Znajdź nas!
Aktualności

Przez świat na fazie. Dawid Krawiec zwycięzcą Grand Video Awards

2016-11-07

Celem jego podróży po Ameryce Południowej było… napicie się wódki z pingwinami. Jak przyznaje, dzięki tej spontanicznej decyzji przeżył przygodę swojego życia. Zdaniem jurorów Grand Video Awards, Dawid „Faza” Krawiec jest autorem najlepszego vloga w minionym roku.

 

 

Wyprawa na wódkę z pingwinami

Zanim zaczął planować wyprawę w najdziwniejsze miejsca na świecie, dużo podróżował po Polsce i Europie. Pomysł, który był początkiem jego przygody z YouTubem, zrodził się w trakcie powrotu z festiwalu filmowego w Serbii. - Wtedy stwierdziłem, że wybiorę się na Antarktydę by napić się wódki z pingwinami. Po kilku miesiącach zabrałem ze sobą kamerę, kilka najpotrzebniejszych rzeczy i pojechałem - mówi Dawid Krawiec, który do Ameryki Południowej dostał się korzystając z autostopu. Dziś przyznaje, że dzięki spontanicznemu pomysłowi przeżył największą przygodę swojego życia.


Źródło: Przez Świat na Fazie


Planowanie podróży nie ma sensu

Zwycięzca kategorii „Vlog” podczas Grand Video Awards dodaje, że w trakcie wyprawy trudno jest planować swoją podróż. - Na początku miałem takie założenia, żeby swoje wyprawy dokładnie zaplanować. Praktycznie zawsze takie założenia są, ale potem wszystko wychodzi „w praniu”. Kompletnie bez większego pomysłu była wyprawa do Ameryki Południowej. Dojazd do samego Meksyku, to był spontan. Żadnego konkretnego celu nie miałem podróżując po Azji, chciałem tylko przejechać w efektowny sposób Bliski Wschód - zdradza szczegóły autor kanału „Przez świat na fazie”.

 

Jego marzeniem jest wycieczka na safari

Kolejnym celem podróży Dawida Krawca będzie Afryka. Czego fani jego produkcji powinni spodziewać się po relacjach z „czarnego lądu”? - Będę chciał opowiedzieć niejednokrotnie o jakiejś wiosce, zwyczajach ludu, czyli o tym co mnie samego interesuje - mówi vloger. Jego zdaniem podróż po Afryce może okazać się bardzo niebezpieczna. - Chyba porywam się z motyką na słońce, aczkolwiek tyle lat podróżuję po świecie i różnych kontynentach, że myślę, ze jestem gotów - dodaje. Dla vlogera wyróżnienie przyznaje przez kapitułę Grand Video Awards było pierwszym w przygodzie z YouTubem. - Jestem zaskoczony, dopiero ostatnio dowiedziałem się o nominacji - przyznaje.


Źródło: www.grandvideoawards.pl


Benefis Gonciarza

W pozostałych kategoriach triumfowali: Krzysztof Gonciarz (łącznie wyróżniony czterokrotnie, w tym dwie nagrody specjalne), G.F. Darwin, Pasjonaci Tv, emce, Karol Gązwa, Marcin Jankowski oraz Martin Stankiewicz. Nagrodę specjalną od widzów zdobył materiał  "Dobranocka [#2] Słoń" z kanału Langusta na palmie. Osobowość Roku to emce, a za Debiut Roku uznano kanał projektHumans. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe - po 4000 zł i wyjadą do YouTube Space w Berlinie.


Czym jest GVA?

Grand Video Awards to konkurs organizowany od 2015 przez magazyn „Press”, którego celem jest docenienie najbardziej kreatywnych, oryginalnych i profesjonalnych twórców wideo w Internecie. Zwycięzców poszczególnych kategorii wyłoniło jury złożone z profesjonalistów - pracowników sieci internetowych, mediów, agencji reklamowych, firm technologicznych. W tym roku do gali finałowej GVA zakwalifikowanych zostało mniej produkcji niż w pierwszej edycji. Zdaniem organizatorów, to efekt rosnącego poziomu produkcji oraz coraz wyżej zawieszonej poprzeczki przez jury konkursowe. W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 547 filmów z których do półfinału zakwalifikowano 434 materiały. Ostatecznie do ścisłego finału GVA 2016 zakwalifikowane zostały 43 prace.

 

Autor: Bartłomiej Kawalec

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43