Znajdź nas!
Aktualności

Polscy kierowcy na YouTube

2017-05-19

Jak wygląda codzienne życie w trasie? Oto kilka kanałów polskich truckerów, które warto znać!

 

 

 

Jesteście ciekawi, jak wygląda codzienne życie polskich kierowców zawodowych? Lubicie pooglądać piękne widoki zza samochodowej szyby? A może interesuje Was praca truckera? Na tych kanałach znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie. Od vlogów, poprzez praktyczne porady, a skończywszy na wyjątkowych krajobrazach.

 

Sławuś Nasierowski

Sławek Nasierowski to młody kierowca, który nagrywa swoją codzienność za kółkiem,  filmy z pytanie -odpowiedź oraz mini reportaże. Sławek wzbudza spore zainteresowanie, nie tylko z racji młodego wieku, ale i ze otwartości w publikacjach. W ostatnich tygodniach możemy u niego oglądać także wspólną jazdę z Arim. Kanał Sławka ma obecnie ponad 24 tysiące subskrybentów.

 

Iwona Blecharczyk

Bycie kobietą - truckerką wzbudza niemałe zainteresowanie. Iwona Blecharczyk udzieliła już kilku wywiadów, w których opowiada o tym, jak wygląda jej codzienne życie za kółkiem. Komentuje reakcje, jakie wzbudza jej zawód u innych - od podziwu po hejt. U Iwony znajdziemy zarówno vlogi, pogadanki, przepisy kulinarne, jak i filmiki z serii Q&A. Obecnie kanał Iwony ma ponad 100 tysięcy subskrypcji i kilkadziesiąt filmów. Możemy ją śledzić także na Instagramie oraz na Snapchacie.

 

Rafal Zazuniuk

Rafał Zazunik to polski kierowca, który przemierza między innymi drogi w Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych. Na kanale Rafała znajdziemy vlogi i minireportaże z Kalifornii, Colorado czy Las Vegas. Prawdziwe smaczki dla każdego wielbiciela Stanów Zjednoczonych. Obecnie kanał Rafała ma ponad 56 tysięcy subskrypcji.

 

Road Vlog

To kanał prowadzony przez Damiana, na którym znajdziemy bardzo różnorodne treści podzielone na kategorie: np.  vlogi z jazdy,  poradniki, vlogi z wycieczek (w tym do Japonii, gdzie zobaczymy także youtubera Auspicjusza i Aiko & Emil). Kanał Damiana wyróżnia się  estetyką i dbałością o filmowe kadry. Obecnie Road Vlog ma ponad 20 tysięcy subskrypcji.


 

Trucker Hiob

Trucker Hiob to kanał prowadzony przez Piotra, który od 35 lat pracuje w USA jako kierowca ciężarówek.Piotr łączy na swoim kanale zamiłowanie do samochodów oraz zagadnienia związane z Bogiem i wiarą. Znajdziemy zarówno jazdę przez Amerykę,  materiały poświęcone kultowym samochodom jak i cykl ,,Słowo na Niedziele”. Piotr nagrywa też interesujący przekrój tematyczny filmów.

 

ThygeRRR

Autor nie tylko nagrywa video z trasy, ale także prowadzi pogadanki na różnorodne tematy - mniej i bardziej poważne. ThygeRRR to kanał, którzy jedni pokochają, a inni znienawidzą. Nie szczędzi się tu odbiorcy przekleństw: ,,Uwaga: te filmiki są tylko bardzo wulgarną satyrą życiową, więc podchodźcie z dużym dystansem do ich treści i darmowych przekleństw...Bo to tylko satyra!” ThygeRRR ma obecnie ponad 22 tysiące subskrypcji.

 

TRUCKERSKA KAJUTA

TRUCKERSKA KAJUTA to duża dawka poczucia humoru.  ,,Szukasz tylko poważnej truckerki? To nie u mnie. Bo przede wszystkim, nie lubię być zbyt poważny". Co zatem znajduje się na kanale TRUCKERSKA KAJUTA? Serię WeekVlog, Niemiecki Prawiecodziennik, Palec w Oko, czy Q&A.

 

ArtDrive

Artdrive opisuje swój kanał następująco: ,,Kierowca zawodowy. Staram się pokazywać swoją pracę i przekonać jak najwięcej osób, że ten zawód nie jest taki zły i trudny, jak go malują". I faktycznie tak jest! Na kanale Artdrive publikowane są głównie filmy z serii #truckerslifestyle, które są zapisem codzienności kierowcy.

 

Bycie truckerem - youtuberem

Społeczność truckerów na Youtubie zdecydowanie rośnie. Są kanały, które już teraz mają dużą grupę odbiorców. Często oglądają je inni kierowcy, którzy szukają porad związanych z wykonywaną pracą i mają podobne doświadczenia.

Vlogowanie to dla kierowców kreatywny sposób na radzenie sobie z samotnością w trasie, na co zwraca także uwagę Damian z Road Vlog: ,, Jakby na to nie patrzeć - prowadząc kanał na yt budujemy większą bądź mniejszą społeczność, która razem z nami przeżywa "nasze losy". Bardzo często są to inni kierowcy, których normalnie byśmy nie poznali, a tak mamy kogoś, kto doskonale rozumie nasze problemy jak i osoby które ich nie znają od praktycznej strony, ale chcą poznać (tutaj mam na myśli osoby spoza branży). Ja osobiście na brak rozmów i kontaktu z innymi nie mam prawa narzekać”.

Tworzenie filmów na YouTube także jest utrudnione, gdy jest się w trasie – szczególnie wtedy, gdy ciekawa treść ma iść w parze z dobrą jakością. Co więcej, dużym wyzwaniem staje się także czas, liczne obowiązki w trasie, ale i monotonia: ,,Problemem jaki ostatnio zauważyłem jest monotonia w tej pracy. Niekiedy bywają wyjazdy w których nic specjalnego się nie dzieje i nawet nie ma o czym nagrać filmu”- wspomina Damian z Road Vlog.

 

Lubicie? Oglądacie?

Zwiększa się także liczba odbiorców spoza branży, osób które nie są truckerami, a ciekawi ich ta praca lub piękne widoki oglądane zza szyby samochodu. Jesteście wśród nich? Oglądacie kanały zaprezentowanych kierowców? A może znacie inne, które są warte uwagi? Podzielcie się nimi koniecznie z nami!

 

 

Autor: Martyna Chmielewska

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43