Znajdź nas!
Social media

Ile danych pobierają social media?

2022-12-09

social media ile danych pobierają
Media społecznościowe na stałe wpisały się w naszą codzienność. Spędzamy mnóstwo czasu w takich serwisach jak Facebook, Twitter, Instagram czy TikTok.

Ze względu na to, że wyświetlane są w nich głównie treści audiowizualne, mamy prawo obawiać się, czy nie będą one w znaczącym stopniu nadwyrężały naszych pakietów internetu mobilnego. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytania: ile danych pobierają social media? Co warto przeglądać, przy użyciu pakietu internetowego, a co po podłączeniu do Wi-Fi?

Spis treści:

  1. Social media – podstawowe informacje
  2. Zużycie danych w mediach społecznościowych
  3. Jak oszczędzać dane mobilne?
  4. Ile danych pobierają social media?

Social media – podstawowe informacje

Media społecznościowe towarzyszą nam już od ponad dekady. Dzięki nim w wygodny sposób możemy kontaktować się z rodziną i znajomymi, przeglądać wiadomości z kraju czy ze świata oraz obserwować wartościowe dla nas profile. Najpopularniejsze w tej chwili serwisy społecznościowe (i jednocześnie najbardziej rozpoznawalne) to Facebook oraz Instagram. Młodzież chętnie przegląda TikToka. Twitter natomiast jest bardzo ciekawym newsfeedem i platformą służącą do wymiany poglądów. Każdy ma swoje indywidualne preferencje związane z mediami społecznościowymi i obecnie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zużycie danych w mediach społecznościowych

Zużycie danych w mediach społecznościowych jest bardzo różne. W przypadku Twittera będzie ono bardzo małe – tam wymieniamy się głównie tweetami tekstowymi. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku serwisów bardziej zorientowanych na treści audiowizualne.

Facebook, Instagram czy TikTok mogą zaskoczyć nas naprawdę sporym poborem danych mobilnych. Odwiedzając te serwisy sporadycznie, raczej nie mamy się czego obawiać. Gorzej, jeśli spędzamy wiele godzin na przeglądaniu zdjęć oraz materiałów wideo. Wtedy nasz pakiet internetowy może wyczerpać się nawet w kilka dni. Spore ilości danych zużywają także rozmowy wideo na WhatsApp czy w Messengerze.

Dlatego warto brać pod uwagę naszą aktywność w sieci w momencie podpisywania umowy z operatorem. Jeśli spędzamy w internecie sporo czasu – nasz pakiet internetowy powinien być jak największy.

Jeśli natomiast korzystamy z internetu sporadycznie, zdecydujmy się na tańszy abonament. W ten sposób przez cały okres trwania umowy możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak oszczędzać dane mobilne?

Przede wszystkim korzystajmy z pakietu danych tylko wtedy, gdy go potrzebujemy, np. czekamy na ważnego maila bądź wiadomość w komunikatorze, a nie mamy możliwości połączenia się z Wi-Fi. W innych przypadkach wyłączajmy dane mobilne. Oszczędzimy pakiet danych i odciążymy baterię naszego urządzenia.

W domu korzystajmy głównie z internetu poprzez Wi-Fi. Zazwyczaj mamy tam dostęp do nielimitowanego internetu domowego, który zapewnia nam szybki i nieograniczony przesył danych.

Z internetu stacjonarnego korzystajmy szczególnie wtedy, gdy pobieramy duże pliki (jak mapy nawigacji, gry i aplikacje), oglądamy materiały wideo czy przeglądamy pakietożerne media społecznościowe.

Ile danych pobierają social media?

Media społecznościowe mogą mocno nadwyrężyć nasz pakiet danych mobilnych. Dlatego podpisując umowę abonamentową, zwróćmy uwagę na to, ile czasu spędzamy w sieci. Jeśli sporo, warto wyposażyć się pokaźny pakiet. Już te przekraczające 40-50 GB powinny zapewnić nam szerokie możliwości przeglądania mediów społecznościowych poza domem – bez obaw o wyczerpanie transferu. Niezależnie od tego, czy spędzamy godziny na Facebooku, Instagramie czy TikToku – z pokaźnym pakietem internetowym zawsze będziemy czuć się komfortowo.

Treść promowana opratora play.pl

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43