Znajdź nas!
Porady dla influencerów

Trendy w pozycjonowaniu w 2023 roku

2023-06-01

trendy w pozycjonowaniu 2023
W dzisiejszych czasach przemiany społeczno-gospodarcze zachodzą naprawdę szybko. Również przemiany technologiczne mają duży wpływ na życie społeczeństwa.

Zmiany nie omijają także branży pozycjonowania, dlatego warto na bieżąco śledzić trendy, które pojawiły się w roku 2023. Jeśli na co dzień zajmujemy się SEO, powinniśmy wiedzieć o tym, „co w sieci piszczy”. Oto kilka istotnych trendów, na które warto zwrócić uwagę w tym roku.

Wyszukiwanie semantyczne

W roku 2023 rośnie popularność wyszukiwania semantycznego. Co to takiego? Otóż wyszukiwarki, takie jak Google, coraz bardziej skupiają się na zrozumieniu kontekstu i intencji użytkownika, a nie tylko na dopasowaniu słów kluczowych. Dlatego ważne jest tworzenie treści o wysokiej jakości, bogatych w informacje, które odpowiadają na pytania i potrzeby użytkowników. Tym zajmują się doświadczeni copywriterzy, dlatego firmy bardzo często decydują się na współpracę z agencjami SEO, które oferują profesjonalne pozycjonowanie. Poznań pod tym względem może pochwalić się wieloma specjalistami. Duże znaczenie na wielkopolskim rynku SEO ma między innymi firma Kolabo IT, która współpracuje z przedsiębiorcami z całego kraju.

Wyszukiwanie głosowe

Na popularności zyskuje też wyszukiwanie głosowe. Ma to związek z rosnącą liczbą urządzeń, takich jak inteligentne głośniki czy asystenci głosowi. To wymusza dostosowanie strategii pozycjonowania do zapytań głosowych. Treści powinny być bardziej naturalne, odpowiadać na pytania i uwzględniać dłuższe formy zapytań. Dlatego to zadanie także warto powierzyć specjalistom.

"Featured Snippets"

Google wyświetla coraz więcej odpowiedzi bezpośrednio na stronie wyników wyszukiwania w formie wyróżnionych fragmentów, tzw. featured snippets. Dążenie do uzyskania wyróżnionego fragmentu może zwiększyć klikalność i ruch na stronie. Ważne jest tworzenie treści, które odpowiadają na popularne pytania i zawierają konkretne informacje, czyli skupienie się na jakości tekstu.

User Experience (UX)

Google coraz bardziej kładzie nacisk na doświadczenie użytkownika jako czynnik rankingowy. Strony powinny być responsywne, ładować się szybko, mieć czytelny układ, intuicyjną nawigację i dobrą jakość treści. Dbanie o UX przyczynia się do poprawy pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Jeśli chodzi o pozycjonowanie w Poznaniu firma Kolabo It kieruje się tymi wytycznymi, aby tworzyć nowoczesne strony internetowe, jak najlepiej zoptymalizowane pod kątem UX.

Znaczenie w roku 2023 mają także: treści wideo, pozycjonowanie lokalne, EAT (wiarygodność i autorytet treści), mobilność i implementacja technologii Accelerated Mobile Pages (AMP), AI oraz automatyka. Podsumowując, trendy w pozycjonowaniu skupiają się na zrozumieniu intencji użytkowników, tworzeniu wartościowej i dostosowanej treści, doskonaleniu doświadczenia użytkownika oraz budowaniu autorytetu i wiarygodności. Wprowadzanie tych trendów w praktykę może przyczynić się do lepszej widoczności strony w wynikach wyszukiwania i przyciągnięcia większej liczby odpowiednich użytkowników.

Artykuł sponsorowany.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43