Znajdź nas!
Porady dla influencerów

5 pomysłów jak dorobić do domowego budżetu

2023-05-08

jak dorobić do pensji
Mimo stabilnych zarobków cały czas czujesz, że żyjesz od pierwszego do pierwszego?

Przez myśl na pewno przeszło Ci prowadzenie własnego biznesu generującego dodatkowy przychód. Ze względu na ograniczoną ilość czasu nie mogłoby to jednak być zajęcie bardzo angażujące. Jakimi rodzajami działalności warto się więc zainteresować? Poniżej znajdziesz listę 5 pomysłów na to, jak dorobić do domowego budżetu!

Własny sklep internetowy

Choć prowadzenie własnego sklepu internetowego może kosztować Cię sporo czasu i energii, to doskonale sprawdzi się także jako sposób na dodatkowy zarobek. Odsetek internautów robiących zakupy online cały czas rośnie, więc znalezienie klientów w sieci nie powinno być dla Ciebie żadnym problemem. Warunkiem koniecznym będzie oczywiście atrakcyjny pomysł na asortyment oraz markę. Swoją ofertę możesz skompletować z produktów tradycyjnej hurtowni lub z ręcznie wytwarzanych artykułów. To drugie rozwiązanie w wielu przypadkach okaże się szczególnie trafionym pomysłem.

Sprzedając rękodzieło, ograniczasz firmowe wydatki i ułatwiasz sobie wybicie się na rynku. Monetyzujesz też własną pasję, co idealnie wpisuje się w specyfikę dodatkowej działalności zarobkowej. Taki pomysł na biznes warto rozważyć przede wszystkim wtedy, gdy hobbystycznie zajmujesz się na przykład wytwarzaniem biżuterii, mebli, ozdób czy odzieży.

Budowa i prowadzenie sklepu internetowego są w dzisiejszych czasach wyjątkowo proste. Nie musisz więc obawiać się, że związane z nimi procesy pochłoną Twój cenny czas. Wystarczy, że zaopatrzysz się w funkcjonalną platformę e-commerce, wyposażoną między innymi w:

  • intuicyjny kreator sklepu,
  • edytowalne szablony,
  • integracje z hurtowniami,
  • bramkę płatności,
  • moduł usług kurierskich,
  • integracje z dodatkowymi kanałami sprzedaży.

Oprogramowanie tego typu pozwoli Ci nie tylko kilkoma kliknięciami uruchomić sklep internetowy, ale też wygodnie zarządzać sprzedażą w wielu miejscach w sieci (np. w Allegro, eBay, Ceneo, OLX itd.) z poziomu jednego panelu administracyjnego.

Sprzedaż w dropshippingu

Jeżeli interesuje Cię zarabianie na sprzedaży online, ale boisz się, że nie wystarczy Ci czasu na prowadzenie tradycyjnego e-commerce'u, zawsze możesz zdecydować się na dropshipping. To innowacyjny model outsourcingu logistyki, w którym obowiązki związane ze składowaniem towarów i realizacją zamówień powierzasz specjalnej hurtowni. Pozwala Ci to zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii, ponieważ nie musisz osobiście prowadzić magazynu i zajmować się pakowaniem oraz wysyłką produktów do klientów.

Aby uruchomić sklep internetowy w tym modelu, przyda Ci się dobra platforma e-commerce, zapewniająca dostęp do integracji z hurtowniami dropshippingowymi. Im lepsze oprogramowanie, tym więcej ofert będziesz mieć do wyboru. Po połączeniu witryny z wybranymi dostawcami ich produkty zostaną automatycznie pobrane na Twoją stronę i będą na bieżąco aktualizowane.

Jak widzisz, dropshipping jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą dorobić do domowego budżetu, mając ograniczone zasoby czasowe. Dzięki przeniesieniu większości procesów logistycznych na hurtownie, Twoja aktywność ogranicza się właściwie do prowadzenia działań marketingowych i utrzymywania kontaktu z klientami. Z powodzeniem połączysz te obowiązki z pracą na etacie czy innymi zajęciami.

