Znajdź nas!
Aktualności

Zrzucili się na biodro Wiesława Wszywki

2016-11-04

89 tysięcy 331 złotych - dokładnie tyle pieniędzy udało się uzbierać w zaledwie trzy dni na operację endoprotezy biodra Wiesława Wszywki. Na apel o symbolicznie wsparcie najpopularniejszy w kraju testera trunków zareagowało ponad 6 tysięcy osób. Zebrane środki finansowe pozwolą nie tylko zoperować biodro youtubera, ale również wyleczyć zaćmę i kupić opał na zimę.

W dwie godziny zebrali 20 tys. zł

Film z apelem o finansowe wsparcie 61-letniego Wiesława Wszywki pojawił się na kanale NaffNaff. Dawid Rycąbel, bo tak nazywa się youtuber, praktycznie od zera wykreował postać kultowego dziś testera wysokoprocentowych trunków. Anonimowy facet w dżinsowej kurtce i kapeluszu swoim zabawnym stylem bycia zdobywał serca fanów, a filmy z serii „Kopsnij drina” notowały milionowe wyświetlenia. Teraz, gdy w potrzebie znalazł się bohater nagrań, na wysokości zadania stanęli jego najwierniejsi fani. Ogłoszona w niedzielę zbiórka środków finansowych potrzebnych na operację endoprotezy biodra praktycznie mogła zostać zakończona przez organizatorów po dwóch godzinach.

 

 

Problemy zdrowotne Wiesława Wszywki

W tak krótkim okresie czasu udało się zebrać 20 tys. zł. Dokładnie tyle potrzeba na przeprowadzenie zabiegu w prywatnej klinice. Gdyby nie pomoc fanów pana Wiesława, bohater nagrań na zabieg musiałby czekać nawet siedem lat. - Na zabieg endoprotezy biodra z refundacją z Narodowego Funduszu Biodra zapisy prowadzone są na styczeń 2023 roku. Operacja przeprowadzona prywatnie kosztuje od 10 do 20 tys. zł - słyszeliśmy na nagraniu z apelem o pomoc. Tak dużo czasu nie mógł czekać popularny tester, którego biodro znajduje się w bardzo poważnym stanie i wkrótce mogłoby się po prostu rozlecieć. Wykonywanie codziennych czynności przez Wiesława Wszywkę wiąże się z olbrzymim bólem. - Dlatego postanowiliśmy zorganizować zbiórkę. Mam nadzieję, że fani nas wspomogą. Moje zdrowie strasznie podupada, a zdrowie jest najważniejsze. Wesprzyjcie i kopsnijcie te symbolicznie 5 zł. Jeśli udałoby się uzbierać więcej, to wykorzystamy te środki na operację zaćmy oka - apelował NaffNaff.

 

 

Wystarczy na nową wątrobę

Ostatecznie po trzech dniach zbiórki udało się uzbierać blisko 90 tys. zł. Akcję wsparło ponad 6000 osób. Wśród wpłacających znalazł się jeden darczyńca, który jednorazowo przelał kwotę tysiąca złotych. - Zaskoczyliście nas niesamowicie. Chciałem podziękować fanom za bardzo dobry uczynek, Żebyście żyli nie 100 lat, tylko 1000 i nie cierpieli tak jak ja - mówił bohater. Dzięki zebranym środkom oprócz operacji biodra przeprowadzony zostanie zabieg usunięcia zaćmy w prawym oku pana Wiesława, wyremontowanie zostanie mieszkania oraz zakupiony opał na zbliżającą się zimę. - Zebraliśmy tyle pieniędzy, że starczy na nową wątrobę dla ciebie - żartował NaffNaff.

 

 

„Kopsnij drina” - wielki test whiskey w nagrodę

W ramach podziękowania fani serii „Kopsnij drina” w najbliższą niedzielę będą mogli zobaczyć kolejny wielki test, w którym tym razem sympatyczny Wiesław Wszywka testować będzie whiskey. Film ten czekał na szczególną okazję, która zdaniem inicjatora zbiórki właśnie nadeszła. Jak poinformował nasz portal Dawid Rycąbel, w najbliższych dniach dojdzie do konsultacji medycznej bohatera projektu. - Chcielibyśmy przeprowadzić operację jeszcze w tym roku. Wszystko będziemy relacjonować za pośrednictwem facebookowego profilu, żeby nikt nie zarzucił że wydajemy pieniądze na to co nie trzeba - deklaruje NaffNaff, który jest w trakcie tworzenia filmu dokumentalnego o panu Wiesława. - Tworzę go od kilku miesięcy, dokumentuję na wideo jego codzienne życie - zdradza youtuber, który z gotową produkcją będzie chciał wystartować na krajowych festiwalach filmowych.

 

 

Autor: Bartłomiej Kawalec

 

Źródło zdjęcia głównego: https://pomagam.pl/wszywka

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43