Znajdź nas!
Aktualności

Nowe oblicze Szparagów. Musical

2017-10-31

Przyzwyczaiłeś się już do komediowych filmików zaczynających swoje tytuły od „Co mówią;”, „Co robią:” „Rodzaje kogoś lub czegoś”? Krótkie scenki prosto z życia w wykonaniu Szparagów to klasyk YouTube'a, ale Natalia i Karolina postanowiły zaskoczyć swoich widzów czymś zupełnie nowym. Udało im się!

 

Jeśli śledzicie kanał dziewczyn to wiecie, że muzyka nie jest obca w ich życiu. Zabawne konfrontacje dwóch znanych osób w jednej rapowej piosence to stały cykl Szparagów pt. „SzpaRAP”. Jednak od szybkiego wypowiadania słów na minutę do bajkowego śpiewu długa droga – mimo to dziewczyny zdecydowały się dotrzeć do jej celu. W ten sposób powstał całkiem nowy format na polskim YT – musical!

 

Przyjaźń ponad wszystko

Krótkometrażowy film muzyczny autorstwa Szparagi Production skupia się na dwóch kwestiach: pozytywnym podejściu do życia (mimo codziennych przeciwności losu) i wiecznej przyjaźni. Aby nadać mu jeszcze bardziej wiarygodny charakter, Karolina i Natalia zaprosiły do udziału swoje przyjaciółki – Igę oraz Sandrę. Na początku dziewczyny wyciągają z przygnębienią tę ostatnią, aby potem udać się razem na imprezę pełną śpiewu i tańca. Wszystko to w otoczce lat 70. i przy współpracy z Autorską Szkołą Musicalową (chórki). Aż chce się zostać częścią ich paczki!

 

 

Miłe dla oka

Trzeba przyznać, że jak na youtuberki, które nie mają ogromnego i profesjonalnego zaplecza produkcyjnego, Szparagi poradziły sobie znakomicie. Postawiły na samodzielność i to była dobra decyzja. Estetyczne zdjęcia, łaskocząca receptory przyjemności muzyka, optymistyczne teksty piosenek i miejscami zabawne dialogi – tak można by najkrócej opisać cały film. Do tego dochodzi naturalność „Fantastycznej Czwórki”, bo przecież każda z nich jest różna, ale na tym polega ich siła przekazu. Wokal też całkiem, całkiem – dziewczyny doskonale się uzupełniają. Brawo!

 

Nowy format, nowa jakość, nowy YouTube

Z dumą patrzę na rozwój polskiego YouTube'a. Najpierw Abstrachuje, którzy z filmików o robieniu obciachu w pociągu przeszli do utworzenia profesjonalnej firmy produkcyjnej, zrzeszania innych twórców i kręcenia serialu, teraz Szparagi ze swoim musicalem. Nie mam nic przeciwko śmiesznym filmikom, ale ambitny content także powinien na stałe wejść w szeregi polskiego YT i cieszę się, że to następuje. Tak jak Wy jestem świadkiem tej (r)ewolucji i z przyjemnością będę się jej dalej przyglądać.

 

 

A czym jeszcze zaskoczą nas Szparagi? Może tym razem jakiś pełnometrażowy film kostiumowy?

 

Autor: Sandra Lepsza

Źródło: filmu i  zdjęcia głównego oraz screenu w tekście: SZPARAGI  

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43