Znajdź nas!
Aktualności

Już nie taka nisza! Blogi parentingowe pisane przez ojców

2017-08-16

Piszą o wychowaniu, nie boją się poruszać trudnych tematów i szczerze mówić o blaskach i cieniach ojcostwa. Tych blogerów parentingowych warto znać!

.

 

 

Blogi parentingowe nie są już utożsamiane jedynie z mamami, które piszą o radościach i trudach wychowania dzieci. Coraz więcej w sieci ojców, którzy chcą dzielić się z czytelnikami opowieściami z życia rodzinnego. Świadome rodzicielstwo, blaski i cienie codzienności, zabawne anegdotki i rozmowy rodzinne to tylko niektóre z poruszanych przez nich tematów. Oto nasz przegląd blogów parentingowych pisanych przez ojców.

 

Blog Ojciec - Kamil Nowak

Gdy myślimy o piszących ojcach to Kamil i jego blog nasuwają się jako pierwsi. I to nie bez powodu! Blog Kamila pojawił się u Jasona Hunta w 2015 w brązowej dziesiątce najbardziej wpływowych blogerów. Nie da się ukryć, że jest to wyjątkowe miejsce w sieci, które jest jednym z najpopularniejszych blogów parentingowych. Kamil nie boi się poruszać trudnych tematów, przyznawać się do błędów, a także z rozbrajającą szczerością pokazywać jak tak naprawdę wygląda wychowanie dzieci. Nie zawsze przecież są to cudowne chwile, ale i trudne emocje, z którymi należy sobie poradzić. Jakiś czas temu ogromne poruszenie wywołał tekst blogera o klapsach, o którym pisaliśmy tutaj: Blog Ojciec przyznał się do bicia dzieci, dzisiaj żałuje. Kamil jest jednym z tych blogerów o którym często jest głośno i to nie z powodu skandali, ale z powodu podejmowania niewygodnych i kontrowersyjnych tematów. Obecnie Blog Ojciec ma ponad 100 tysięcy obserwatorów na Facebooku oraz niezwykle zaangażowane grono czytelników.


Źródło: blogojciec.pl

 

Fathersday

Blog prowadzony od 2014 roku przez Konrada. Znajdziemy na nim zapiski z życia codziennego rodziny. Z polotem, poczuciem humoru i puszczonym oczkiem do czytelnika. Bloger opisuje dorastanie swojej córki, a także typowe rodzicielskie perypetie. Blog Fathersday został doceniony przez portale dla rodziców oraz przez czytelników i innych blogerów parentingowych.


Źródło: facebook.com/fathersdaypl

 

Zuch

Maciek - czyli blogowy Zuch pisze od 2009 roku. Przez ten czas był już trzykrotnym finalistą Bloga Roku. Jego blog z pewnością jest oryginalnym miejscem w sieci, w którym Maciek pokazuje swoje życie rodzinne oraz pasje. Do niedawna prowadził dwa osobne blogi, teraz wszystko znajdziemy na tym jednym — lifestylowym. O czym możemy poczytać u Zucha? O gotowaniu, opiece nad dzieckiem, pracy freelancera i wielu innych. Teksty na blogu podzielone są na takie kategorie jak: Zuch buduje dom, Zuchobiektywnie, Zuch geek, Zuch w pracy, Jak być ojcem, Edukacja. Znajdzie się też coś dla fanów komiksów — także w parentingowym wydaniu.


Źródło: zuch.media

 

Pola do popisu

Pola do popisu to blog z krótkimi historyjkami opisującymi codzienne przygody. Lech sam o sobie pisze tak:

,,Ojciec amator, dziecko profesjonalista, czyli walka mocno nierówna, ale staram się nie wypaść z ringu".

Zamieszczone historyjki z pewnością spodobają się każdemu rodzicowi, w końcu opisują jego codzienną rzeczywistość. Warto wpaść do Lecha, by poczytać o jego rodzicielskich zmaganiach.


Źródło: facebook.com/PolaDoPopisu

 

Tata w pracy

Kamil pokazuje jak godzić obowiązki domowe z pracą. Pisze o karierze, wychowaniu dzieci, a także o wszystkich sprawach, które zaprzątają mu głowę. Nie zabraknie tutaj takich trudnych tematów, czy szczerych wpisów na temat blasków i cieni bycia ojcem w obecnych czasach. Teksty Kamila są często humorystyczne, ale także i bardzo merytoryczne – dlatego możemy się nie tylko pośmiać, ale dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Warto odwiedzić blog Kamila, nie tylko jeśli jest się pracującym rodzicem.


Źródło: tatawpracy.pl

 

Tata story

Jak pisze o sobie autor:

,,Jakieś 15 kg temu, w czasach studenckich jeden z wykładowców powiedział: nigdy nie zadawajcie się z ludźmi bez pasji. Obok takiej mądrości nie można było przejść obojętnie. Wyrazem mojej pasji jest Tata Story – nietuzinkowy blog parentingowy gdzie przeczytasz o emocjach, uczuciach, kuchni i podróżach okiem taty trzylatki".

Blog podzielony jest na kategorie: tata story, tata travel, stary w kuchni, life hacks oraz kids stuff. Tata story to miejsce, które między innymi polubią Ci, którzy mają w planach podróżowanie z dzieckiem i zależy im, by taki wyjazd, jak najlepiej zorganizować.


Źródło: facebook.com/BlogTataStory

 

Młody tata

Blog Młody tata prowadzony jest przez Zbyszka. Porusza on tematy związane z wychowaniem dziecka, spędzeniem z nim czasu, a także codzienności rodzica. Nie boi się pisać o tym, co go w rodzicielstwie denerwuje, a także o kontrowersyjnych społecznie tematach jak aborcja. Na blogu Młodego taty rodzice z pewnością znajdą wiele interesujących treści: począwszy od spędzenia czasu z dzieckiem, poprzez problemy rodzicielskie, a skończywszy na tym, jak przeżyć wesele z pociechą.


Źródło: mlodytata.pl

 

Co Wy na to?

Czytacie blogi paretingowe? Jeśli tak, to czy zwracacie uwagę na to, czy jest on pisany z perspektywy matki, czy ojca? A może lubicie zaznajamiać się z różnymi punktami widzenia? Dajcie nam znać! Oczywiście, jeśli znacie inne warte polecenia miejsca w sieci tworzone przez ojców to polećcie nam je w komentarzach.

 

Autorka: Martyna Chmielewska

Zdjęcie główne:unsplash

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43