Znajdź nas!
Aktualności

Instagram: Zobacz Lewego poza boiskiem!

2016-06-27

Robert Lewandowski źródło: www.instagram.com/_rl9
Robert Lewandowski posiada najpopularniejsze polskie konto w serwisie Instagram. Kapitan reprezentacji Polski pod względem ilość obserwujących nokautuje krajową konkurencję i śmiało może tytułować się królem polskiego Instagrama. Na profilu napastnika Bayernu Monachium dominują wpisy o tematyce sportowej, ale nie brakuje również szczegółów z prywatnego życia piłkarza.


Instagramowy profil Roberta Lewandowskiego obserwuje obecnie ponad 5,8 mln użytkowników, a liczba ta wciąż rośnie w zatrważającym tempie. Tylko od początku roku grono osób śledzących profil napastnika Bayernu Monachium urosło o blisko 2 mln i codziennie rzesza obserwujących powiększa się o kilka tysięcy osób. Od momentu rozpoczęcia działalności na Intagramie w lutym 2014 roku, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej opublikował na swoim profilu ponad 550 postów, które zgromadziły łącznie kilkadziesiąt tysięcy komentarzy i kilka milionów polubień. Znaczna część fanów 28-letniego piłkarza to internauci z zagranicy (Niemcy, Włosi, Hiszpanie, a nawet Brazylijczycy), którzy chętnie obserwują i komentują poczynania jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.


Najpopularniejszy polski sportowiec na Instagramie

To głównie dlatego Robert Lewandowski posiada nie tylko najpopularniejsze instagramowe konto wśród sportowców w Polsce, ale również wśród wszystkich celebrytów. Napastnik wręcz nokautuje pod tym względem kolejne osoby na krajowej liście. Drugie miejsce wśród instagramowych profili w kraju zajmuje humorystyczne konto Suchar Codzienny, które „tylko” śledzi nieznacznie ponad milion użytkowników. Z kolei następny profil w zestawieniu najpopularniejszych polskich sportowców należy do reprezentacyjnego kolegi Lewandowskiego. Wojciech Szczęsny do przekroczenia magicznej granicy miliona obserwujących potrzebuje jeszcze ok. 200 tys. osób. Kolejne pozycje w zestawieniu zdominowane zostały również przez piłkarzy, chociaż trzecia lokata w zestawieniu należy jeszcze do osiągającej coraz większe sukcesy zawodniczki mieszanych sztuk walk Joanny Jędrzejczyk (ok. 420 tys. followersów). Dalej w rankingu mamy już tylko zapowiadane instagramowe konta piłkarzy: Łukasza Piszczka (225 tys.), Grzegorza Krychowaiak (221 tys.), Arkadiusza Milika (214 tys.), Łukasza Szukały (182 tys.), Jakuba Błaszczykowskiego (152 tys.) oraz Artura Boruca (130 tys.).


Źródło: www.instagram.com/_rl9


Równocześnie trudno oczekiwać, by dystans pomiędzy sportowcami w najbliższym czasie miał się zmniejszać. Wobec trwających piłkarskich mistrzostwa Europy różnice te z pewnością będą tylko rosły. Bo choć znacznego wzrostu popularności polskich piłkarzy w sieci możemy spodziewać się w kontekście ewentualnych sukcesów osiąganych przez biało-czerwonych podczas turnieju we Francji, to szczególna uwaga światowych mediów i kibiców skupiona jest właśnie na Robercie Lewandowskim. Kapitan reprezentacji Polski od samego początku turniejowych zmagań odgrywa kluczową rolę w poczynaniach drużyny, co przekłada się na jeszcze większe zainteresowanie fanów jego osobą. Ten stan z pewnością trwać będzie jeszcze długo po zakończeniu rywalizacji na Euro 2016.


Ale to co wystarcza na absolutną dominacją na krajowym podwórku nie pozwala nawet równać się z największymi markami światowego sportu. Robert Lewandowski pod względem ilości obserwujących fanów na Instagramie na tle swojej piłkarskiej konkurencji poza granicami Polski wypada już tylko przeciętnie. W światowym zestawieniu króluje profil Cristiano Ronaldo, napastnika występującego w Realu Madryt, który śledzony jest przez ponad 60 mln użytkowników. Tylko kilka milionów mniej fanów obserwuje poczynania dwóch gwiazdorów Barcelony - Neymara Juniora i Leo Messiego.


Lewandowski i jego Instagram - co publikuje Lewy?

