Znajdź nas!
Aktualności

G.F Darwin - nowa jakość filmów na YouTube

2017-11-29

Janek i Marek postanowili wykazać się swoim talentem aktorskim i reżyserskim na YouTube. Po 5 latach twórczości mają za sobą dziesiątki świetnych komedii, tysiące fanów oraz wsparcie ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie na serwisie patronite.pl.

 


Jan Jurkowski i Marek Hucz to dwóch przyjaciół, którzy z pewnością nie są zwykłymi YouTuberami. Darwini to grupa artystyczna, aktorzy, reżyserzy i twórcy genialnych filmów.  Swoją działalność rozpoczęli w 2012 roku i w ciągu pięciu lat stworzyli dużą i profesjonalną grupę filmową tworzącą kapitalne komedie.


KIM SĄ MAREK I JANEK?

Grupą G.F Darwin zarządzają dwaj przyjaciele – Jan i Marek – założyciele oraz główni aktorzy występujący we własnych produkcjach. Obaj są absolwentami Krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Od 2012 roku na swój kanał YouTube wrzucają filmy komediowe. Zaczynali seriami filmów o Ludwiku Montgomerym oraz Mistrzu Motylu. Dziś najsłynniejsze produkcje to m.in Wielkie Konflikty, które ukazują historie słynnych postaci historycznych oraz fikcyjnych w sposób satyryczny, czy też Agent 700 - historia o nieokrzesanym agencie tajnej organizacji.
 


Film z serii Agent 700


Ich produkcje z pewnością nie są publikacjami przeciętnej jakości. Przy filmach pracuje zwykle ekipa składająca się z aktorów, operatorów kamer, reżyserów, dźwiękowców oraz charakteryzatorów. Ekipa rodem z Hollywood, z tym wyjątkiem, że G.F Darwin tworzy filmy na YouTube, a nie na ekrany kin.  Swoją ciężką pracą zyskali ponad pół miliona subskrybentów i tysiące fanów w całej Polsce. Spora część widzów uważa, że to najlepszy kanał na polskim YouTube.
               

REKORD PATRONITE

W czerwcu 2017 Darwini poprosili fanów o wsparcie finansowe na serwisie Patronite. Odzew widzów był ogromny - w ciągu kilkunastu dni zadeklarowali oni wpłatę ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie, by wesprzeć produkcję filmową grupy. Tą kwotą pobili  wcześniejszy rekord Krzysztofa Gonciarza. Dzięki wsparciu finansowemu influencerzy zdecydowali się stworzyć długo oczekiwany odcinek o Rafale i Sławku (Szatanie i Bogu), kontynuować takie serie jak „Prezydenci i Premierzy” czy też „Shorty Mistrza Motyla”. Mają również zamiar stworzyć zupełnie nową serię „Bajki Darwina”.


G.F Darwin rozpoczęli pewnego rodzaju rewolucję na polskim YouTube. W bardzo sprawny sposób do serwisu wprowadzili „telewizyjną” jakość filmów, co jest raczej w tym środowisku rzadkością. Wciąż zaskakują kreatywną twórczością i rozkochują w sobie kolejnych fanów. A będzie tylko lepiej, bo fundusze z Patronite pozwalają im rozwinąć skrzydła. Jak zaskoczą nas w niedalekiej przyszłości? Z pewnością pozytywnie.

 

 

Autor: Jakub Michalak

źródło zdj. głównego: G.F. Darwin

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43