Znajdź nas!
Social media

Chiny, Japonia, Korea… Przedstawiamy polskich youtuberów nagrywających z Azji!

2017-05-08

Polscy Youtuberzy w Azji
Jesteście ciekawi, jak wygląda codzienne życie w Korei Południowej, Japonii czy Chinach? Ci youtuberzy zabiorą Was w podróż po Azji.

Nie da się ukryć, że najbardziej znanym youtuberem kojarzonym z Azją jest Krzysztof Gonciarz, który w swoich vlogach pokazuje blaski i cienie mieszkania w Japonii. Jeśli jednak macie chrapkę na więcej Azji, to zapoznajcie się z innymi kanałami na Youtube, bo jak się okazuje, youtuberów nagrywających z odległych miejsc jest bez liku! To zdecydowanie dobra wiadomość dla każdej osoby zainteresowanej światem i planującej wyprawę w jego odległe rejony.
 

Julia in Japan

Dla wszystkich uwielbiających Japonię ten kanał może stać się jednym z ulubionych. Julia nagrywa materiały, gdzie omawia poszczególne zagadnienia związane z Japonią, ale także pojawiają się u niej daily vlogi, czy nieco większe projekty, jak film ,,Życie kobiet w Japonii”, który jest zbiorem mini wywiadów z Japonkami, na tematy seksualności, urody, molestowania czy podejścia do zakładania rodziny.

Z kanału Julia in Japan możemy dowiedzieć się między innymi jak postrzegane są tatuaże w Japonii, czy jak wyglądają relacje międzyludzkie. Znajdziemy także porady jak skutecznie uczyć się języka japońskiego.

Co ciekawe Julia kilka lat temu pojawiła się w japońskiej telewizji w programie ,,Nodojiman", gdzie zaśpiewała japoński utwór, a swoje występy wokalne prezentuje na osobnym kanale na Youtube.
 

Pyra w Korei

Agnieszka to poznanianka, która od dłuższego czasu mieszka w Korei Południowej. Na jej kanale znajdziemy vlogi, recenzje kosmetyczne, filmiki do nauki języka koreańskiego, Q&A czy zabawne challenge z jej chłopakiem Koreańczykiem.

Youtuberka opowiada między innymi o życiu codziennym w Korei, nagrywa vlogi z ciekawych miejsc, opowiada o tzw. koreańskiej fali i co za tym idzie rosnącym na świecie zainteresowaniem koreańskimi dramami czy też kpopem.

Co więcej, na kanale Agnieszki pojawiają się materiały, w których wyjaśnia, na jakich zasadach można studiować w Korei i jakie warunki należy spełnić, co może być ciekawą informacją dla obecnych maturzystów, którzy są zafascynowani Koreą Południową.
 

Weronika Truszczyńska

Weronika to youtuberka, która nadaje z Chin. Jeśli jakimś cudem, jeszcze na nią nie trafiliście w Internecie, to ostatnio mogliście zobaczyć ją także we vlogach Gonciarza. Kanał Weroniki prowadzony jest od ponad roku, dlatego znajdziemy na nim ogrom filmików dotyczących nie tylko Chin ale i innych krajów azjatyckich.

Weronika opowiada o życiu codziennym w Szanghaju, w tym o mentalności Chińczyków, najdziwniejszych sytuacjach z jakimi się spotkała, a także o wadach i zaletach mieszkania w Chinach. Na kanale nie brakuje także testów, Q&A czy odpowiedzi na nurtujący wszystkich internautów temat – jak działa chiński Internet?
 

Pozdro z KRLD

Pozdro z KRLD to kanał prowadzony przez Emila Truszkowskiego, który obecnie mieszka w Japonii (na jego kanale Aiko & Emil znajdziecie też filmy o kraju kwitnącej wiśni ). Pozdro z KRLD to miejsce, które poświęcone jest podróżom do Korei Północnej. Autor kanału zamieszcza porady jak przygotować się na wycieczkę do tego kraju, a także vlogi z pobytu. Nie da się ukryć, że tematyka kanału wzbudza kontrowersje, a youtuber musi mierzyć się z krytycznymi uwagami pod swoimi filmikami. Nie można mu jednak odmówić ciekawej tematyki i konsekwencji w prowadzeniu kanału.


Bohan

Bohan to kanał na Youtube poświęcony Chinom. Znajdziemy tutaj lekcje języka, vlogi, a także porady dla każdego, kto jest zainteresowany Chinami. Począwszy od kosztów podroży, poprzez słowniczek dla turystów, a skończywszy na filmikach kulinarnych. Kanał Youtube Bohan to jedna ze składowych projektu, który zakłada działalność edukacyjną skupioną na nauczaniu języka chińskiego, a także jak określają autorzy projektu: ,, budowaniu polsko-chińskiego pomostu kulturowego”. 

EMIKR

EMIKR to kanał prowadzony przez youtuberkę, która mieszkała w Korei Południowej. Znajdziemy na nim makijaże, recenzje koreańskich kosmetyków, a także vlogi z życia codziennego Emilii.

Podróż przez Azję

VLOG Podróż przez Azję to kanał na Youtube przedstawiający spełnienie marzenia pewnej pary, która była znudzona życiem w Polsce i postanowiła wyruszyć w podróż po Azji. Na kanale znajdziecie materiały z takich egzotycznych miejsc jak Tajlandia, Malezja, Laos i Indonezja, Wietnam, Singapur, Hong Kong, Sri Lanka oraz Indie.

Miejsca, które odwiedzili youtuberzy są podzielone tematycznie, dlatego możecie skupić się na jednej wybranej lokalizacji, bądź oglądać filmiki jak zapis przygody – chronologicznie i jeden po drugim.

Tokyo Survival

Tokyo Survival to kanał prowadzony przez Łukasza, który od pewnego czasu mieszka i studiuje w Tokio, choć z japońską kulturą ma do czynienia od dziecka. Jak przyznaje Japonia to jego drugi dom, dlatego też postanowił stworzyć kanał na Youtube jej poświęcony. Co znajdziemy u Łukasza? Vlogi, ciekawostki, przegląd miejsc godnych uwagi, ale także i Q&A. Na kanale prowadzonym od przeszło roku, znajduje się obecnie ponad 50 filmów o bardzo różnorodnej tematyce.

Polacy rozrzuceni po świecie

Nie da się ukryć – gdy mieszkasz w ciekawym miejscu, o wiele łatwiejsze jest stworzenie interesującego kanału na Youtube. Wystarczy zabrać widza na wycieczkę i pokazać mu coś, co zachwyca nas w miejscu, w którym mieszkamy. Z natury jesteśmy ciekawi świata, dlatego zapotrzebowanie na vlogi i filmy o innych miejscach na świecie zawsze będzie duże. Który z wyżej wymienionych kanałów oglądacie i dlaczego? A może macie innych ulubionych youtuberów nagrywających w Azji, o których nie wspomnieliśmy? Dajcie znać!

Autor: Martyna Chmielewska

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43