Znajdź nas!
Aktualności

YouTube nareszcie doczekał się własnego fontu

2017-06-07

Font YouTube
Pod przewodnictwem Susan Wojcicki YouTube postawił kolejny krok na drodze do doskonałości. Właśnie zaprezentował własny font.

Wizytówka

Czcionka powstała przy współpracy z agencją brandingową Saffron (pracowała m.in. także dla Coca Coli) i nosi nazwę YouTube Sans. Zgodnie z założeniami posiada nowoczesny i przystępny design, nawiązuje do świata popkultury, jest efektowna i bardzo czytelna. Została zaprojektowana tak by przykuwać uwagę i zapewnić odbiorcy przeżycie, które utrwali mu się w pamięci, i do którego z przyjemnością będzie wracał. Bez wątpienia ma być wizytówką portalu przez długie lata.
 

Spójność

Upublicznienie YouTube Sans nieprzypadkowo nastąpiło niedługo po premierze YouTube TV. Oryginalny font ma być pomostem pomiędzy nowy projektem serwisu a jego dotychczasową działalnością. Docelowo będzie stosowany też we wszystkich przyszłych materiałach reklamowych serwisu, więc na pewno szybko do niego przywykniemy. Szczególnie, że prezentuje się na prawdę okazale. Czy to w wersji light, czy to w medium, bold lub extrabold.


Źródło: http://www.saffron-consultants.com/projects/youtube/


Lifting przycisku

Przy okazji tworzenia fontu udoskonaleniu poddano także słynny przycisk YouTube’a. Od teraz użytkownicy będą mogli używać go tak samo jak każdego innego znaku, co prawdopodobnie sprawi im dużą frajdę.


Źródło: http://www.itsnicethat.com/news/youtube-sans-typeface-by-saffron-190517


Źródło: http://www.saffron-consultants.com/projects/youtube/


Źródło: http://www.saffron-consultants.com/projects/youtube/

A jak Wam podoba się YouTube Sans?

Michał Baniowski

Źródło zdjęcia głównego: http://nordic.businessinsider.com/googles-youtube-space-london-2016-8/ 

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43