Znajdź nas!
Aktualności

Znane twarze, nowe kanały - czym zaskoczył nas Youtube w styczniu?

2017-01-26

Blowek
Początek roku to gorący czas na polskim Youtube. Kolejne dramy, w których biorą udział najwięksi, popisy wokalne blogerów modowych, a także oryginalne kanały, które z miesiąca na miesiąc rosną w siłę. Z pewnością styczeń nas nie znudził!

 

 

Muzykalni influencerzy

Wiemy, że influencerzy są niezwykle wszechstronni: zakładają własne firmy, piszą bestsellery, z powodzeniem kreują markę osobistą i zarządzają swoją karierą.  Okazuje się także, że nie brakuje im talentów muzycznych, co udowodniła Karolina Baszak i Kamil Pawelski. Blogerka w styczniu wydała płytę ,,Fale”, którą możemy posłuchać i kupić na specjalnej stronie internetowej.

 

Drugim blogerem wydającym swój debiutancki album na początku 2017 jest Kamil Pawelski prowadzący popularnego bloga Ekskluzywny Menel. Choć Kamil na swoich kanałach społecznościowych informował o dużych zmianach i wyjątkowych wydarzeniach, to mało kto domyślił się, że chodzi o karierę wokalną! Póki co możemy posłuchać pierwszego singla ,,Waiting room” promującego płytę.

 

Wardęga & Gargamel - drama

Od kilku dni Youtube rozpala się do czerwoności dzięki nowej dramie z udziałem Wardęgi i Gargamela. Wszystko zaczęło się od filmu ,,Policjant chciał mnie udusić”, który zamieścił na swoim kanale youtuber Wardęga. Opowiada on o nieprzyjemnej sytuacji związanej z zaparkowaniem w niedozwolonym miejscu. Filmik pokazuje zachowanie funkcjonariuszy policji, które niektórzy uznają za przesadę, a inni za konieczność w takiej sytuacji.

Dość szybkfo na kanale Gargamela pojawił się filmik dotyczący afery z Wardęgą i policjantem. Gargamel sugeruje, że Wardęga mija się z prawdą i wymienia argumenty potwierdzające tę tezę. Wardęga jednak nie pozostaje mu dłużny i chwilę później sam zamieszcza odpowiedź na zarzuty Gargamela.


Źródło: POLICJANT CHCIAŁ MNIE UDUSIĆ ~ SA Wardega

 

W tym momencie internauci są zgodni: pojedynek jest wyrównany, aczkolwiek już pojawiła się kolejna odpowiedź Gargamela na tę sytuację, a Wardęga zamieszcza półtoragodzinne video z zajścia na parkingu… Nie brakuje głosów, że ta drama to tylko ustawka, która ma podbić oglądalność jednemu i drugiemu youtuberowi. Chcecie znać więcej szczegółów? Pisaliśmy o tym tutaj!

 

Sukces Generatora Frajdy

Nie da się ukryć - Generator Frajdy wie, jak szybko zaistnieć. W niecałe 6 miesięcy zdobył ponad 100 000 subskrypcji. Obecnie jego kanał ma 130 000 subskrybentów, jednak wydaje się, że ta liczba będzie szybko rosnąć. Z pewnością do takiego błyskawicznego  przyrostu obserwatorów przyczyniła się głośna drama z TurboMaturą i Kołczem Majkiem. Aktualnie Generator Frajdy, zamiast komentować dramy kontynuuje wcześniejszą tematykę filmików.

 

Ameryka po polsku

Wraz z sukcesem vlogów Krzysztofa Gonciarza, pojawiająca się zawsze w jego filmikach Kasia zaczęła być nie tylko rozpoznawalna, ale i bardzo lubiana. Wielu oglądających vlogi miało do niej pytania, dlatego też powstała osobna seria z Kasią Q&A. Jednak to nieco za mało, dlatego jakiś czas temu Kasia założyła własny kanał Fifty na Pol, który powoli zdobywa popularność. Kanał ma dopiero niecałe 2 miesiące i 4 filmy, jednak ilość subskrypcji przekracza już 72 tysiące. Tematyka Stanów Zjednoczonych z perspektywy Polki ciągle przyciąga nowych odbiorców, którzy są ciekawi, jak wygląda życie codzienne w USA.

 

Ciekawym i wartym polecenia kanałem o USA prowadzonym przez Polkę, jest Stanowo.com. Youtuberka opisuje życie w USA, ale także zagłębia się w politykę i wyjaśnia zawiłości prawne w tym rejonie.  Dużą popularnością cieszy się seria Kryminalne, w której opowiada o głośnych morderstwach i zaginięciach. Często kanał Stanowo.com był polecany czytelnikom przez  blogerki: Lifemenagerkę i Styledigger.

 

 

Blowek na planie serialu ,,Szkoła”

Youtuber Blowek kilka dni temu pojawił się na planie serialu ,,Szkoła”, z którego to nakręcił vloga. Co ciekawe na oficjalnym fanpage serialu pojawiają się zdjęcia youtubera sugerujące jego rólkę w jednym z odcinków.

 

Jak to zrobić w Photoshopie?

Popularna blogerka kreatywna My Pink Plum jakiś czas temu założyła własny kanał, na którym zamieszcza tutoriale dotyczące tworzenia grafik w Photoshopie. Na razie znajdziemy tam podpowiedzi jak robić logo, czy tworzyć napisy po okręgu, jednak nie zabrakło także diy.

 

A wy?

Styczeń to gorący okres na Youtube, po równie intensywnym grudniu. Jakie kanały was zaskoczyły w styczniu? Może odkryliście nowe warte polecania? Jesteśmy ciekawi —  dajcie znać!

 

Martyna Chmielewska

 

 

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43