Wydanie własnej książki – najważniejsze zalety
Niezależnie czy wydajesz swoją pierwszą, czy kolejną książkę, ukończony proces wydawniczy ma liczne zalety. Przede wszystkim możesz pokazać twórczość wszystkim zainteresowanym – w formie atrakcyjnej wizualnie, estetycznie przygotowanej książki. Posiadanie swojej powieści w domowej biblioteczce to nie tylko ogromna satysfakcja, ale również doskonała motywacja do tego, by pisać dalej!
Dzięki wydaniu książki zaczniesz być również postrzegany jako człowiek kultury – ktoś, kto ma coś ciekawego do powiedzenia, a co za tym idzie – częściej otrzymasz zaproszenia na różnego typu eventy, spotkania i konferencje. W wielu przypadkach, dobrze przemyślany i poprowadzony proces wydawniczy to także szansa na satysfakcjonujący zarobek. Pisanie książek może stać się sposobem na życie, wymaga to jednak odrobiny wysiłku.
Proces wydania książki – krok po kroku
Najważniejsza kwestia? Dobór odpowiedniego wydawnictwa, specjalizującego się w tej formie twórczości, którą chcesz pokazać szerszej publiczności. Ważne, by oficyna była profesjonalna i wzbudzała zaufanie już od pierwszego kontaktu. To właśnie z wydawnictwem przyjdzie Ci współpracować przez kolejne miesiące! Warto więc poświęcić trochę czasu na wybór najlepszej opcji.
Jak wydać książkę? Wszystko zaczyna się od redakcji oraz korekty – profesjonalne wydawnictwa zaoferują Ci specjalistyczną pomoc w tym zakresie. Korekta książki powinna zostać wykonana przez osobę, zajmującą się sprawdzaniem oraz redagowaniem treści – tak, aby w tekst nie wkradły się błędy, niemożliwe do usunięcia na kolejnych etapach procesu wydawniczego.
Kolejnym krokiem na drodze do wydania swojej twórczości jest dobór zdjęć, ilustracji i grafik, a następnie skład oraz ogólne opracowanie graficzne publikacji, na czele z projektem okładki. Jeśli masz konkretny pomysł na to, jak powinna wyglądać okładka Twojej powieści, nie bój się zaproponować swojej wizji wydawnictwu. Profesjonalny grafik często może przygotować propozycję według Twoich wytycznych – tak, aby całość była spójna z treścią.
Następny etap to już przygotowanie do druku, którym zajmuje się wydawnictwo – ten czas możesz przeznaczyć na znajdowanie w kalendarzu dat spotkań autorskich oraz szukaniu sposobów na skuteczną promocję. To, co zrobisz po wydaniu książki w kontekście jej reklamy, będzie równie ważne, co przygotowanie interesującej treści.
Treść promocyjna novaeres.pl