Copywriting

Lubisz pisać? Możesz na tym zarabiać! Copywriting to świetny sposób na generowanie dodatkowych przychodów. Tworzenie tekstów na zlecenie nie ogranicza Cię ani w zakresie czasu pracy, ani miejsca jej wykonywania. Tylko od Ciebie zależy, jakie treści i w jakich ilościach będziesz pisać. Możesz więc skoncentrować się na branży, która jest ci dobrze znana — choćby na tej, w której pracujesz na co dzień.

Wejście na rynek copywritingu jest stosunkowo łatwe, choć może zniechęcać dość niskimi stawkami. Musisz mieć jednak na uwadze, że Twoje zarobki z czasem wzrosną. Kluczem do sukcesu w tej branży okaże się bowiem doświadczenie, znajdujące potwierdzenie w bogatym portfolio. Pamiętaj, że copywriting wymaga zarówno szybkiego i bezbłędnego pisania, jak i znajomości wybranej dziedziny lub przynajmniej umiejętności szybkiego pozyskiwania informacji.

Aby zacząć działalność copywriterską, załóż jednoosobowe przedsiębiorstwo i zacznij pozyskiwać projekty, które Cię interesują. Ciekawe zlecenia znajdziesz w serwisach ogłoszeniowych, mediach społecznościowych oraz na specjalnych platformach dedykowanych freelancerom.

Korepetycje i kursy online

Swoją wiedzą możesz dzielić się nie tylko na piśmie, ale także podczas spotkań online. To znakomita metoda prowadzenia korepetycji czy różnego rodzaju kursów. Nie tracisz czasu na dojazdy, a do świadczenia swoich usług potrzebujesz jedynie komputera z dostępem do Internetu. Wszystko to pozwala Ci zajmować się taką działalnością w dowolnym czasie i miejscu — także po godzinach regularnej pracy.

Za grupę docelową możesz obrać sobie młodzież szkolną bądź studentów, ale także osoby dorosłe zainteresowane dziedziną, w której się specjalizujesz. Nie ma więc większego znaczenia, czy będziesz prowadzić korepetycje z matematyki, czy kursy z zarządzania i podstaw ekonomii. Tylko od Ciebie zależy, do kogo skierujesz swoją ofertę i jak przekonasz do niej swoich przyszłych uczniów.

Influencer marketing

Afiliacja i influencer marketing to rewelacyjne przykłady dodatkowej działalności zarobkowej. Zajmując się nimi, możesz nawet nie czuć, że pracujesz. Sprowadzają się w końcu do publikowania określonych treści w mediach społecznościowych lub na blogu. Warto jednak zauważyć, że mowa o treściach wysokiej jakości, które wymagają odpowiedniego przygotowania i dostosowania do oczekiwań grupy docelowej.

Ilość pracy niezbędnej do prowadzenia działań z zakresu influencer marketingu będzie więc zależeć zarówno od Twojego pomysłu na markę, jak i od potrzeb reklamodawców. Jedni z nich zlecą Ci stworzenie recenzji na zamówienie, drudzy zadowolą się lokowaniem produktu w Twoim materiale, a jeszcze inni przekażą Ci po prostu link afiliacyjny do publikacji.

Zwróć również uwagę na to, że rozpoczęcie działalności w influencer marketingu wiąże się z koniecznością wypracowania sobie rozpoznawalności w sieci. Budowa wizerunku marki poprzez tworzenie i publikowanie contentu wysokiej jakości może okazać się dla Ciebie dość czasochłonna i wymagająca. Co więcej, osiągnięty poziom musisz później utrzymywać, aby cały czas zyskiwać nowych odbiorców, a przynajmniej nie tracić dotychczasowych. Mimo wszystko warto podjąć taki wysiłek, ponieważ pozwoli Ci on zarabiać na Twojej pasji.

Jak dorobić do domowego budżetu? Podsumowanie

W naszym artykule zaprezentowaliśmy jedynie 5 pomysłów na to, jak dorobić do domowego budżetu. Twoje możliwości w tym obszarze są jednak nieograniczone! Inspiruj się swoimi pasjami i obserwuj rynek, próbując odpowiedzieć sobie na pytanie, jak Twoje predyspozycje mogą pomóc innym ludziom. Dzięki temu z łatwością znajdziesz działalność zarobkową, która pozwoli Ci generować dodatkowy przychód!

Artykuł gościnny.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43