Znajdź nas!
Porady dla influencerów

Chmura na wyciągnięcie ręki. Oto dlaczego warto przenieść się do chmury

2023-01-12

kobieta z laptopem na kolanach pracująca w chmurze
Fizyczne nośniki danych, choć wygodne, łatwe w obsłudze i niewymagające połączenia z Internetem, coraz częściej przestają być wystarczające.

Firmy prywatne, ale również państwowe spółki, a nawet operatorzy usług kluczowych, jak szpitale, coraz częściej przenoszą swoje zasoby do chmury. I choć nazwa tego rozwiązania może sugerować, że wisi ono gdzieś na niebie, w rzeczywistości stoją za nim potężne serwery o wielkich mocach obliczeniowych. A wielkie moce - to wielkie możliwości.

Chmura - wygoda i bezpieczeństwo

Rozwiązania chmurowe pozwalają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa całej infrastruktury IT, jak również danych, jakie gromadzone są w przedsiębiorstwie. Już wielokrotnie dochodziło do przypadków, gdzie dane papierowe ulegały zniszczeniu, a te przechowywane w obrębie dysku komputera bądź na nośnikach zewnętrznych zostały zgubione lub wykradzione – czy to bezpośrednio z fizycznego miejsca przechowywania, czy też w konsekwencji ataków hakerskich. Z chmurą jest inaczej: dostęp do środowiska jest zabezpieczony, a infrastruktura oraz dane nie są przechowywane na komputerze. Dzięki chmurze kopie zapasowe danych są przechowywane bez obaw o ich utratę.

Jednak chmura to nie tylko archiwizacja danych. Rozwiązanie to umożliwia pracę z różnymi modelami chmury, które przekładają się na zakres obowiązków w zakresie obsługi „clouda”. Funkcjonalności mogą być implementowane w czterech opcjach: oprogramowanie jako usługa, infrastruktura jako usługa, platforma jako usługa lub model on-premise umożliwiający uruchamianie usług lokalnie.

Przenieś dane do chmury z Euvic

Jeżeli poszukujesz rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej, jaka jest obsługiwana w Twojej firmie, rozważ wykorzystanie chmury. Zakres dostarczanych funkcjonalności może być dostosowany bezpośrednio do Twoich indywidualnych potrzeb.

Dowiedz się więcej o możliwościach w zakresie technologii chmurowej udostępnianej przez największych graczy na arenie IT: Google, Microsoft oraz Amazon i sprawdź, która opcja będzie najlepsza dla Twojego biznesu. Zapoznaj się z zawartością strony https://www.euvic.com/pl/chmura-obliczeniowa/ i skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści rozwieją wszelkie wątpliwości i zaproponują usługę, która w najlepszym stopniu spełni oczekiwania Twojego biznesu. Współpraca z Euvic to jednak nie tylko wdrożenie, ale również szkolenie użytkowników, profesjonalne doradztwo oraz wsparcie środowiska w chmurze.

Artykuł powstał przy udziale partnera strony.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43