Znajdź nas!
Influencer marketing

Jak wykorzystać AI do prowadzenie social mediów?

2023-05-31

jak wykorzystać AI
Rozwój narzędzi internetowych wykorzystujących algorytmy sztucznej inteligencji staje się coraz bardziej zauważalny.

Z popularnego modelu językowego Chat GPT korzysta każdego dnia kilka milionów użytkowników. Każdego miesiąca liczba korzystających mocno się zwiększa. Przykładowo, w marcu obecnego roku czat zgromadził 2 miliony kont, zaś miesiąc później liczba ta wzrosła o kolejny milion. Z zalet modeli językowych, opartych na sztucznej inteligencji, korzystają wszyscy. Od zwykłych internautów, przez influencerów i duże firmy. Wszechstronność narzędzi tego typu sprawia, iż mogą być one wykorzystywane do tworzenia tektów, generowania grafik czy przygotowywania content planów. W jaki sposób AI ułatwia prowadzenie social mediów?

Zalety użytkowe narzędzi bazujących na algorytmach AI

W czym może pomóc nam AI, jeśli chodzi o ułatwienie pracy i zwiększenie naszej kreatywności? Inteligentne generatory treści mogą wspomóc nas w wielu dziedzinach życia. Nie sposób jednak na tę chwilę wskazać, iż w pełni zastępują one ludzi. Wciąż bowiem wygenerowana treść musi być rzetelnie sprawdzona przez edytora, a następnie zatwierdzona i opublikowana. Kreatory treści mają jeszcze kilka podstawowych wad, które sukcesywnie są eliminowane. Mowa chociażby o sposobie dobierania słów. Chat GPT bazuje na wiedzy zgromadzonej w Internecie, co przekłada się nie raz na rzetelność przekazywanych informacji. Bez wątpienia jednak narzędzia oparte o AI są systematycznie rozwijane, a co za tym idzie, coraz to doskonalsze. Bez problemu można przy ich użyciu tworzyć unikatowe grafiki, "wymyślać" wiersze czy generować bardziej skomplikowane formy pisemne. Generowanie grafiki przy pomocy AI może być bardzo ciekawym sposobem na uniknięcie ryzyka złamania praw autorskich. Pewna część tego typu narzędzi jest darmowa, co stanowi kolejną zaletę ich używania. Te, za które trzeba płacić, najczęściej nie są zbyt drogie. Dzięki temu AI może być świetnym wsparciem dla osób, które chcą wykorzystać sztuczną inteligencję do prowadzenia social mediów.

Sztuczna inteligencja może stworzyć ciekawy content plan na FB, TikToka czy Instagrama

Jakie funkcje sztucznej inteligencji są najczęściej wykorzystywane w kontekście prowadzenia social mediów? Bez wątpienia jest to tworzenie content planu przez AI, a zatem przygotowywanie szablonów wpisów w oparciu o podane wskazówki. AI pomaga w sporządzeniu w pełni spersonalizowanego planu contentowego, który uwzględnia potrzeby grupy docelowej, specyfikę branży oraz inne czynniki przekładające się na uwagę odbiorców. Co istotne, modele tekstowe mogą samodzielnie proponować tematy, które wzbudzają duże zainteresowanie wśród internautów. Bazują tym samym na obecnych trendach, preferencjach odbiorców oraz korzystają z technologii maszynowego uczenia się. Ta ostatnia funkcja pozwala udoskonalać narzędzie AI z każdym kolejnym użyciem. Dzięki temu kolejne plany, jeśli zostanie potwierdzona ich skuteczność, będą jeszcze bardziej dopasowane do powyższych czynników. Nowoczesne narzędzia AI mogą zasugerować optymalną częstotliwość publikacji wpisów. Można zatem wskazać, że algorytmy sztucznej inteligencji biorą pod uwagę całą gamę czynników, które wpływają na konwersję.

Generatory tekstu AI, czyli tworzenie ciekawych postów na social media

Kreatywność ludzka jest niezwykle szeroka, choć z pewnością każdy z nas miewa momenty braku weny. Takich problemów nie mają narzędzia AI, które w dowolnej chwili są w stanie wygenerować tekst zgodnie z podanymi wskazówkami. Istotną rolę w tworzeniu treści odgrywają prompty, czyli zestawy wskazówek dla modelu językowego. W jaki sposób prompt ma wpływ na generowanie tekstów prze AI?

  • Dzięki skutecznym wskazówkom model może stworzyć bardziej precyzyjny tekst.
  • Model językowy jest w stanie wczuć się w rolę, o ile prompt będzie tego dotyczył.
  • Prompty pozwalają na ścisłe określenie charakteru tekstu, jego wydźwięku i długości.

 

Generowane treści przez algorytmy AI bazują na wiedzy, która została zaimplementowana dla danego modelu. W przypadku Chata GPT jest to wiedza dostępna w Internecie, zatem model ma dostęp do bardzo dużej liczby możliwych inspiracji. Warto jednak zaznaczyć, iż sposób działania czatów AI bazuje na wytypowaniu najczęściej pojawiających się słów po każdym kolejnym wyrazie. Z tego też powodu wiele wpisów generowanych przez AI ma nieco sztywny charakter, a niekiedy jest również powtarzalna. Póki co modele AI nie są w stanie zastąpić człowieka, choć w ogromnej mierze ułatwiają pracę kreatywną.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43