorzy, którzy aspirują do wielkiej sławy, zostaną poinformowani o nowym projekciew specjalnym zaproszeniu. Zostanie one rozesłane do osób, które:

  • streamowały w trakcie co najmniej siedmiu dni na przestrzeni trzydziestu ostatnich dni;
  • mają na koncie minimum pięćset minut streamowania w ciągu ostatnich trzydziestu dni;
  • mają minimum pięćdziesięciu obserwujących i średnio trzech aktywnych widzów w jednym czasie przez ostatnie trzydzieści dni.

 

Szeruj i rozmawiaj na YouTubie

Źródło: www.androidcentral.com

Równie ciekawe rzeczy dzieją się na YT. Serwis rozpoczął testowanie nowej właściwości, dzięki której możliwe stanie się obdarowywanie się wzajemnie filmami. Wszystko za sprawą zakładki „shared”, która pojawi się na dolnym pasku zadań. Kliknięcie w nią przekieruje do listy kontaktów oraz znajomych z Google+. Po wybraniu właściwej osoby, będzie można wysłać jej link z wybranym filmem bez konieczności wychodzenia z YouTube’a.

Dodatkowo pojawi się okno chatu, które przyjmie nie tylko wklejony link, ale także wiadomość tekstową. YuoTube spróbuje w ten sposób zatrzymać u siebie użytkowników na stałe. Nowa funkcja ma zostać udostępniona dla wszystkich internautów za kilka miesięcy. Jesteśmy sobie tylko w stanie wyobrazić jak bardzo użytkownicy na nią czekają.

 

Aplikacja ListenYo!

Źródło: www.shutterstock.com

Podobnie niecierpliwią się ci, którzy nie mogą się doczekać YouTube z funkcją działania w tle. Choć sami twórcy serwisu bezpośrednio jeszcze nie odpowiedzieli na to życzenie,  to wyręczyć ma ich w tym aplikacja ListenYo!. To ona sprawi, że YT będzie działał bez odblokowywania ekranu. Apka, korzystając z takich kryteriów jak „zespół” lub „tytuł”, strumieniuje wyłącznie muzykę a pomija wideo. To właśnie ta funkcja umożliwia słuchanie na zablokowanym ekranie. Ba, pozwala nawet na słuchanie jej w trakcie korzystania z innych aplikacji w trybie zminimalizowania.

Brzmi prosto, ale z jakiś powodów YouTube jeszcze czegoś takiego nie wprowadził. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne,w dodatku pozwala zaoszczędzić transfer i energię w baterii. Idealne na przykład dla tych, którzy na YouTubie wyszukują muzykę do ćwiczeń.

Autor: Michał Baniowski

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43