Co publikuje na swoim instagramowym koncie Robert Lewandowski? Co zrozumiałe, profil reprezentanta Polski zdominowany jest przede wszystkim treściami nawiązującymi do wykonywanego przez niego zawodu piłkarza. Rzesza ponad 200 tysięcy kibiców polubiła zdjęcie związane ze zdobyciem przez napastnika pięciu bramek w trakcie zaledwie 9 minut ligowego spotkania, a wyczyn ten nie uszedł uwadze mediów sportowych na całym świecie. Wśród innych materiałów natrafimy m.in. na krótki film wideo na którym Lewandowski podczas treningu zachwyca zgromadzoną publiczność nowymi sztuczkami technicznymi, zdjęcie triumfującego Polaka, który trzyma masywną armatą przyznawaną najskuteczniejszemu zawodnika niemieckiej ligi czy fotkę z okazałą paterą i pucharem symbolizującym odpowiednio zdobycia tytułu mistrza i pucharu Niemiec.


Źródło: www.instagram.com/_rl9


Robert Lewandowski pozycję w mediach społecznościowych umiejętnie wykorzystuje również w celach marketingowych, by jeszcze bardziej dopieścić swoich sponsorów. Zawodnik Bayernu Monachium wśród postów udostępnianych na Instagramie regularnie zamieszcza grafiki i materiały wideo reklamujące marki, których jest ambasadorem. A promować jest co, bo w ostatnim czasie najpopularniejszy polski piłkarz do kontraktów podpisanych z Nike, golarkami Gillette, siecią komórkową T-Mobile, producentem elektroniki Huawei czy Coca-Colą dorzucił umowy z Vistulą i marką Head&Shoulders. Kontrakty reklamowe stanowią dodatkowe źródło zarobków najpopularniejszego polskiego sportowca i dziś spekuluje się, że mogą przynosić mu nawet 10 mln zł rocznie ekstra dochodu.


Źródło: www.instagram.com/_rl9


Król strzelców eliminacji do Euro 2016 regularnie rozpieszcza swoich fanów również fotografiami z życia prywatnego. Robert Lewandowski lubi pochwalić się zdjęciami z urlopu, czego wyraz dał w ostatnich dniach, gdy kilka dni wolnego swoim podopiecznym sprezentował selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. Napastnik czas pomiędzy kolejnymi treningami piłkarskimi postanowił spędzić w swojej okazałej posiadłości na Mazurach, gdzie zapragnął popływać na desce. Wymowne zdjęcie wrzucił oczywiście na swoje instagramowe konto czym wzbudził zachwyt wśród kibiców.


Źródło: www.instagram.com/_rl9


Doceniając medialne poczynania piłkarza reprezentacji Polski musimy pamiętać, że osiągane przez niego sukcesy to również zasługa Anny Lewandowskiej. Wśród postów zamieszczanych na Instagramie przez 28-letniego napastnika szczególne miejsce zajmuję właśnie te z żoną. Robert Lewandowski lubi pochwalić się wspólnymi treningami ze swoją drugą połową oraz nie kryje się z faktem, że to ukochana szczególnie dba o jego dobre nawyki żywieniowe i jest współautorem sukcesów. Ale również Anna Lewandowska potrafi wpędzić kibiców w małe zakłopotanie, gdy zamieściła na swoim instagramowym profilu zdjęcie przedstawiające wspólną przejażdżkę z mężem na quadach. Fani drżeli o zdrowie piłkarza, który za kilka dni z reprezentacją biało-czerwonych rozpocznie zmagania w mistrzostwach Europy we Francji. Wyprawa na szczęście zakończyła się dla nich bez żadnych przykrych niespodzianek.

 

Źródło: www.instagram.com/_rl9


Czy warto śledzić konto Lewandowskiego na Instagramie?

Robert Lewandowski lubi dzielić się ze swoimi fanami sukcesami i trzeba przyznać, że komunikuje się z nimi bardzo umiejętnie. Napastnik wzbudza zainteresowanie fanów i umiejętnie buduje swoją markę m.in. poprzez umiejętne publikowanie na swoim profilu zdjęć ukazujących życie sportowca od tzw. kuchni czy odsłaniających kulis szatni legendarnego Bayernu Monachium czy reprezentacji Polski. To przede wszystkim dlatego z pewnością warto śledzić poczynania najpopularniejszego polskiego sportowca na Instagramie. Nie zapominajmy przy tym, że dziś kapitan piłkarskiej reprezentacji wspólnie z żoną wyznacza trendy nie tylko w świecie piłki, ale również w życiu codziennym.
 

Autor: Bartłomiej Kawalec

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43