Znajdź nas!
Social media

3 powody, dla których potrzebujesz korekty tekstu native speakera

2022-09-15

Zajęcia z native speakerami to obecnie jedna z bardziej popularnych form nauki języka obcego. Jednak pomoc native speakera będzie nieoceniona także w przypadku korekty tekstu, jakiegokolwiek. Mamy na to przykłady!

Kim jest native speaker?

Native speaker to osoba, która urodziła się i mieszka w danym kraju i zawodowo zajmuje się swoim językiem ojczystym. Co ciekawe, native speaker nie musi być tłumaczem, gdyż jego zadaniem nie jest przekład tekstu, tylko sprawdzenie poprawności językowej, stylistycznej i interpunkcyjnej gotowego już tłumaczenia. Czy korekta tekstów przez native speakera jest opłacalna? Zdecydowanie tak. Zobacz dlaczego!

Native speaker tłumaczy teksty naturalnie

Obcy dla Ciebie język (np. angielski czy niemiecki) jest dla native speakera jego językiem ojczystym. Włada on więc językiem na poziomie, który bardzo trudno osiągnąć nawet podczas wieloletniej nauki. Korekta tekstów przez native speakera daje pewność, że tekst, który przygotowaliśmy, będzie brzmieć naturalnie, a zastosowane w nim przykłady, powiedzenia czy frazeologizmy będą trafnie użyte. To ogromna zaleta tego typu usług.

Korekta tekstów online przez native speakera jest szczególnie istotna w przypadku sklepów internetowych ze względu na wykorzystywanie w nich sloganów i haseł marketingowych. W tego typu treściach pojawia się sporo nowoczesnych słów i skrótów. Większości z nich nie można przetłumaczyć w sposób dosłowny, gdyż tracą wówczas sens. Konieczne jest zastosowanie odpowiednich zamienników i dopasowanie sloganów do kultury danego kraju, co dla dobrego native speakera nie jest problemem. Sprawdź tutaj, jak szybko i wygodnie możesz zlecić korektę tekstu online: https://turbotlumaczenia.pl/korekty/.

Native speaker nadąża za zmianami w języku

Każdy język jest dynamiczny i szybko się zmienia. Powiedzenia i popularne słowa zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jeśli nie operujemy na co dzień danym językiem, to nie jesteśmy w stanie za tym nadążyć. Native speaker posługuje się tym językiem od urodzenia i z racji wykonywanej profesji nadąża za wszystkimi zmianami. Warto wziąć też pod uwagę fakt, że żaden język nie jest jednolity w całym kraju i występują regionalizmy, które dla obcokrajowców bywają niezrozumiałe. Często korekta tekstów przez native speakera obejmuje też dopasowanie treści do danego regionu, dzięki czemu tekst lepiej trafia do konkretnej grupy odbiorców.

Odpowiedni dobór słów — pod użytkownika i… wyszukiwarkę

Korekta tekstów online przez native speakera opiera się w dużej mierze na odpowiednim doborze słów. W przypadku treści na strony internetowe warto pamiętać, że tekst musi być nie tylko zrozumiały dla czytelnika, ale też atrakcyjny i warty uwagi zdaniem wyszukiwarek. Roboty Google czy Bing skanują codziennie strony internetowe z całego świata i oceniają ich jakość między innymi przez pryzmat treści, które znajdują się w danej witrynie. Podczas korekty tekstów online native speaker wplata w sposób naturalny najważniejsze frazy i dzięki temu Twoja strona ma większe szanse na to, by znaleźć się wysoko jako odpowiedź na konkretne hasło wpisane przez użytkownika w wyszukiwarkę. Sprawdź, kiedy jeszcze potrzebujesz korekty tekstów przez native speakera: https://turbotlumaczenia.pl/blog/czym-jest-korekta-native-speakera-kiedy-jej-potrzebujesz//.

Gdzie zlecić korektę tekstów online przez native speakera?

Korekta tekstów online przez native speakera jest prosta do zlecenia. Wystarczy skorzystać z formularza dostępnego na stronie turbotlumaczenia.pl. To internetowe biuro tłumaczeń oferuje też usługi profesjonalnych native speakerów specjalizujących się w różnych branżach, dla których niestraszne są nawet mocno techniczne treści, teksty prawnicze czy opracowania medyczne.

Materiał partnera turbotlumaczenia.pl

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43