Znajdź nas!
Aktualności

Black Mirror polskich influencerów

2018-01-31

O czym są cztery odcinki serialu Czarne Lusterko?

 

 

 

 

Z okazji promocji serialu Black Mirror kilku influencerów stworzyło filmy nawiązujące do serialu Netflixa. Odcinki do Czarnego lusterka stworzyli tacy twórcy jak: Krzysztof Gonciarz, Emce, Grupa Filmowa Darwin i Martin Stankiewicz.

Na Czarne Lusterko składają się 4 historie, które luźno nawiązują tematyką do serialu Netflixa. Motywem przewodnim jest oczywiście wizja wpływu postępu technologicznego na społeczeństwo. Filmy z serii Czarne Lusterko można zobaczyć na kanałach twórców, a także na profilu Netflixa na Facebooku. Wszystkie trwają do kwadransa i są zamkniętymi historiami.

Influencerzy stworzyli filmy na różnorodne tematy. Pojawił się wątek rozstania medialnej pary na Youtube, implant ze specjalnym oprogramowaniem, który ma podpowiadać rozwiązania uszczęśliwiające partnera, kliniki badające przyszłość dziecka przed jego urodzeniem, a także stadium samotności w świecie nowoczesnych technologii.

 

Rozstanie

Krzysztof z Kasią nakręcili odcinek, w którym pokazują, jak może wyglądać rozstanie w czasach social media. Piękny, medialny związek, dzielenie się z internautami swoją prywatnością, a potem dramy i wzajemne oskarżenia. Temat jak najbardziej na topie! Co więcej, w porównaniu do innych historii w Czarnym Lusterku ta wydaje się najbardziej „z życia wzięta”. Zabawa konwencją popularnych na Youtube filmików typu „boyfriend tag” oraz pójście o krok dalej – zobaczymy rozpad związku, a także dramatyczne konsekwencje zerwania - a całość dostępna  publicznie, śledzona przez tysiące osób. Jak to się skończy? Zobaczcie sami!

 


Źródło: ROZSTANIE

 

 

Suma szczęścia

To odcinek stworzony przez Martina Stankiewicza. Opowiada on historię mężczyzny, który chciałby żyć w szczęśliwym związku. Nie dogaduje się on z partnerką, dlatego decyduje się na implant ze specjalnym oprogramowaniem, który podpowiada najlepsze rozwiązania dla zadowolenia drugiej połówki. Czy takie rozwiązanie może mieć wady? Martinowi Stankiewiczowi udało się stworzyć ciekawy odcinek o tym, jak ma się interes jednostki w świecie nowoczesnych technologii, które zamiast uszczęśliwiać, często robią coś zupełnie przeciwnego.

 


Źródło: SUMA SZCZĘŚCIA

 

1%

Co by było, gdyby przed urodzeniem dziecka można by było poznać jego przyszłość? Czy taka wiedza przyniosłaby więcej szkody, pożytku? Grupa Filmowa Darwin odpowiada na to pytanie w spektakularny sposób. 1% pod względem realizacji bardzo przypomina odcinki „Black Mirror". W tych kilkunastu minutach filmu zawarto całe spektrum emocji.

 


Źródło: Czarne Lusterko - 1%
 

 

 

69.90

Jak bardzo można być samotnym w świecie nowoczesnych technologii? Emce stworzyła ciekawy odcinek, o bohaterze, który nawiązuje relację z postacią z gry VR. Szkoda, że w filmie emce nie ma dłuższego rozbudowania historii, aczkolwiek może ten minimalizm dobrze oddaje klimat całej historii?

 


Źródło: 69.90
 

 

Wrażenia

Odcinki influencerów są naprawdę na wysokim poziomie. Zarówno pod względem fabuły, jak i realizacji. Każdy z twórców opowiedział ciekawą historię i zaprezentował ją na swój sposób. Jeśli lubicie serial Black Mirror Netflixa, to z pewnością spodoba Wam się także Czarne Lusterko w wykonaniu influencerów.

Obejrzeliście już wszystkie filmy z tej serii? Dajcie nam znać, który odcinek najbardziej Wam się podoba i dlaczego? A może chętnie zobaczylibyście odcinek Czarnego Lusterka w wydaniu innego influencera? Dajcie znać w komentarzach – jesteśmy ciekawi Waszej opinii!

 

 

 

Autorka: Martyna Chmielewska

zdjęcie główne: ROZSTANIE

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43