Znajdź nas!
Porady dla influencerów

Żegnajcie filtry, witajcie aplikacje!

2018-03-16

Aplikacje nie tylko dla profesjonalnych fotografów - zobacz jak zmienić wygląd swojego zdjęcia w 5 minut!

 

 

 

 

Dlaczego miłośnicy estetycznych fotografii mieliby ograniczać się do filtrów na Instagramie? Przed Wami najlepsze (naszym zdaniem) aplikacje do koloryzowania zdjęć, które powinien opanować każdy prężnie działający na tym kanale influencer.

 

VSCO Cam

Źródło: vsco.co

 

To obecnie najpopularniejsza aplikacja do obróbki zdjęć mająca nawet swój oficjalny hashtag na Instagramie - #vscocam. Nic dziwnego - nawet jej podstawowa wersja zawiera wiele ciekawych poziomów koloryzowania zaznaczonych literami oraz cyframi (od A4 do X1). Ponadto w aplikacji można przerabiać różne parametry zdjęć, takie jak kontrast, ostrość czy ekspozycja. Jakby tego było mało, co parę miesięcy wypuszczany jest kolejny, darmowy zestaw filtrów. Z kolei prawdziwi fani aplikacji mogą wymieniać się zdjęciami w serwisie społecznościowym VSCO.

 • Za ile: podstawowa wersja – bezpłatna, pojedynczy zestaw filtrów – 0,99$, pełen pakiet filtrów – 5,99$.
 • Dla kogo: dla zwolenników minimalistycznych zdjęć. Coś dla siebie znajdą zarówno użytkownicy modnych ostatnio „ciepłych” filtrów, jak i tych czarno-białych o różnym natężeniu barw.
 • Nasze sugestie: polecamy filtry z kategorii A oraz M.

 

Snapseed

Źródło: 9to5google.com

 

Snapseed to program należący do Google, który jest bardzo łatwy w obsłudze. Wybierasz zdjęcie z galerii i pyk! Przed Tobą lista filtrów nazwanych pojedynczymi wyrazami, które mają związek z efektem, jaki daje dany filtr. Oczywiście nakładki to nie wszystko – możesz w dowolny sposób dostosować zdjęcie, zmieniając jego balans bieli, wyostrzenie czy HDR. Co ważne, edycji parametrów można dokonać dla całej fotografii lub tylko w jej wybranych fragmentach. Podobnie jak w VSCO Cam, można regulować intensywność filtrów. Minus: nie można zmieniać rozmiaru zdjęć.

 • Za ile: podstawowa wersja – bezpłatna, pełen pakiet – ok. 4€.
 • Dla kogo: dla osób szukających programu do podstawowej, nieskomplikowanej obróbki.
 • Nasze sugestie: ulubione filtry to Portrait, Smooth i Pop.

 

Afterlight

Źródło: microsoft.com

 

Kolejna aplikacja na smartfony, na którą warto, a nawet trzeba zwrócić uwagę. Możesz w niej przetestować wiele różnorodnych filtrów, które nie dość, że są nazwane z osobna, to jeszcze dodatkowo pogrupowane. Dzięki temu korzystanie z aplikacji jest znacznie łatwiejsze, zwłaszcza dla początkujących użytkowników. To, co wyróżnia tę aplikację na tle innych, to funkcja dodawania do zdjęcia kolorowych prześwietleń, które znajdują się w bibliotece programu. Jest to prosty sposób na ocieplenie lub ochłodzenie zdjęcia, a ponadto operowanie intensywnym refleksem światła (np. czerwonym lub niebieskim) doda każdej fotografii efekt „wow”.

 • Za ile: podstawowa wersja – bezpłatna, pojedynczy zestaw 15 filtrów i 12 tekstur – 4,99 zł (tzw. wander pack).
 • Dla kogo: dla użytkowników posiadających doświadczenie w obróbce zdjęć (także tych, dla których obróbka to coś więcej niż nałożenie filtrów i zmiana kontrastu).
 • Nasze sugestie: uwielbiamy filtr IDAHO (w kategorii GUEST) oraz wszystkie nakładki świetlne.
   


Influencerze, pamiętaj!

Żadna aplikacja nie jest w stanie zastąpić naturalnych warunków do robienia unikatowych zdjęć, które zainteresują Twoich odbiorców i wpłyną na estetyczne walory Twojego feed’u na Instagramie. Dlatego nie licz całkowicie na opisane aplikacje, tylko zadbaj o dobre światło, kadry i ostrość.

 

Autor: Sandra Lepsza

 

 

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43