Znajdź nas!
Aktualności

Rozłam w zespole Pyta.pl. Poszło o pieniądze?

2016-07-04

pyta.pl
Mikołaj Janusz nie będzie już współtworzył Pyta.pl. YouTuber i dziennikarz radiowy o odebraniu dostępu do kont związanych z kanałem poinformował w specjalnie nagranym materiale wideo. „Jaok” wyjaśniał w nim, że jego wyrzucenie z grupy związane jest z krytyką jakiej dopuścił się pod adresem innego członka zespołu. Do jego słów odnieśli się dwaj pozostali współtwórcy kanału, którzy przekonywali, że źródłem konfliktu w grupie są głównie nieporozumienia finansowe.

Mikołaj Janusz o swoim rozstaniu z zespołem współtworzącym Pyta.pl poinformował w sobotę zamieszczając kilkuminutowy materiał wideo na swoim kanale Jaok Studio w serwisie Youtube. - Dzisiaj po jakichś dziesięciu latach współtworzenia grupy twórczej antyestablishmentowego komanda pyta.pl zostałem z tej formacji wyrzucony - mówi na nagraniu „Jaok”. Vloger tłumaczył, że odebrano mu dostęp do wszystkich kont związanych z działalnością kanału [sam zamieścił jednak materiał wideo na facebookowym profilu Pyta.pl - przyp. red.]. Jego zdaniem, taka sytuacja jest następstwem słów krytyki wypowiedzianych przez niego pod adresem innego członka zespołu - Grzegorza Zacharjasiewicza.


Źródło: https://www.youtube.com/user/MadejAndrzej/

- Ośmieliłem się skrytykować politykę jego wysokości Grzegorza, który teraz rządzi tą grupą twórczą, którą współtworzyłem przez tyle czasu. Ośmieliłem się stwierdzić, że pytanie się kogoś, w sensie pojazd po kimś, cięcie oraz męczenie alkoholików w stadium delta, a potem dawane im kasy albo browarów i szlugów, że to nie jest w porządku, bo oni są chorzy i muszą się zgadzać, bo nie mają wyboru - tłumaczył na nagraniu. „Jaok” dodawał, że problemy w grupie trwały od około roku, gdy sam zaczął montować materiały wideo, które zamieszcza na swoim kanale youtub’owym. - Zaczęła się robić spina - wyjaśniał.

Kilkanaście godzin później do słów Janusza w zamieszczonym w sieci materiale odnieśli się dwaj pozostali współtwórcy kanału - Piotr Kozerski oraz Zacharjasiewicz (nagranie zostało usunięte kilkanaście godzin później). - Pyta jest, i zawsze była, dla zabawy, dla nas. My chcemy się pobawić, jeśli to będzie miało 200 wyświetleń, a będzie nam się podobało, to absolutnie nas to nie boli. Nie robimy jakiegoś contentu - wyjaśniał „Koza”. Jak tłumaczył dalej, to głównie nie trzymanie się zasad w kwestiach finansowo-reklamowych doprowadziło do konfliktu w grupie, a do usunięcia „Jaoka” z menedżera w Youtube’a doszło w sobotę w następstwie próby przeprowadzenia zmian w ustawieniach konta.


Źródło: https://www.youtube.com/user/pytadotpl/

Zdaniem współtwórców kanału, Mikołaj Janusz miał m.in. nierzetelnie rozliczać się z pieniędzy zarobionych na reklamach. - Ostatnie pieniądze widziałem bodajże w marcu. Było to 400 zł za okres od stycznia do marca. Grzegorz nie dostał nic - tłumaczył w nagraniu Kozierski. Jego zdaniem, w tym czasie youtube’owy kanał Pyta.pl miał zarobić 860 dolarów co przy kursie z końca marca daje 3200 zł. - Z tego dziesięć procent dostaje nasza sieć. Gdzie podziało się 2,5 koła? - pytał w nagraniu „Koza”, który wyjaśniał, że współtwórcom nie chodzi o pieniądze tylko o zasady i honorowe podejście do tematu. Współtwórcy wyrazili nadzieję, że nie jest to koniec kanału Pyta.pl, a sam „Jaok” upora się ze swoimi problemami. Równocześnie zapewnili, że „nie są przedszkolakami” i zamieszczą na kanale każdy materiał nagrany i wysłany do nich przez Janusza.


Źródło: https://www.youtube.com/user/pytadotpl/

Czym jest Pyta.pl? To youtube’owy satyryczny kanał założony w 2006 roku, który subskrybowany jest przez ponad 165 tys. użytkowników.  W tym czasie materiały zamieszczone na profilu odtworzone zostały ponad 58 mln razy. Twórcy kanału przygotowują relacje z wydarzeń publicznych (najczęściej o charakterze politycznym), a ich działania oparte są zadawaniu kontrowersyjnych pytań uczestnikom tych wydarzeń.

Autor: Bartłomiej Kawalec

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43