Znajdź nas!
Aktualności

Czym zaskoczył nas YouTube w listopadzie? Przegląd miesiąca z Influencer.pl

2018-12-03

Nowości, nowości, nowości! Sprawdź, co wydarzyło się na YouTube w listopadzie!

 

 

 

W listopadzie nie ominęły nas mniejsze i większe dramy na YouTube – aż chciałoby się powiedzieć: nic nowego. Prócz dram jednak też się działo! Jeśli jesteście ciekawi, co mogło Was ominąć w listopadzie na YouTube, to sprawdźcie nasze podsumowanie!

 

Lord Kruszwil kontra TVN

Niedawno w Dzień dobry TVN został wyemitowany program o tak zwanych „patostreamerach”.  Zostały w nim pokazane fragmenty z transmisji u takich YouTuberów jak Daniel Magical, a także z filmów Lorda Kruszwila. Ten drugi poczuł się na tyle urażony takim zestawieniem, że nagrał odpowiedź skierowaną do TVN.

 

Źródło: Lord Kruszwil

 

YouTuber w mocnych słowach zarzucił stacji hipokryzję, a także nie zgadza się z postawieniem go obok patostremerów. Zwraca uwagę, że jego firmy nie są nagrywane całkowicie na poważnie, a raczej a w celach rozrywkowych. Lord Kruszwil zaproponował dziennikarzom TVN rozmowę na temat wspomnianego materiału.

 

Drama Karolka i Rembola

W listopadzie nie zabrakło także sprzeczki między YouTuberami. Rembol nakręcił film, w którym zarzuca Karolkowi wzorowanie się na jego serii „Zagubiony w Internecie”. Początkowo zarówno Karolek, jak i Rembol wspierali się i promowali w tych bliźniaczych seriach, jednak po czasie Rembol uznał, że podobieństwa filmów Karolka do jego materiałów są za duże, a większy twórca za bardzo „inspiruje się” jego twórczością.

 

Źródło: REMBOL

 

Karolek odpowiedział na te zarzuty, zwracając uwagę na istnienie podobnych filmików "reaction video", jak i miniaturek także u wielu innych twórców.

 

Źródło: Karolek

 

Co myślicie na ten temat? Uważacie, że Rembol ma rację? Karolek? A może jednak prawda leży gdzieś pośrodku?

 

Kampania przeciwsmogowa

Zbliżający się czas świąteczny, to nie tylko piękne prezenty, vlogmasy, czy śnieg, ale także drastycznie pogarszająca się jakość powietrza. W ostatnich miesiącach influencerzy uczestniczyli w akcjach dotyczących między innymi plastikowych słomek, by teraz zwrócić uwagę na smog.

 

Źródło: Global Compact Network Poland

 

Akcja ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej jakości powietrza. By dołączyć do akcji i na dobę wstrzymać smog wystarczy nagrać film, na którym wstrzymujesz oddech i oznaczyć go hasztagiem #wstrzymajsmog. W filmie kampanii przeciwsmogowej, obok takich gwiazd jak: Magda Gessler, Krzysztof Ibisz, Małgorzata Foremniak wzięli udział YouTuberzy: Rezigiusz i Ajgor Ignacy.

 

Magik Y i  MrBeast

Jeszcze kilka miesięcy temu pisaliśmy o zmianach na kanale Magic of Y który, który postanowił nagrywać swoje filmy po angielsku, by dotrzeć do szerszej widowni. Jak się okazuje, bardzo dobrze mu to idzie! W listopadzie nagrał wspólny film z popularnym twórcą - MrBeast, którego subskrybuje ponad 10 milionów osób.

 

Źródło: Magic of Y

 

Red Lipstick Monster i jej biuro

W listopadzie pojawił się wyjątkowy film na kanale Red Lipstick Monster. Influencerka pokazała w nim, jak wygląda jej biuro. Nie da się ukryć, że to wyjątkowa przestrzeń, w którym widać kreatywną duszę influencerki. Co więcej, w biurze pracują także tacy twórcy jak: Karol Paciorek, czy Paulina Lis.

 

Źródło: Red Lipstick Monster

 

 

Seria: „Jak ogarnąć” u Andrzeja Tucholskiego

Na kanale Andrzeja Tucholskiego można znaleźć inspirującą serię: „Jak ogarnąć”, czyli rozmowy z ludźmi o życiu, pracy, karierze i innych interesujących tematach. Do tej pory w odcinkach pojawili się: Billie Sparrow, Kasia Gandor, Łukasz Kielban, Arlena Witt, Maciej Orłoś i Radzka.

 

Źródło: Andrzej Tucholski

 

 

Pięć minut z Billie Sparrow i Hanią Es

Kanał 5 minut tworzą dwie popularne twórczynie: Billie Sparrow i Hania Es. W krótkich pięciominutowych (a jakże!) filmach poruszają przeróżne tematy. Rozmawiają o jesieni, operacjach plastycznych, modzie na zero waste, czy dramach na YouTube. Filmiki mają formę swobodnej rozmowy przyjaciółek, a podejmowana tematyka jest na tyle różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie, a już szczególnie osoby, które śledzą obydwie YouTuberki, bądź jedną z nich.

 

Źródło: 5 MINUT

 

 

Wasze odkrycia

Co ciekawego odkryliście na YouTube w listopadzie? Która z dram szczególnie Was zaangażowała? A może sami założyliście swój kanał na tym portalu? Dajcie znać w komentarzach!

 

 

 

 

Źródło zdjęcia głównego: YouTube Lord Kruszwil

Autor: Martyna Chmielewska

 

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43