Znajdź nas!
Porady dla influencerów

Poradnik dla influencerów - jak naprawić najczęstsze problemy z macOS Ventura (13.1)

2022-12-21

kobieta pracująca na MacOS Ventura
Influencerzy z dużym entuzjazmem przyjęli wiadomość o wydaniu nowej aktualizacji dla macOS. Niestety, system macOS Ventura nie jest wolny od błędów.

Łatwiejsze dzielenie się zasobami

Nowoczesne funkcjonalności trzynastej wersji systemu przenoszą użytkowanie sprzętów od Apple'a na jeszcze wyższy poziom. Wydana w listopadzie 2022 roku aktualizacja wdraża m.in. nową wersję Spotligh oraz Safari. Od tej chwili w przeglądarce można dzielić karty z innymi użytkownikami za pomocą wygodnej funkcji do sharingu. Wśród nowych opcji pojawiła się także możliwość streamowania rozmów bez instalowania zewnętrznej kamerki.

Większa wygoda dla streamerów

Do obsługi wideoczatu wystarczy posiadany iPhone. Zainstalowanie aktualizacji Ventura na macOS może jednak poskutkować spowolnieniem pracy systemu. Wskazujemy, jak poradzić sobie z najczęstszymi problemami z oprogramowaniem, które wciąż trapią influencerów. Poniżej sprawdzisz, jak wyeliminować ewentualne trudności z obsługą nowego systemu macOS Jeśli zmagasz się z problemami w działaniu poszczególnych funkcji macOS, wykonaj podane kroki.

Najczęstsze problemy z macOS Ventura (13.1)

Pierwszą trudnością, z jaką spotykają się użytkownicy sprzętów Apple'a, jest brak możliwości zainstalowania aktualizacji. Pamiętaj, aby przed próbą pobrania dokonać całościowego zapisu plików do chmury lub na zewnętrzny nośnik. Backup pozwoli uchronić Twoje dane przed całkowitym usunięciem. Pomoże także przywrócić funkcje systemu, jeśli z jakiegoś powodu przestanie on działać poprawnie. Trudności z pobraniem instalatora mogą być wywołane:

  • słabym połączeniem internetowym,
  • brakiem aktywności ze strony serwerów Apple'a,
  • niedostateczną ilością miejsca na dysku,
  • błędem nadpisu pliku.

Sprawdź, czy serwery Apple są aktywne. Może się zdarzyć, że dostawca dokonuje w tym momencie aktualizacji swojej infrastruktury. Spróbuj ponownie, gdy lista zdarzeń na stronie Apple'a nie wskazuje już na występujące problemy techniczne.

Brak kompatybilności sprzętowej

Alert o niepowodzeniu instalacji może być spowodowany posiadaniem przestarzałego sprzętu. Pamiętaj, że macOS Ventura będzie współgrać wyłącznie z kompatybilnymi urządzeniami Apple'a. Chcesz sprawdzić, które komputery i tablety Mac obsługują aktualizację? Odwiedź stronę wsparcia technicznego Apple. Wydawca systemu nie przewiduje jednak rozszerzenia zawartej na niej listy. Jeśli więc spotykasz się z takim problemem, to musisz nabyć zgodne urządzenie. Gdy mimo spełnienia warunków technicznych problem się powtarza, spróbuj zainstalować oprogramowanie korzystając z trybu bezpieczeństwa. Zrobisz to naciskając klawisz Shift podczas restartu sprzętu.

Spowolnione działanie systemu

Spadek prędkości odczytu może być wywołany nagromadzeniem się plików na dyskach. Sprawdź, czy Twoje urządzenie posiada odpowiednio dużą ilość wolnego miejsca. Początkowe problemy z wydajnością sprzętową mogą być również wywołane procesem indeksowania. Musi on zostać w pełni ukończony, aby móc dalej swobodnie korzystać z systemu. Sprawdź w panelu aplikacji, czy poszczególne programy zostały już uaktualnione. Jeśli nie, to zaczekaj do końca tego procesu. Jeśli problem się powtarza, być może trzeba będzie zastosować czystą instalację systemu z usunięciem wszystkich zapisanych danych na dysku. Oczywiście, możesz korzystać z chmury, jako miejsca zapisu swoich plików.

Pozostałe problemy z macOS Ventura (13.1)

Influencerzy korzystający z aktualizacji systemu od Apple'a wskazują także na inne trudności. Wśród nich pojawiają się kwestie dotyczące braku stabilności aplikacji, czy kłopotami z poprawnym działaniem modułu Bluetooth. Są to zatem czynniki, które realnie przeszkadzają w codziennej pracy na komputerze. Część z nich może zostać wyeliminowanych przez samego użytkownika. Inne zaś są na bieżąco monitorowane i usuwane przez zespół techniczny Apple'a. Jeśli nie możesz poradzić sobie z błędami systemowymi, zgłoś je do supportu.

Materiał przygotowany przy współpracy z partnerem strony.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43