Znajdź nas!
Wywiady - aleja sław

Kolorowy blog Agaty Wełpy

2016-07-15

Agata Wełpa
Wizażystka i charakteryzatorka, która swoją pasją postanowiła podzielić się ze światem. Publikowała dla takich magazynów jak "Paznokcie", "Makijaże i fryzury do ślubu", pracowała przy kampaniach reklamowych dużych marek. Jej znakiem rozpoznawczym są bajecznie kolorowe makijaże, ale na swoim blogu uczy też podstaw sztuki makijażu. Poznajcie Agatę Wełpę.

AJ: Skupiasz się na makijażach, jesteś z zawodu wizażystką. Skąd pomysł na założenie bloga?

AW: Kiedy byłam nastolatką interesowałam się sztuką, marzyłam o studiach na ASP, jednocześnie pracowałam jako modelka, często więc mogłam obserwować pracę wizażystów i coraz bardziej podobało mi się jak można zmienić twarz kilkoma pociągnięciami pędzla. Zaraz po liceum poszłam na pierwszy kurs wizażu, a niedługo później wygrałam stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej, na wydziale Charakteryzacji. Przez cały ten czas zbierałam też portfolio pomagając przy sesjach zdjęciowych znajomym fotografom, w ten sposób mogłam stale ćwiczyć makijaż, różne techniki i doskonalić swój warsztat. Pomysł na bloga pojawił się kiedy skończyłam Szkołę Filmową, jestem jednak bardzo nieśmiała i jeszcze przez dwa lata zwlekałam przed napisaniem pierwszego posta. Chciałam dzielić się z innymi pomysłami na makijaże, często bardzo kolorowe i zwariowane, obserwując szarość na polskich ulicach chciałam namówić trochę Polki na kolor, chociaż w makijażu. Mam mnóstwo pomysłów na nowe makijaże, często są to szalone połączenia, jednak zawsze mam nadzieje, że dla kogoś będą inspiracją, chociaż w części. Na początku na blogu były tylko makijaże, z czasem coraz częściej zaczęły pojawiać się recenzje kosmetyków kolorowych, później pielęgnacyjnych. Staram się ciągle rozwijać bloga, myślę o nowych działach.

źródło: https://www.instagram.com/agatawelpa/

AJ: Twój blog jest jednym z najbardziej kolorowych w polskiej blogosferze urodowej. Oglądając Twoje makijaże mam wrażenie, że dodają energii, krzyczą „życie jest piękne”. Skąd czerpiesz pomysły i inspiracje na makijaże?
AW: Chyba po prostu lubię kolor. Czasami inspiruję się naturą, czasami spodoba mi się jakieś połączenie kolorów na zdjęciu w internecie, a czasami pomysł na makijaż po prostu pojawia się sam... Jednak ostatecznie, kiedy planuje kolejny makijaż na bloga, siadam, wyjmuję palety i sprawdzam na dłoni jak wyglądają razem kolory. Wtedy wiem już jak będą wyglądały na powiece i myślę nad ostatecznym wyglądem makijażu.

AJ: Zrobienie makijażu to tylko pierwszy etap. Czy mogłabyś opowiedzieć krok po kroku jak powstaje wpis makijażowy i ile czasu zajmuje Ci jego przygotowanie?

AW: Samo zrobienie makijażu to też kilka etapów, najczęściej po każdym z nich robię zdjęcia, żeby dobrze pokazać moim czytelnikom jak wykonuje makijaż, jakich kosmetyków użyłam. Kiedy skończę, wybieram najlepsze zdjęcia i lekko je poprawiam, nigdy nie są to duże zmiany, najczęściej lekko rozjaśniam, poprawiam wygląd tła, poprawiam kontrast. Gdy zdjęcia są gotowe, siadam przed komputerem i piszę. Opisuje krok po kroku wykonany makijaż, jaką tęczówkę najpiękniej podkreślą użyte kolory. Ostateczny, najbardziej stresujący etap to publikacja, nigdy nie jestem pewna czy to co zrobiłam spodoba się czytelnikom, dlatego kiedy pojawiają się pierwsze komentarze i są one pozytywne oddycham z ulgą. Stworzenie wpisu z makijażem krok po kroku trwa nawet trzy dni.

źródło: https://www.instagram.com/agatawelpa/

AJ: Poza blogiem prowadzisz też konto na Instagramie i fanpage na Facebooku. Czy traktujesz je tylko jako dodatek do bloga, czy też inny kanał dotarcia ze swoimi treściami do użytkowników?

AW: Konta na Instagramie i Facebooku na początku miały być dodatkiem do bloga. Zauważyłam jednak, że wszystkie trzy miejsca skupiają różnych obserwatorów, dlatego wszędzie publikuje także makijaże i zdjęcia kosmetyków/ gadżetów, które aktualnie testuje. Tak aby obserwatorzy na Instagramie i Facebooku, jeżeli nie czytają bloga, też mogli być na bieżąco. Można powiedzieć, że to kolejne miejsca w których można dotrzeć ze swoimi treściami do nowych czytelników.

 

AJ: Polki boją się kolorów, wciąż najlepiej sprzedającymi się kolorami są brązy i szarości. Jak oswoić kolory w makijażu? Na jakie odcienie warto się zdecydować, by nie przesadzić?

AW: Myślę, że jeżeli bałabym się kolorów, a chciałabym dodać je do swojego makijażu, zaczęłabym od tych najbardziej "bezpiecznych". Ładnie makijaż ożywiają odcienie różu i fioletu (które pięknie podkreślą zieloną tęczówkę), jednocześnie nie są to bardzo rzucające się w oczy kolory. Panie o niebieskich oczach powinny szybko przekonać się do kolorów dodając do swojego makijażu odcienie miedzi. Z kolei brązowe oczy pięknie podkreśli każdy kolor, na początek można postawić na butelkową zieleń. Nie są to kolory, które będą wybijać się w makijażu na pierwszy plan, a jednocześnie Panie powoli przyzwyczają się do odkładania szarości i brązów na bok.

źródło: https://www.instagram.com/agatawelpa/

AJ: Twój patent na świetny look, który sprawdza się u każdego?

Nie znam kobiety, która nie wyglądałaby idealnie mając dobrze dobrany podkład, odrobinę różu na policzkach,  pięknie podkreślone brwi, mocno wytuszowane rzęsy i usta pomalowane czerwoną pomadką.

Rozmawiała Anna Jaroszewska

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43