Znajdź nas!
Aktualności

Blowek chce usunąć kanał na YouTube?

2017-01-25

Blowek usunie kanał na Youtube
Niedawno na kanale YouTube Blowka pojawił się film o tytule mówiącym samym za siebie - „Kiedy usunę kanał?!”. Młody youtuber wzbudził tym burzę wśród fanów. O co tak właściwie chodzi i czy Blowek faktycznie usunie za niedługo swój kanał na YouTube?

Kilka informacji o Blowku

Blowek, a właściwie Karol Gązwa, to młody 21 letni youtuber. Ma prawie 2,5 miliona subskrybcji oraz 450 milionów wyświetleń. Jego kanał powstał w 2011 roku i obecnie według  vStars znajduje się na 4 miejscu w rankingu polskich youtuberów. Zasłynął głównie nagrywając filmy podczas grania w MineCraft. Czy opłaca mu się usuwać kanał na YouTube?
 

Kontrowersyjny film

Kilka dni temu na kanale YouTube Blowka pojawił się film o tytule „Kiedy usunę kanał?!”. Fanów youtubera możemy uspokoić, tak naprawdę nie zamierza tego robić! Co nie znaczy, że tym filmem nie przyprawił swoich widzów o mały atak serca. W swoim filmie Blowek odpowiedział na pytanie jednej z fanek, która pytała go o to, kiedy usunie kanał. Youtuber wytłumaczył, że będzie to robił tak długo, jak tylko będzie mu to sprawiało przyjemność. Nie są dla niego najważniejsze nawet pieniądze! Jak sam powiedział, najważniejsi są dla niego widzowie i to, że są i go wspierają.
 


 

To nie pierwszy raz

Blowek po prostu wykorzystał chwytliwy tytuł, by nabić sobie wyświetlenia. Niestety skutek nie był bardzo widoczny. Na chwilę obecną film ma około 400 tysięcy wyświetleń, czyli mniej więcej tyle samo co inne na jego kanale, dodane w ostatnim czasie. Najpopularniejszym wideo na jego profilu jest piosenka „Znowu mam bana”, czyli parodia jednej z popularnych piosenek Carly Rae Jepsen.
 


Film o usuwaniu konta nie jest pierwszym o tytule, który ma przyciągnąć widzów, który Blowek umieścił na swoim kanale. Innym podobnym filmem był film zatytułowany „Najbardziej upokarzające zdjęcie”, z miniaturką filmu, pokazującą youtubera trzymającego telefon z zamazanym zdjęciem. Kto by nie kliknął, by dowiedzieć się, co to może być za zdjęcie? Okazało się, że tak naprawdę jest całkiem nieszkodliwe.
 


 

Clickbaitowe tytuły opanowały youtuberów

Jak widać, Blowek czasem stosuje typowy clickbait, czyli przynętę na kliknięcia. Nie on jeden tak robi wśród youtuberów. Jest to pewnie sposób na przyciągnięcie widzów i zainteresowanie sobą nowych ludzi. Jak myślicie, czy taka praktyka to coś dobrego, czy wręcz przeciwnie i youtuberzy powinni przestać wprowadzać swoich widzów w błąd?

Autor: Karolina Benedik

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43