Znajdź nas!
Social media

Blokada konta na YouTube - czy jest szansa na jego przywrócenie?

2023-03-31

przywrócenie konta na YouTube
YouTube to popularny portal do udostępniania treści wideo. Szacuje się, że sam serwis doczekał się już ponad 80 milionów subskrybentów.

Platforma stała się również miejscem, które pozwala na generowanie zarobków. Jednak w pewnych przypadkach nasze konto na YouTube może zostać zablokowane. Czy jednak istnieje szansa na jego przywrócenie?

Mam zablokowane konto na YouTube - co zrobić?

Jeśli jesteś twórcą, wówczas długo musiałeś pracować na zdobycie subskrybentów. Nic więc dziwnego, że ban na YouTube wywołuje u Ciebie frustrację i złość. Zanim jednak napiszesz maila z prośbą o odblokowanie konta na YouTube, zastanów się co możesz zrobić? W pierwszej kolejności, dowiedz się, dlaczego dostałeś bana na YouTube? - to pomoże Ci przemyśleć następne kroki. Powodem blokady może być chociażby:

  • podejrzana aktywność na koncie - wówczas jest ono blokowane ze względów bezpieczeństwa;
  • Twoje treści naruszają warunki korzystania z usług - przypadkowo mogłeś np. naruszyć prawo autorskie;
  • spam lub nadużywanie konta.

Zablokowane konto na YouTube wcale nie jest "czymś" nowym. Wielu, świetnie znanych twórców traciło już w ten sposób możliwość zarobku i publikacji w serwisie. Pamiętaj, że usunięcie konta na YouTube pod wpływem emocji i próba stworzenia nowego, nie jest wyjściem z sytuacji. Istnieje kilka sposobów, by odzyskać swój "dorobek" i wrócić do kreowania przekazu!

Odblokowanie konta na YouTube - czy jest możliwe?

Analogicznie, kiedy masz zablokowane konto na YouTube, musisz znaleźć sposób na jego przywrócenie. Jedną z możliwości jest wysłanie odwołania od podjętej decyzji. Każdy użytkownik usług Google ma możliwość wypełnienia formularza, który jest jednocześnie prośbą o przywrócenie konta na YouTube. Podczas wypełniania musisz podać pełną nazwę kanału, dodatkowy adres e - mail oraz podać przyczynę zablokowanego konta na YouTube. Wówczas istnieją dwa, możliwe scenariusze:

  • Google pozytywnie rozpatrzy Twoją prośbę i nastąpi odblokowanie konta na YouTube;
  • Google nałoży na Ciebie "dożywotni ban na YouTube" - jest to jednoznaczne z tym, że publikowane treści naruszały pewne zasady i warunki korzystania z usług.

Wówczas będziesz musiał zaakceptować usunięcie konta na YouTube i pogodzić się z jego utratą.

Dożywotni ban na YouTube - jak możesz go uniknąć?

YouTube to bardzo wymagający serwis, o czym wiele osób się już przekonało. Jeśli więc nie chcesz "bawić się" w prośby o przywrócenie konta na YouTube, musisz dołożyć wszelkich starań, by nie zostało ono zablokowane. Przede wszystkim zapoznaj się dokładnie z zasadami korzystania z serwisu i regulaminem odnośnie praw autorskich. Co więcej, pamiętaj, że propagowane przez Ciebie treści nie mogą naruszać "dobra społeczności" - YouTube na ten aspekt zwraca ogromną uwagę. Dbając o publikowanie jakościowego i zgodnego z zasadami contentu, ban na YouTube nie powinien być Twoim zmartwieniem. Pamiętaj również, że w przypadku podejrzenia o naruszeniu regulaminu, serwis wyśle Ci ostrzeżenie. Jeśli uzyskasz 3 "nagany" w ciągu 90 dni wówczas dostaniesz dożywotni ban na YouTube, co spowoduje usunięcie Twojego konta.

Którzy influencerzy dostali dożywotniego bana na YouTube?

Usunięcie konta na YouTube to smak gorzkiej porażki, z którym musiało się pogodzić już wielu influencerów. Większość z nich posiada zablokowane konta na YouTube za publikacje nieodpowiednich treści. Tak więc, którzy youtuberzy dostali bana? Otóż na początku warto tu wskazać na popularnego influencera, którym jest NitroZyniak. Nie tak dawno temu YouTube potwierdziło jego dożywotni ban i usunięcie konta. Kolejnym przykładem może być "pato - streamer" Rafonix, który pożegnał się ze swoim kontem na YouTube już w 2015 roku. Takich przykładów można podać jeszcze bardzo wiele, gdyż obecnie konkurencja w serwisie YouTube, skłania niektórych influencerów do publikowania mocno kontrowersyjnych treści. Niestety, za złamanie regulaminu serwisu musieli oni ponieść przykre konsekwencje, które oznaczały nie tylko dożywotni ban na YouTube, ale także utratę swojej publiczności i - poniekąd - także źródła dochodu.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43