Znajdź nas!
Aktualności

O nich się mówi! Kontrowersyjny coach i najpopularniejsza Polka na Instagramie

2016-12-13

Michał Wawrzyniak - Kołcz Majk
On stał się niezwykle popularny dla większości internautów podczas afery z Olgą Konieczyńską. Ona prowadzi profil na Instagramie, który obserwuje milion followersów. Można ich kochać albo hejtować, ale jedno jest pewne - o nich się mówi!

 

 

Ostatnie miesiące to niezwykły wzrost popularności Michała i Joanny. O nim nagrywali liczni youtuberzy, rozpisywały się portale prawnicze oraz do czerwoności rozgrzewały się fora i grupy poświęcone rozwojowi osobistemu i coachingowi. O niej pisały portale plotkarskie i lifestylowe, rozwodząc się nad frywolnymi zdjęciami i estetyką rodem z ,,Lolity” Nabokova.

 

Guru coachingu

Michał Wawrzyniak znany też jak Kołcz Majk to z pewnością barwna postać. Kołcz Majk to nie tylko coach, ale także wizjoner, artysta, biznesmen, mentor – jak możemy przeczytać na jego stronie. Nie można zapominać, że to również popularny youtuber oraz autor książek takich jak: ,,Guru Kultu…ry”, ,,Hejtoholik” czy ,,Nie interesuje Mnie bycie ZWYKŁYM człowiekiem”, która obecnie jest w przedsprzedaży.

Nie da się ukryć, że dla osób, które nie są żywo zainteresowane coachingiem, ta postać stała się rozpoznawalna dopiero po aferze z Olgą Konieczyńską w roli głównej (pisaliśmy o tym tutaj). Wtedy to Kołcz Majk stanął w obronie Olgi, jednak zrobił to w sposób, który wzbudził ogromne kontrowersje. Kołcz Majk odpowiedział na  film youtubera "Generator Frajdy", używając argumentów, które szybko zostały podważone przez innych influencerów.

 

 

Na krytykę internautów i innych youtuberów Kołcz Majk odpowiada między innymi w tym materiale. Odnosi się także do tego na  swoim Facebooku oraz Snapchacie. Wydawać by się mogło, że to nic wielkiego - takie sytuacje na polskim Youtubie są powszechne, jednak Michał zszokował wiele osób, nie tylko tym, co powiedział, ale tym, w jaki sposób to zrobił. Zarzucano mu także to, że w sposób niekulturalny odpowiada na negatywne komentarze, a jako coach powinien reprezentować zgoła inny poziom.


Źródło: www.facebook.com/WawrzyniakMichal/photos/

 

Temat youtuberów i środowiska coachingowego był także poruszany przez wiele portali, w tym między innymi przez Bezprawnik, który omawia prawne aspekty konfliktu i burzy wokół Kołcza Majka. Kontrowersyjny Michał Wawrzyniak wywołał również spory zamęt w środowisku coachów. Pojawiały się głosy, aby nie porównywać pracy profesjonalnego coacha z tym, co robi Kołcz Majk. Nie da się ukryć, że ci, którzy nie byli pozytywnie nastawieni do coachingu i szkoleń  z rozwoju osobistego, jeszcze mocniej trzymają się swojego zdania. Za to wielbiciele Kołcza Majka bronią go wszędzie tam, gdzie pojawią się negatywne opinie na jego temat. Mimo całego hejtu, który wylał się na Michała Wawrzyniaka, jego popularność zdaje się rosnąć. W końcu usłyszało o nim naprawdę wiele osób, a jego kontrowersyjny sposób bycia i niecodzienny sposób prowadzenia szkoleń może tak samo zniechęcać jak i przyciągać.

 


Źródło: Artykuł o awanturze wokół Turbomatury i postaci Kołcza Majka 

 

 


Polska księżniczka Instagrama

Nie da się ukryć, że Joanna Kuchta to prawdziwy fenomen. Obecnie jest ona najpopularniejszą Polką na Instagramie - z milionem obserwatorów i kontraktem z amerykańską siecią sklepów odzieżowych American Apparel. Firma ta lubi kontrowersyjne kampanie łamiące tabu i schematy, a także nowoczesne, wyzwolone i oryginalne modelki. Wydaje się, że Joanna w tym wypadku jest strzałem w 10!

Źródło: Joanna Kuchta i jej instagram

 

Co więcej, taki sukces udało jej się to osiągnąć bez zawracania sobie głowy hasztagami - w końcu jej zdjęcia mówią same za siebie. Profil Joanny to estetyka lolity – róż, kolorowe lizaki, słodkie miny do obiektywu, połączone z erotyką. Taki miks i niewątpliwa uroda modelki przyciąga liczne grono obserwatorów.


Źródło: Joanna Kuchta i jej Instagram

 

Joanna w wywiadzie dla magazynu ,,i-D” mówi, że jest zbyt leniwa, by być blogerką modową, jednak w przypadku zdjęć jest prawdziwą perfekcjonistką. Nawet jeśli niekoniecznie podoba nam się charakter profilu Joanny, to nie możemy odmówić mu estetyki i spójności profilu. Jak twierdzi, dla niej media społecznościowe mogą być formą sztuki, a także dobrym miejscem na odkrywanie własnej kobiecości i seksualności.

Dla jednych profil Joanny będzie nie do zaakceptowania, przez stylistykę słodkiej lolitki i seksualizację kobiecego ciała, inni będą tym samym zachwyceni. Mimo wszystko osiągnęła swój cel – stała się rozpoznawalna i ma szansę by rozwinąć skrzydła. A to nie takie łatwe wybić się z grona wielu równie pięknych dziewczyn, marzących o karierze modelki.

 

Nieważne jak mówią, byleby mówili?

Kontrowersyjny wizerunek i sposób bycia zawsze przyciągały – zarówno wielbicieli, jak i zagorzałych przeciwników. Jedno jest pewne,  to co szokuje i zadziwia zapewnia duży rozgłos. Emocje, którą wywołują takie osoby jak Michał Wawrzyniak czy Joanna Kuchta są na wagę złota – to o nich zawzięcie się dyskutuje i z zaciekawieniem obserwuje dalsze poczynania. W końcu nie od dziś wiadomo, że czasem lepiej by cokolwiek mówili, niż zupełnie milczeli, prawda?

 

 

 

Autor: Martyna Chmielewska
 

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43