Znajdź nas!
Aktualności

Jak efektywność osobista wpływa na sukces zawodowy: rola szkoleń

2024-06-24

Jak efektywność osobista wpływa na sukces zawodowy: rola szkoleń
Pod pojęciem efektywności osobistej kryje się szereg umiejętności. Kluczowe jest zarządzanie sobą, swoimi zadaniami i wyznaczonymi do realizacji celami. Poziom efektywności osobistej pozwala lepiej sterować karierą zawodową.

Czemu efektywność osobista jest tak ważna?

Jak już wiesz, na efektywność osobistą składa się kilka elementów, a każdy z nich jest istotny dla osiągnięcia sukcesu. Pierwszym jest samodyscyplina i konsekwencja w działaniu. Osoby mające dobrze rozwiniętą efektywność osobistą będą dążyły do celu pomimo pojawiających się przeciwności. Równie istotne jest zarządzanie czasem. Bez umiejętności planowania i wyznaczania priorytetów trudno o dobrą organizację czasu. Efektywność osobista wiąże się także z umiejętnością pracy pod presją czasu i stresu. Ten ostatni jak wiadomo, potrafi wiele utrudnić, odbija się na samopoczuciu i wynikach pracy. Ponadto osoby mające dobrą efektywność osobistą chętnie rozwijają swoje kompetencje i są otwarte na nowe rzeczy.

Szkolenia z rozwoju osobistego podnoszą efektywność osobistą

Wymienione wyżej składowe efektywności osobistej wiążą się z osobowością i charakterem. Są osoby, wokół których panuje ciągły chaos i nie są w stanie same zorganizować sobie czasu. Nie brakuje i takich, które wolą chodzić utartymi szlakami, stronią od nowości i zmian. Trudno od nich oczekiwać, że będą szukać szans na rozwój. Czy, jeśli ktoś urodził się obdarzony innymi cechami niż te, które budują efektywność osobistą, jest skazany na zawodową porażkę? Absolutnie nie. Kompetencje nie muszą być wrodzone, można je z czasem kształtować. Wystarczy, że ktoś odpowiednio tobą pokieruje i podpowie, na co należy zwracać uwagę. I właśnie w tym nieocenione będą różnego rodzaju warsztaty i szkolenia. Taka tematyka jak rozwój umiejętności komunikacyjnych, współpraca w zespole, budowanie zaufania, czy zarządzanie czasem z pewnością będą warte uwagi.

Co z karierą zawodową?

Wspomnieliśmy, że efektywność osobista pomoże nam w karierze zawodowej. Wszystkie wymienione elementy są pożądane przez pracodawców. Każdy chce, by jego podwładny sumiennie wywiązywał się z obowiązków, umiał zorganizować czas i był chętny na rozwój w ramach struktury firmy. Jeżeli w CV będą wymienione szkolenia z tego zakresu, twoja kandydatura od razu będzie lepiej postrzegana. Jeszcze lepiej, jeśli będziesz w stanie pokazać swoje umiejętności podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Odbyte kursy będą dobrym punktem wyjścia w związku z wynagrodzeniem. Być może pomogą również później walczyć o awans na wyższe stanowisko.

Warsztaty to inwestycja w dalszą karierę, nie pozostaje więc nic innego, jak zastanowić się, nad którymi obszarami w pierwszej kolejności warto popracować. Później przejrzyj ofertę renomowanych ośrodków szkoleniowych i osiągnij sukces zawodowy ze szkoleniami efektywności zawodowej. Szkolenia prowadzone są w różnych miastach Polski, w tygodniu i w weekendy. Coraz więcej jest prowadzonych online, co daje jeszcze większą elastyczność.

Artykuł sponsorowany.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43