Znajdź nas!
Social media

Jak usunąć konto na YouTube i czy da się przenieść content?

2023-04-06

usuwanie konta na YouTube
Z popularnego serwisu YouTube korzystają miliony osób na całym świecie. Co ciekawe, nie są to tylko zwykli użytkownicy, ale także i twórcy, którzy traktują YouTube jako sposób na zarobek.

Jednocześnie co chwile w sieci pojawiają się kolejne platformy, które kuszą potencjalnych twórców szeregiem zalet. Wiedza odnośnie tego, jak usunąć konto na YouTube i przenieść content na inne platformy może się więc przydać!

Czy można usunąć konto na YouTube?

Czy można usunąć kontro na YouTube? - pytanie to wydaje się być retoryczne. Z teoretycznego punktu widzenia, profil w serwisie zakładamy dobrowolnie, więc powinniśmy mieć możliwość usunięcia ich w wybranym momencie. Warto jednak mieć na uwadze to, że usuwanie kanału na YouTube to nie to samo co usuwanie całego konta. W pierwszym przypadku "wymazujemy" przesłane dotychczas treści, podczas gry w drugim, kasujemy całą aktywność oraz podane informacje. Podsumowując - usuwanie konta na YT jest jak najbardziej możliwe, a przeprowadzenie całego procesu nie jest skomplikowane.

Jak usunąć konto na YouTube korzystając z laptopa?

Jeśli zastanawiasz się jak usunąć konto na YouTube korzystając z laptopa, to zastanów się, czy aby na tym najbardziej Ci zależy?. Jeśli jesteś początkującym youtuberem i Twoje filmy są niskiej jakości, być może lepszym rozwiązaniem będzie trwałe usuwanie kanału na YouTube i założenie nowego? Jeśli jednak jesteś zdecydowany i chcesz dezaktywować swoje konto, wówczas zajmie Ci to jedynie krótką chwilę, podobnie jak usuwanie konta na Instagramie czy Facebooku. Oto krótka instrukcja, która przeprowadzi Cię przez cały proces dezaktywacji:

 • przejdź do swojego konta na YouTube i kliknij łącze "Konto" - znajdziesz je na górze strony;
 • odszukaj łącze "Sekcja dotycząca konta" - które, dla odmiany, znajduje się na dole strony;
 • kliknij przycisk "Usunąć konto" - zostaniesz przekierowany do strony usuwania konta;
 • podaj powód zamknięcia konta i potwierdź swoją tożsamość.

W ten prosty sposób możliwe jest trwałe usunięcie konta na YouTube.

Usunięcie konta YouTube na telefonie - jak to zrobić?

Usunięcie konta YouTube na telefonie nie jest równoznaczne z usunięciem aplikacji - o czym musisz pamiętać. Podczas gdy korzystasz ze smartfona, musisz przejść i zalogować się do swojego konta Google. Następnie:

 • uruchom zakładkę "Dane i personalizacja" - w ustawieniach konta Google;
 • odszukaj łącze "Usuń usługę lub swoje konto" - znajdziesz je na samym dole strony;
 • kliknij łącze "Usuń usługę" - z listy usług, które Ci się pojawią wybierz YouTube.

W ten prosty sposób możliwe jest usunięcie konta na YouTube na telefonie. Pamiętaj, że konta nie będziesz mógł już odzyskać.

Jak usunąć konto premium na YouTube?

Jeśli jesteś subskrybentem, to YouTube Premium jest świetnie Ci znaną usługą. Jest to płatna opcja, która uwolni Cię od reklam. Jednocześnie musisz wiedzieć, że usługę tę możesz zatrzymać w dowolnym momencie jej trwania. Tak więc jak usunąć konto premium na YouTube? Otóż:

 • zaloguj się na swoje konto Google i dotknij ikonkę swojego zdjęcia profilowego - pojawi się łącze "Płatne subskrypcje";
 • wybierz z listy usług tę, którą chcesz anulować - w tym wypadku jest to YouTube Premium;
 • kliknij łącze "Kontynuuj";
 • podaj powód usunięcia YouTube Premium i potwierdź żądanie.

W tym momencie Twoja subskrypcja YouTube Premium zostanie wstrzymana i usunięta.

Przeniesienie materiałów wideo na inne konto w serwisie YouTube - czy to możliwe?

Jako twórca w serwisie YouTube sam zarządzasz przesyłanymi treściami. Być może spotkała Cię czasowa blokada konta na YouTube, a nie masz cierpliwości, by odczekać do momentu w którym ona wygaśnie? Wówczas rozwiązaniem dla Ciebie jest stworzenie nowego kanału lub wykorzystanie innej platformy do publikacji. W serwisie YouTube przeniesienie filmików na inne konto jest możliwe, jednak musisz zrobić to manualnie. Niestety, nie możesz łączyć ze sobą dwóch, oddzielnych kanałów i automatycznie przenosić danych. Wobec tego przeniesienie materiałów wideo na inne konto jest możliwe tylko i wyłącznie za pomocą "ręcznego" przesyłania danych, co może zająć Ci dłuższą chwilę.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43