Znajdź nas!
Aktualności

DanielMagical - nowy fenomen Youtuba

2017-05-10

O DanieluMagicalu jest naprawdę głośno. Prawie 100-godzinny stream z remontu pokoju stał się na tyle popularny, że dotychczas nieznany szerszej widowni youtuber dziś może poszczycić się ponad 115 tysiącami subskrypcji.

 

 

DanielMagical pod względem rosnącej popularności to prawdziwy fenomen Youtuba. Mało znany streamer w kilka dni zamienił się w prawdziwą gwiazdę portalu. Przez jednych uwielbiany, przez innych wyśmiewany – dziś ma ponad 100 tysięcy subskrypcji i liczne grono fanów jak i hejterów. Niektórzy zachwycają się jego próbami dbania o dobro brata, inni są przerażeni tym, jaki rodzaj treści staje się popularny na Youtube. Głośny kilkudniowy stream z remontu pokoju znalazł się w zakładce ,,Na czasie” w serwisie Youtube, a hasztag #danielmagical bił rekordy popularności na portalu Wykop.pl.

 

DanielMagical dzieli Internet?

Daniel dość szybko zyskał grono fanów, którzy śledzą każdy stream, vlog, a także wpłacają od siebie mniejsze i większe kwoty. Zwracają uwagę na to, że Daniel jest autentyczny, a jego materiały są dla nich zwyczajnie dobrą rozrywką. Nie da się ukryć, że w czasie streamów możemy zobaczyć naprawdę dużo. Rodzina Zwierzyńskich nie szczędzi widzom przekleństw, zwrotów akcji, czy pijackich awantur. I jak w życiu: jednych to śmieszy, inni są zwyczajnie zażenowani.

Także youtuberzy mają odmienne zdania na temat Daniela. Niektórzy wprost mówią o rosnącej popularności patologii na Youtube, inni zwracają uwagę na dobre zamiary Daniela i jego troskę o brata, któremu to nie tylko remontuje pokój, ale i chce zapewnić lepsze warunki życiowe.

 

Youtuberzy o Danielu

Youtuber Mateusz Spyciński twierdzi, że popularność Daniela bierze się z ludzkiej potrzeby pooglądania życia innych. To świadczyłoby o zainteresowaniu, jakim cieszą się obecnie vlogi, czy streamy. Niestety zainteresowanie postacią Daniela to też często pretekst, by pośmiać się z problemów innych i ich sytuacji życiowej.  

Mateusz zwraca uwagę na niepokojące zjawisko na Youtube:

,,Bardzo, bardzo smutne, że nastolatkowie są zachwyceni patologią i chyba powód jest jedyny, że to ich śmieszy. Prawda jest taka, że chyba nigdy w życiu nie mieli żadnej kłótni rodzinnej, nigdy nie było w domu alkoholu [...]. Myślę, że to się bierze stąd. I to jest przykre, że dla kogoś oglądanie czegoś takiego to może być flashback czegoś, co widzieli kiedyś, co sprawia, że się wstydzą bądź jest im przykro. A dla innej osoby jest to zabawa i powód do śmiania się”.

 

Nieco inne zdanie na ten temat ma twórca kanału MUANI czyli Skandale, Newsy i Ciekawostki. W swoim filmie ,,Podsumowanie 100 godzin dymów u Magicala". Muani stwierdza, że to, co zdecydowało o sukcesie DanielaMagicala to: ,, barwni bohaterowie, którzy są naturalni przed kamerą i przed niczym się nie hamują". Muani polemizuje także z tymi, którzy twierdzą, że DanielMagical to patologia: ,

,Daniel wbrew temu, co ludzie mówią, nie jest patologią. On stoi murem za bratem i naprawdę o niego walczy, bo widzi, w jakiej są sytuacji i chce, by jego brat miał lepsze warunki, niż on sam, dlatego też rozpoczął remont pokoju dla niego, a gdyby mógł, to przejąłby także prawa rodzicielskie do niego".

Pojawiają się także głosy, że przy popularności streamów o takiej tematyce powinny zaistnieć specjalne ograniczenia wiekowe na Youtube.

 

Co dalej z DanielemMagicalem?

Daniel na fali rosnącej popularności swojego kanału zaczął nagrywać vlogi, a także zorganizował zbiórkę charytatywną, w czasie której udało mu się zebrać 16 tysięcy złotych na leczenie dziewczyny chorej na raka.

Jak rozwinie się jego kanał na Youtube, czy poprawi się sytuacja życiowa jego brata? To wszystko jeszcze przed nami. Jedno jest pewne – DanielMagical błyskawicznie zaistniał na Youtube i już w początkach swojej działalności wywołuje skrajne reakcje. Dla jednych to niepokojący trend rosnącej popularności patologii, dla innych chłopak, który chcę pomóc swojemu bratu. A Wy po której jesteście stronie? 

 

Autor: Martyna Chmielewska

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43