Znajdź nas!
Aktualności

Gargamel i Wardęga - kto wygrał w tym pojedynku?

2017-01-24

Gargamel i Wardęga
Na polskim Youtube coraz częściej pojawiają się dramy. Czasami przyjmują kształt zmasowanego hejtowania poszczególnych youtuberów. Czasami dwójka twórców stoi po przeciwległych końcach danego tematu i zaczyna siebie wzajemnie oskarżać. W większości przypadków widzowie stoją murem za swoim ulubieńcem. Jednak w tym konkretnym wypadku stało się zupełnie inaczej...

 

Sam początek dramy

 

Drama zaczęła się standardowo od wrzucenia do sieci kontrowersyjnego filmiku, który wywołał gorącą dyskusję u całkiem sporej ilości twórców. Wiele osób stwierdziło, że był to tani chwyt Sylwestra Wardęgi, mający na celu nabicie mu jak największej ilości wyświetleń. Dużo osób zauważyło, że zadra z policją była wymuszona i że Wardęga zasłużył sobie na takie traktowanie z jej strony.

 

Gargamel odpowiada

Jedną z tych osób był Gargamel, znany w sieci z ironicznych komentarzy do różnego rodzaju filmików i twórców. Gargamel w merytoryczny sposób wytknął Wardędze jego błędy i przewinienia, argumentując że ten chciał zamanipulować swoimi widzami.

 

Widzowie Gargamela zgodzili się z jego argumentacją, rozpoczynając negatywną nagonkę pod filmikiem Wardęgi oraz na jego profilu na facebooku. Nie dziwne jest chyba więc, że Sylwester postanowił odpowiedzieć na film Gargamela – starając się w równie merytoryczny sposób ustosunkować do postawionych przez Gargamela zarzutów.

 

Zmiana nastawienia widzów

 

Tym razem zawrzało w komentarzach u Gargamela. Jego niedawni sojusznicy zaczęli brać go za manipulatora, który tak samo jak Wardęga jest łasy na wyświetlenia i żeruje wyłącznie na dramach. Przekonania widzów zmieniły się o 180 stopni przyznając tym razem rację Wardędze. Na odpowiedź Gargamela nie trzeba było długo czekać i oczywiście nastroje znów się zmieniły. Gargamel znów zyskał wielu popleczników, którzy zgadzali się z postawioną przez niego tezą, że Sylwester Wardęga jest manipulatorem i oszustem.

 

Wielu twórców z zewnątrz zaczęło już wtedy zauważać migrację zaufania jaką zafundowali Gargamelowi i Wardędze ich widzowie. Ludzie zmieniali swoje poglądy natychmiastowo po obejrzeniu kolejnych odpowiedzi. Wielu z nich zaczęło się na tym etapie złościć się na obu twórców za to, że niepotrzebnie ciągną dalej tę dramę, która z pewnością jest ona ustawiona.

 

Znany youtuber Ravgor w swoim filmiku wrzuconym w sobotę 21 stycznia stwierdził: “ Kiedy Wardęga wrzucił filmik, w którym dusił go policjant, wszyscy byli po stronie Wardęgi. Kiedy Gargamel wrzucił odpowiedź, wszyscy przeszli na stronę Gargamela. Po odpowiedzi Wardęgi, znowu wszyscy byli po stronie Wardęgi. Kto wie, czy po jutrzejszej odpowiedzi Gargamela, znowu większość nie będzie po stronie Gargamela.”

Jak widać inni twórcy jasno i wyraźnie mówią o tym, co sądzą o całej tej sprawie.

 

Najnowsza odpowiedź Wardęgi

Odpowiedź Gargamela wyraźnie zdenerwowała Wardęgę, który postanowił nagrać jeszcze jeden filmik. Część widzów znów przyznała mu rację, część jednak miała wyraźnie dość całej tej sprawy, pisząc Wardędze by ten „przestał się w końcu ośmieszać”.

 

Gargamel przyznał, że filmik „Wardęga też całkiem spoko” jest jego ostatnią wypowiedzią w tym temacie i że nie zamierza nagrywać nic więcej. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że w tym miejscu ta drama się skończy, a za miesiąc nikt nie będzie już o niej pamiętał. Łącznie z widzami obu kanałów, którzy teraz tak zręcznie lawirują pomiędzy tym co w swych filmikach mówił Gargamel, a tym co mówił Wardęga.

 

Autor: Emilia Hucał

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43