Znajdź nas!
Aktualności

Pozycjonowanie stron www dla początkujących bez agencji reklamowych i pośredników

2023-12-06

seo i pozycjonowanie
Pozycjonowanie stron internetowych jest jednym z narzędzi efektywnej reklamy. Jak samodzielnie pozycjonować swoją witrynę?

Czemu służy pozycjonowanie stron internetowych?

Optymalizacja stron internetowych, zwana inaczej pozycjonowaniem, ukierunkowana jest na zwiększenie widoczności witryny w wyszukiwarce. Dążymy do tego, aby znajdowała się ona na jak najwyższej pozycji, stąd też "pozycjonowanie". Celem bezpośrednim jest natomiast zwiększenie ruchu na stronie, co pozwala pozyskać nowych klientów. Trudno dziś mówić o efektywnej reklamie internetowej bez optymalizacji, jednak należy też pamiętać, że pożądanych rezultatów nie osiągniemy w kilka dni ani nawet tygodni. Dotyczy to zwłaszcza branż, w których panuje spora konkurencja.

Pozycjonowanie bez pośredników - czy to możliwe?

Pozycjonowanie sklepów internetowych oraz stron www to czasochłonne zadanie. Jednocześnie wymaga posiadania pewnej wiedzy oraz umiejętności praktycznych. Dlatego też wielu właścicieli e-sklepów decyduje się powierzyć je agencji marketingowej. Pozycjonowanie to nie tylko uzupełnienie strony tak, aby prezentowała się ciekawie. Trzeba jeszcze zadbać o linkowanie wewnętrzne oraz zewnętrzne, atrakcyjny (dla ludzi oraz dla wyszukiwarki) content, a także optymalizację pod kątem graficznym. Złożoność tego procesu sprawia, że coraz częściej rezygnujemy z samodzielnej optymalizacji witryny. Z drugiej strony, korzystanie z usług agencji związane jest z niemałymi kosztami, które ponosi się w dłuższym okresie. Często bywają one niemożliwe do udźwignięcia dla początkujących przedsiębiorców, którzy dysponują ograniczonym kapitałem. Czy pozycjonowanie stron internetowych można przeprowadzić we własnym zakresie? Tak, jednak musimy wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, a także sporą dawkę wiedzy. Pamiętajmy, że w internecie nic nie jest stałe, zatem i reguły, według których pozycjonuje się witryny, ulegają zmianom.

Jak pozycjonować stronę www samodzielnie?

Chcąc zwiększyć widoczność swojej witryny lub e-sklepu, warto mieć dobrego pomocnika. Jest nim serwis Seopilot.pl, w którym znajdziemy wszystko to, co potrzebne nam do samodzielnej optymalizacji strony. Zacznijmy jednak od początku. Zanim podejmiemy jakiekolwiek działania, musimy sprawdzić, jak właściwie pozycjonuje się strony www, a więc z jakich narzędzi będziemy korzystać. W serwisie znajdziemy:

  • webinary,
  • artykuły specjalistyczne,
  • słownik SEO,
  • instrukcje w formie wideo.

Na początek warto zapoznać się z wideo, w którym wyjaśnione jest, jak dokładnie funkcjonuje witryna. Szkolenie stanowi doskonałe wprowadzenie do świata SEO, pozwalając zapoznać się przede wszystkim z podstawowymi terminami, ale także z narzędziami oferowanymi przez Seopilot.

Optymalizacja witryny - zadanie dla każdego! Podejmij je z Seopilot!

Pozycjonowanie e-sklepów oraz stron www wymaga opracowania planu, zgodnie z którym będziemy realizować kolejne kroki. Pomogą nam w tym narzędzia, jakie bezpłatnie udostępnia serwis Seopilot. Następnie możemy przejść do pracy, pamiętając jednak, że pozycjonowanie to proces, który często trwa nie tygodniami, a miesiącami. Bardzo ważna jest systematyczność, dzięki której możemy osiągnąć wymarzony sukces. Razem z Seopilot będziemy zgłębiać tajniki SEO, i to bez żadnych pośredników oraz ukrytych kosztów. W serwisie znajdziemy pomocne narzędzia, takie jak Checklista SEO czy Funkcja Rekomendacji, które pomogą nam oceniać postępy prac i sprawdzać, czy wykonaliśmy wszelkie niezbędne akcje. Serwis Seopilot stanowi pomoc nie tylko dla właścicieli sklepów internetowych i witryn, ale również dla osób, którym chcemy powierzyć pozycjonowanie strony - mogą to być na przykład pracownicy czy partnerzy biznesowi. Seopilot to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby optymalizować witrynę bez pośredników w postaci agencji marketingowej oraz bez dodatkowych, ukrytych kosztów. Korzystając ze wszystkich dostępnych w serwisie narzędzi, nasza witryna jest w stanie zająć pożądane miejsce na liście wyszukiwań.

Artykuł sponsorowany.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43