Znajdź nas!
Aktualności

Czym nas zaskoczył YouTube w czerwcu? Podsumowanie miesiąca z Influencer.pl

2018-07-04

Kto ze znanych blogerów wystartował w czerwcu z własnym kanałem na YouTube? Którzy zagraniczni influencerzy promują Polskę? Tego dowiesz się z poniższego przeglądu.


Eksperyment Gonciarza z nagrywaniem po angielsku

W czerwcu Krzysztof Gonciarz postanowił dotrzeć do swoich obcojęzycznych widzów i vlogować w języku angielskim. Eksperyment miał trwać przez miesiąc, jednak już w połowie czerwca Krzysztof złamał się i wrzucił publikację po polsku. Pomysł nagrywania filmów po angielsku spotkał się z mieszanymi uczuciami odbiorców. Jedni cieszyli się i wspierali twórcę w nowym projekcie, a inni zarzucali Gonciarzowi, że jest po prostu nienaturalny. W czasie tego projektu statystyki twórcy spadły, dlatego na kanał wróciły vlogi w starym formacie.

Krzysztof podkreślił jednak, że ten eksperyment wiele go nauczył. Influencer znalazł własny „głos” w obcym języku i co ciekawe - stwierdził, że mówiąc po angielsku czuje się bardziej sobą.
 


https://youtu.be/sWtCwSHok-o

 


Joanna Glogaza rusza z kanałem na YouTube

Joanna Glogaza prócz pisania bloga i książek postanowiła także podbić YouTube. Jak się okazuje, miała już na tym serwisie kilka prób, jednak każda z nich nie należała do szczególnie udanych. Tym razem będzie to jednak nowy początek. Jak sama pisze:

O czym będzie kanał? O zwykłych rzeczach. O planowaniu posiłków, o malowaniu szafki na granatowo, o sprzątaniu w szafie, o tym, dlaczego mój chłopak nie pomaga mi w domu (wskazówka – bo mieszka tu tak samo, jak ja i tak samo dba o naszą wspólną przestrzeń – nikt tu nikomu nie pomaga).

Na pierwszy ogień poszedł filmik o mojej ukochanej przyjemności, czyli ASMR. Odkryłam go dzięki czytelniczce bloga, Martynie, która zostawiła mi kiedyś komentarz z linkiem do tej dziwnej rozrywki. To właśnie jedna z tych rzeczy, na której temat szkoda sobie strzępić język, dużo lepiej zobaczyć i usłyszeć.


https://youtu.be/JkzzXA7SfXM


Aktualnie na kanale Joanny Glogazy znajdują się 4 nowe filmy: o ASMR, haul z drugiej ręki, zakupy w second handzie i filmik promujący książkę autorki o grach towarzyskich.Zagraniczni influencerzy promują Polskę

Akcja #VisitPoland ma na celu wypromowanie Polski, jako atrakcyjnego kierunku podróży. Koncepcja ta została przygotowana przez Polską Organizację Turystyczną i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do współpracy zostali zaproszeni tacy twórcy jak: Louis Cole (FunForLouis), Alan Estrada (Alanxelmundo), Christian LeBlanc (Lost LeBlanc), Marco i Alex Ayling (Vegabrothers), Pau Clavero (Clavero), Conner Sullivan (Conner Sullivan) oraz Angela An (InternationallyMe).

Warto trzymać rękę na pulsie i śledzić całą akcję w social media.


https://youtu.be/GCy8zyxL6tw

 

Naruciak przekroczył próg 2 milionów subskrypcji

W czerwcu Naruciak przekroczył próg 2 milionów subskrypcji. Jest to dopiero siódmy YouTuber w Polsce, który może poszczycić się takim wynikiem. Naruciak prowadzi kanał już 5 lat - przez ten czas zdobył dużo doświadczenia, o którym opowiada w specjalnym filmiku: Jak łatwo zdobyć 2 000 000 widzów - poradnik.
 


https://youtu.be/dy_JIgL_K0QArlena Witt odwiedziła więzienie

Niedawno na kanale Arleny pojawił się vlog z więzienia. Okazało się, że YouTuberka została zaproszona do płockiego więzienia przez tamtejszego nauczyciela angielskiego.

YouTuberka opowiedziała nieco o swoim kanale, podpisała książki, a także zwyczajnie porozmawiała z oglądającymi ją więźniami. Zapis tego spotkania można znaleźć w osobnym vlogu z tego dnia.
 


https://youtu.be/dZj_8Lyb4BsWyjątkowy odcinek 7 metrów pod ziemią

W ostatnich tygodniach czerwca na kanale 7 metrów pod ziemią pojawił się wyjątkowy odcinek poświęcony rozmowie z Panią Aliną, która jest jedną z ostatnich osób, które przeżyły Auschwitz. Nie da się ukryć, że to jeden z najbardziej poruszających odcinków na tym kanale. 
 


https://youtu.be/HX4zox3rHOcWasze odkrycia

Na co zwróciliście uwagę przez ostatni miesiąc na YouTube? Odkryliście nowy i ciekawy kanał? A może sami go założyliście? Dajcie znać w komentarzach!

 

 

Autorka: Martyna Chmielewska

Źródło zdjęcia głównego: https://youtu.be/dy_JIgL_K0Q

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43